Autor Wątek: Wypalanie Lisci  (Przeczytany 6487 razy)

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Wypalanie Lisci
« dnia: Sierpień 29, 2005, 17:48:03 »
Witam!
Mam pytanie do dzis zaistnialej sytuacji:
Ide sobie ulica na przystanek, patrze, a z przydroznej dzialki nieopopdal wydobywa sie dosc sporo dymu. Ide wiec upewnic sie ze to nie pozar jakiejs altanki, ale okazalo sie ze to wlasciciele tej dzialki wypalali dosc spora kupke lisci. Dzialki usytuowane sa bardzo blisko ruchliwej ulicy i wiatr caly ten dym kierowal wlasnie dokladnie na te ulice. I tu mam pytanie:
1. Czy dozwolone jest wypalanie czegokolwiek na terenie znajdujacym sie tak blisko ruchliwej ulicy? (dym nie byl az tak gesty zeby powaznie ograniczyc widocznosc, aczkolwiek w jakims, niewielkim stopniu z pewnoscia ja ograniczyl).
2. Czy istnieje wymog informowania strazy pozarnej przez wlascicieli takiej dzialki  o zamierzanym wypalaniu? Pytam bo kiedys moja ciocia (ktora ma dom i dosc rozlegle tereny wokol niego) powiedziala mi ze jesli chce zrobic w ogrodzie ognisko to musi wczesniej poinformowac o tym straz pozarna. Czy o kazdym "ognisku", nawet na najmniejszej dzialce nalezy informowac PSP?

Pozdrawiam  B)  

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2005, 19:14:34 »
o ile nowa ustawa o p-poz nie zmienila, to informoanie PSP o ognisku nic nie daje. Owszem dobrze wiedziec,ale zadnej ulgi z tego tytulu nie ma.
Inna sprawa to palenie w okolicachdrog komunikacyjnych - przepisy strazackie nie wiele o tym mowi8a ale Kodeks drogowy, zabrania zadymiania jezdni.
 

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2005, 21:01:46 »
Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 16 czerwca 2003 r.w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 121, poz. 1138)
§ 4. 1. W obiektach oraz na terenach przyległych do nich jest zabronione wykonywanie czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji:
         5) rozpalanie ognisk lub wysypywanie gorącego popiołu i żużla,
         w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych albo sąsiednich
         obiektów oraz w mniejszej odległości od tych obiektów niż 10 m;
§ 39. Wypalanie słomy i pozostałości roślinnych na polach w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań, lasów, zboża na pniu i miejsc ustawienia stert lub stogów bądź w sposób powodujący zakłócenia w ruchu drogowym, a także bez zapewnienia stałego nadzoru miejsca wypalania, nie jest dopuszczalne.

To mniej więcej tyle co mówią przepisy przeciwpożarowe nt. wypalania.
Przepisy nie określają wymogu powiadamiania PSP o wypalaniu. Jednak istnieje możliwość, że samorząd lokalny uchwali ( zwłaszcza o okresie podwyższonego zagrożenia pożarowego ) zasady wypalania w swojej gminie, w ramach których istnieć będzie obowiązek poinformowania o planowanym wypalaniu miejscową OSP .

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2005, 21:12:02 »
Bardzo dobrze qambit. Nic dodać nic ująć.  ;)  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2005, 00:28:18 »
Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi  :)

Cytuj
5) rozpalanie ognisk lub wysypywanie gorącego popiołu i żużla,
         w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych albo sąsiednich
         obiektów oraz w mniejszej odległości od tych obiektów niż 10 m;
§ 39. Wypalanie słomy i pozostałości roślinnych na polach w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań, lasów, zboża na pniu i miejsc ustawienia stert lub stogów bądź w sposób powodujący zakłócenia w ruchu drogowym, a także bez zapewnienia stałego nadzoru miejsca wypalania, nie jest dopuszczalne.
 
Te liscie lezaly mniej wiecej 1 metr od zabudowan (tzn dzialkowej altanki) i ok 4 metry od jezdni... :|  Glupota ???
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2005, 00:29:49 wysłana przez zefirek »

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2005, 00:58:18 »
z tego co mi wiadomo to wypalanie traw jest wogóle zabronione
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2005, 00:59:39 »
sory
wypalanie czegokolwiek
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2005, 13:09:50 »
Niedawno czytałem coś podobnego na forum Policjantów - odnośnie karania, czy nie za palenie ogniska na terenie własnej posesji. Wszystko się pozornie zgadza, przepisy, przepisami, ale również uważam, że potrzebny jest nade wszystko zdrowy rozsądek. Co innego bezmyślne zadymienie drogi utrudniające ruch, stważanie realnego zagrożenia obiektów otwartm ogniem, a co innego rozpalenie zabezpieczonego /wykop, kamienie, woda, itp/ i nadzorowanego ogniska w celach "rekreacyjnych" np. pieczenie kiełbasek, rożen... Nie zawsze jest możliwość zachowania wszytkich tych odległości- nikt ich zresztą miarą nie będzie napewno mierzył, ale rozwaga i odpowiedzialność przede wszystkim ;)
Pozdr.

