Autor Wątek: Służby mundurowe nie otrzymają refundacji kosztów biletu na pociąg.  (Przeczytany 3865 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Jeżeli ten temat był gdzieś poruszany to proszę zamknąć  temat ( szukałem ale nie znalazłem)

Funkcjonariusze i ich rodziny nie otrzymają zwrotu pieniędzy za przejazd pociągiem sypialnym, kuszetką oraz pociągiem z miejscówkami.

Uzasadnienie MSWiA :   http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1736


Czy  dostaliście w tym roku  ten przywilej - u mnie  jeszcze tego nie wypłacono ?

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.328
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Służby mundurowe nie otrzymają refundacji kosztów biletu na pociąg.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2010, 12:04:14 »
Wypłacono.

Projekt dotyczy SG.

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia .... zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków przejazdu funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz członków ich rodzin na koszt właściwego organu Straży Granicznej (w wysłany do konsultacji międzyresortowych , z terminem na zgłaszanie ewentualnych uwag do dnia 2 grudnia 2010 r.)

Uzasadnienie:

Cytuj
Wprowadzenie powyższej zmiany podyktowane jest restrukturyzacją Polskich Kolei Państwowych i zmianą przepisów dotyczących nazewnictwa taryf stosowanych w przewozie osób, rzeczy i zwierząt w pociągach „PKP Intercity” Spółka Akcyjna oraz w pociągach „PKP Przewozy Regionalne” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, na bazie których komórki finansowe poszczególnych jednostek organizacyjnych Straży Granicznej dokonują wypłat przedmiotowego świadczenia.

Podkreślić należy, iż projektowana zmiana nie spowoduje pomniejszenia wysokości przysługującej funkcjonariuszom należności.

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/200/19172/Projekt_rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_z_dnia__zmien.html

Nasze rozporządzenie nie przewidywało takich luksusów:
 
Cytuj
2. Zwrot poniesionych kosztów przejazdu środkami publicznego transportu kolejowego przysługuje do wysokości cen biletów za przejazd w drugiej klasie pociągu pospiesznego lub pierwszej klasie pociągu osobowego, z uwzględnieniem posiadanych uprawnień do przejazdów ulgowych, i nie obejmuje cen biletów na miejsca rezerwowane oraz za przejazd wagonem sypialnym lub z miejscami do leżenia.

§ 3. 1. W razie niewykorzystania przysługującego przejazdu na koszt jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, osoba uprawniona otrzymuje zryczałtowany równoważnik pieniężny w kwocie odpowiadającej cenie biletu za przejazd w drugiej klasie pociągu pospiesznego na odległość 1000 km, z uwzględnieniem posiadanych uprawnień do przejazdów ulgowych, ustalany według ceny biletów obowiązującej w dniu wypłaty tego równoważnika, nie później jednak niż w ostatnim dniu służby w roku kalendarzowym.

http://www.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-z-dnia-19-grudnia-2001-r-w-sprawie-warunkow-przejazdu-strazakow-panstwowej-strazy-pozarnej-oraz-czlonkow-ich-rodzin-publicznymi-srodkami/
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 12:09:52 wysłana przez grzela »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Służby mundurowe nie otrzymają refundacji kosztów biletu na pociąg.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2010, 14:33:25 »
Dzięki grzela za tak wyczerpującą odp.  Czyli (jak dobrze czytam rozporządzenie) wypłata takiego przywileju jest do końca roku kalendarzowego , z tego wynika iż maja jeszcze czas ?
§ 3. 1
Cytuj
W razie niewykorzystania przysługującego przejazdu na koszt jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, osoba uprawniona otrzymuje zryczałtowany równoważnik pieniężny w kwocie odpowiadającej cenie biletu za przejazd w drugiej klasie pociągu pospiesznego na odległość 1000 km, z uwzględnieniem posiadanych uprawnień do przejazdów ulgowych, ustalany według ceny biletów obowiązującej w dniu wypłaty tego równoważnika, nie później jednak niż w ostatnim dniu służby w roku kalendarzowym.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Służby mundurowe nie otrzymają refundacji kosztów biletu na pociąg.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2010, 14:33:50 »
Wypłacono
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.328
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Służby mundurowe nie otrzymają refundacji kosztów biletu na pociąg.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2011, 14:13:59 »
Dz.U. 2011 nr 144 poz. 861
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 czerwca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków przejazdu strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz członków ich rodzin publicznymi środkami komunikacji oraz wypłaty równoważnika pieniężnego w razie niewykorzystania przysługującego przejazdu

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/221/19851/DzU_2011_nr_144_poz_861.html

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: Służby mundurowe nie otrzymają refundacji kosztów biletu na pociąg.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2011, 10:56:30 »
Dzięki grzela za tak wyczerpującą odp.  Czyli (jak dobrze czytam rozporządzenie) wypłata takiego przywileju jest do końca roku kalendarzowego , z tego wynika iż maja jeszcze czas ?
nawet dłużej.... warunkiem wypłacenia równoważnika jest złożenie wniosku przez strażaka... heh ....
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()