Autor Wątek: Związki Zawodowe W Praktyce  (Przeczytany 1719 razy)

Offline rtoip

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Związki Zawodowe W Praktyce
« dnia: Wrzesień 01, 2005, 16:09:07 »
Witam.
Mam pytanie do kolegów, którzy pracują w jednostkach, w których działają organizacje związkowe. Na czym polega ich działalność ??, czy maja jakikolwiek wpływ na codzienne życie jednostek i KM przy których działają ??, czy maja wpływ na decyzje przełożonych dotyczące np: zakupu sprzętu ?, podziału środków np. na nagrody?, wpływ na awanse?, obsady stanowisk?, kary?, lub na cokolwiek.
Wypowiedzcie się jak to jest u was, u mnie żadne zz nie działaja i nie wiem czy ich działalnośc przynosi załodze jakiekolwiek korzyści.

Jeżeli temat był już wałkowany to sory i proszę o linka    
 

Offline psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Związki Zawodowe W Praktyce
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2005, 16:54:19 »
u mnie w komendzie na prawie 190 pracowników w ziazkach jest ok 25 wiec sila przebicia jest niewielka bo w imieniu kogo maja walczyc jak nikt ich nie popiera chociaz ostatnio wywalczyli podwyzki  

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Związki Zawodowe W Praktyce
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2005, 21:24:22 »
Związki Zawodowe w ostatnim okresie przejawiają bardzo bierną podstawę , a jest TYLE do zrobienia.

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Związki Zawodowe W Praktyce
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2005, 22:59:18 »
U mnie w KP związki są przez cały rok bierne chyba, że chodzi o podział nagród- raz w roku.  

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Związki Zawodowe W Praktyce
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2005, 17:27:44 »
U mnie w KM mamy 2 związki zawodowe . z tego co się orientuje to są dosyć aktywne . uczestniczą w naradach z komendantem na temat zakupów sprzętu ochrony osobistej , mundurów , remontów , podziału nagród , awansów itp.