Ps.Marcin Grzelaczyk - jest taka opcja przy pisaniu postów <Edytuj> &lt;_&lt; , chyba, że bardzo zależy Ci szybko na ich ilości. Tak nawiasem polecam - bez urazy ten link Lekcja Używania Forum ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2005, 16:45:24 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2005, 23:13:16 »
ajax ty jesteś strazakiem?? bo wydaje mi się że powinieneś być pedagogiem, już nie pierwszy raz spotykam się z sytuacją kiedy kogoś umoralniasz na forum .Jeśli chcesz komuś zwrócić uwagę zrób to za pomocą wiadomości prywatnej bo komu w takim razie zależy na ilości postów ???


mogłem wysłać na prywatną ale .....

[size=8]Dop.moderatora (AniolStroz) : To co robi Ajax nie jest niczym zły - a wręcz popieram to. że zwraca uwagę na błędne zachowanie się na forum. Ajax postów nie nabija gdyż robi dopowiedź "pedagogiczną" przy okazji dyskusji w temacie. I dobrze że jest to w poście bo przynajmniej więcej osób zapozna się z zasadami.[/size]
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2005, 10:13:32 wysłana przez aniolstroz »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2005, 21:25:15 »
Jeżeli to była jedyna odpowiedź na którą stać ogniomistrz1 to "serdecznie" gratuluję. :) Chyba jednak nie to chodzi....
To napewno nie jest "forum pedagogiczne', ale pewne ustalone zasady dla wszystkich obowiązują i najpierw zanim się cokolwiek napisze wypadałoby się z nimi zapoznać.
Dzięki AniołStróż/Moderator/ za również zwrócenie uwagi, bo to w interesie Nas wszystkich. Szkoda, że niektórzy wydaje mi się nie chcą tego zrozumieć.
Wyjaśnienie problemu przesłałem zainteresowanemu jak sugerował na priv i ....echo - cóż.
Może nie jest to akurat w temacie /przepraszam/, ale tak po prostu na przyszłość - pozwolę sobie zacytować to, co napisałem  skoro brak reakcji:

<< Witaj!
Tak masz rację - pedagogiem w pewnym sensie nie tylko w PSP również jestem.
Zwracam nieraz grzecznie uwagę, choć nie jestem moderatorem, ani adminem tego forum, ponieważ mnie akurat osobiście drażni tworzenie nowych postów, wątków itd... w tematach które niejednokrotnie dawno już istnieją. Jest coś takiego jak Regulamin Forum, bulon stworzył nawet wspomnianą "Lekcję Uzywania Forum" pisze się często o błędach, pewnej,kulturze itp... i co? dry.gif Po prostu do niektórych to nie dociera! Dzieje się tak m.in. dlatego, że coś widzą, czytają, piszą, a często po prostu nie pomyślą. Dotyczy to szczególnie nowych użytkowników. Nie zapoznają sie przed rejestracją z w/w później więc nie zwracają uwagi na opcje takie jak np. <Szukaj> czy < Edytuj> sad.gif Powstaje z biegiem czasu "marazm" w którym coraz trudniej nie tylko mnie się połapać. Tak wg. Ciebie to ma wyglądać na przyszłość? Nie można normalnie, prosto, łatwo i przyjemnie wspólnie korzystać, a to przeciez nie wymaga jakiś specjalnych umiejetności - prawda? Dlatego też to uprzejmie zaznaczyłem w Ps.
Swoja drogą rozumiem dlaczego akurat zwróciłeś na to uwagę - po prostu kolega już raz w pewnym sensie z kolei Ciebie "bronił" w <forum ochotników> Niestety nie zauważył że jest to forum ogólnopożarnicze, że tak to nazwę, a nie tylko dział OSP.
To tak w skrócie - myślę i mam nadzieję, że Ci to nieco wyjaśni motywy mojego w tym przypadku postępowania.
Pozdawiam.>>

Ps. Jeszcze raz przepraszam wszystkich zainteresowanych,że akurat w tym temacie, ale już żadnej polemiki nie będę podejmował - ewnt. proszę posta skasować.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2005, 21:28:03 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2005, 22:27:47 »
jeśli można na temat : rolników wypalających trawy na swoich łąkach można grzecznie poinformować o możliwości utraty dopłat z UE , ale czy to prawda ???
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2005, 22:35:14 »
Cytuj
jeśli można na temat : rolników wypalających trawy na swoich łąkach można grzecznie poinformować o możliwości utraty dopłat z UE , ale czy to prawda ???
Prawda, ale żeby takie konsekwencje poniósł trzeba mu udowodnić, że to on podpalił. I w tym momencie jest wielka dupa. ;)  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2005, 01:01:26 »
Zgadza się wodnik ! Ja jeszcze nie miałem takiego przypadku. Nagłaśnianie ostatnimi czasy sprawy w mediach może i co nieco w sumie dało. Niektórzy ludzie z czasem jednak trochę też mądrzeją. Niestety udowodnić fakt jest często bardzo trudno. Wręcz niemożliwe jeżeli sam nie poczuje dymu i ognia. ;)
Pozdr.
Ps. Napisz... może nawet na prv jak się osobiście odnosisz do sprawy ognisk o której pisałem.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2005, 23:57:46 »
Wypalać, czy nie wypalać??? – oto jest pytanie!

Ja jestem za nie wypalaniem łąk i  słomy na polach, bądźmy jednak realistami, nikt nie zmieni od zaraz „odwiecznego” przekonania rolników, działkowców, że popiół powstały za spalonych pozostałości roślinnych, użyźni glebę (ziemie), nie dotrze do Nich przekonanie, że ogień zabija biologiczne życie w glebie, pisałem jakiś czas temu o tym na forum, odnośnie „wiosennego zagrożenia pożarowego”.

Wam strażakom i członkom ochotniczych straży pożarnych (gorzka pigułka dla Nas ochotników, w żadnym rozporządzeniu, czy ustawie ochotnicy nie są nazywani strażakami, chociaż się nimi czujemy, ba!!! nawet jesteśmy STRAŻAKAMI, niech ktoś powie, że nie! to ... tu następuje szereg obraźliwych epitetów) przysparza to ogromnych kłopotów i niejednokrotnie pociąga za sobą duże straty materialne.

Myślę jednak, że „czepianie” się wypalania kupki liści na działce jest bezcelowe.

Za bezpieczeństwo pożarowe odpowiada właściciel, bądź zarządca obiektu, nieruchomości.

Cytuj
USTAWA o ochronie przeciwpożarowej. (tekst pierwotny: Dz. U. 1991 r. Nr 81 poz. 351)  (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 147 poz. 1229) z dnia 24 sierpnia 1991 r. z późniejszymi zmianami, stanowi:
Art. 3. 1. Osoba fizyczna, osoba prawna, organizacja lub instytucja korzystające ze środowiska, budynku, obiektu lub terenu są obowiązane zabezpieczyć je przed zagrożeniem pożarowym lub innym miejscowym zagrożeniem.
2. Właściciel, zarządca lub użytkownik budynku, obiektu lub terenu, a także podmioty, o których mowa w ust. 1, ponoszą odpowiedzialność za naruszenie przepisów przeciwpożarowych, w trybie i na zasadach określonych w innych przepisach.

W rozporządzeniu MSWIA, paragrafy, które przytacza gambit są słuszne, tylko nie bardzo wiem, na jakiej podstawie prawnej samorząd lokalny może ustalić obowiązek powiadamiania OSP o planowanym wypalaniu.

Moje zdanie jest takie, jeżeli właściciel posesji , zachowa minimalną odległość 10m (wymaganą przez rozporządzenie MSWIA), oczywiście przy bezwietrznej pogodzie ( o czym nie mówi rozporządzenie MSWiA)

Cytuj
Czynności zabronione i obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej §

4. 1. p5)rozpalanie ognisk lub wysypywanie gorącego popiołu i żużla, w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych albo sąsiednich obiektów oraz w mniejszej odległości od tych obiektów niż 10 m;
od zabudowań.

to, czy będzie piekł kiełbaski, ziemniaki, robił grila, czy wypalał liście, bądź zgrabioną na kupkę suchą trawę, powtarzam zgrabioną suchą trawę, nic nie możemy poradzić, ani MY (strażacy) ani inne służby.
„Wolność Tomku w swoim domku”

Jak właściciel posesji będzie znał przepisy, wszyscy odejdą z przysłowiowym kwitkiem.

Tak jak napisał Ajax

Cytuj
Nie zawsze jest możliwość zachowania wszystkich tych odległości nikt ich zresztą miarą nie będzie na pewno mierzył, ale rozwaga i odpowiedzialność przede wszystkim.

Pozdrowienia dla braci Strażackiej
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2005, 00:28:01 wysłana przez Straszak »

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 27, 2005, 15:53:51 »
Cytuj

W rozporządzeniu MSWIA, paragrafy, które przytacza gambit są słuszne, tylko nie bardzo wiem, na jakiej podstawie prawnej samorząd lokalny może ustalić obowiązek powiadamiania OSP o planowanym wypalaniu.
Wydaje odpowiednią Uchwałę i publikuje ją w dowolny sposób.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2005, 03:27:47 »
To jest forum a nie debaty wyborcze i Wokandy sądowe

Paragrafów mamy dosyć na codzień
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2005, 03:28:47 wysłana przez Marcin Grzelaczyk »
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Heniek

  • Gość
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2005, 18:49:08 »
powinni ludzie dostawac mandaty,straz miejska powinna intterweniowac.U mnie na osiedlu domki jednorodzine kazdy pali liscie,szaro wokolo widocznosc na 200m ledwo oddychac sie da.

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2005, 20:50:17 »
no więc jak się do Ciebie odnieść AJAX__ie?
mówię Ci dobranoc i nie wpi......aj się w sprawy ochotników. Pozdrzwiam WONSKI :angry:  

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2005, 20:55:08 »
anioł stróż i ajax to śmieszni lurzie, yrzeba pozwolić ludziom wypowiedzieć zdanie na temat tajich frajerów jak wy. pozdro :(  

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2005, 21:37:08 »
Cytuj
   no więc jak się do Ciebie odnieść AJAX__ie?
mówię Ci dobranoc i nie wpi......aj się w sprawy ochotników. Pozdrzwiam WONSKI mad.gif

Cytuj
anioł stróż i ajax to śmieszni lurzie, yrzeba pozwolić ludziom wypowiedzieć zdanie na temat tajich frajerów jak wy. pozdro sad.gif

no comment


ps. kolega OSPwonski niezle nabija sobie posty  :lol:

pozdr

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2005, 22:22:18 »
Ja juz też wiecej nie będę komentował i zwracał uwagi na wypowiedzi tego Pana. Szkoda po prostu czasu, zdrowia, nerwów itd...Te ostatnie mówią same za siebie i najlepiej świadczą o Nim samym &lt;_&lt; .
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 05, 2005, 22:23:21 »
Cytuj
anioł stróż i ajax to śmieszni lurzie, yrzeba pozwolić ludziom wypowiedzieć zdanie na temat tajich frajerów jak wy. pozdro :(
Jak te Twoje posty maja się do tematu? Bo nie rozumiem?

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2005, 12:17:44 »
OSP jest powiazana z PSP i jedni od drugich zawsze mozemy sie cos nauczyc, wiec bez jaj panowie i zakonczmy te glupie klotnie. Ajax i Aniol Stroz to doswiadczeni panowie, wiec orientuja sie nie tylko w swoich sprawach zawodowych ale i w ochotniczych.

A co do paragrafow, widze ze niektorzy koledzy po fachu z OSP maja je w nosie i pozniej wychodzi co sie dzieje m in. MDP na akcje jezdzi, pijani  i inni. Jezeli sie tymi paragrafami nie zainteresujecie to bedzie zle. Pozarnictwo to nie tylko wypasione samochody, drabiny ale i troche papierow z PARAGRAFAMI.

Pozdrawiam.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2005, 13:47:43 »
Masz racje herflik, ale to już zanika i bardzo dobrze. Coraz więcej jednostek jest bardzo mobilnych etc.

Ochotnik czy zawodowiec ... W czasie akcji jesteśmy Strażakami ! Nie ma czegoś takiego, że ktoś jest inny.

A co do nabijaczów postów, prosiłbym o schowanie licznika postów ... To powinno rozwiązać problem, u mnie pomogło :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2005, 13:48:41 wysłana przez Porta »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2005, 20:10:04 »
A co do wypalania lisci, u mnie policja nie zwraca na to uwagi. Nawet jak jada obok  ogniska przy drodze, ktore powoduje zadymienie nie reaguja. Przykre, ale prawdziwe.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2005, 10:52:24 »
USTAWA
z dnia 27 kwietnia 2001 r.
o odpadach.1)
(Dz. U. z dnia 20 czerwca 2001 r.)

„Art. 13. 1. (10) Odzysk lub unieszkodliwianie odpadów może odbywać się tylko w miejscu wyznaczonym w trybie przepisów o zagospodarowaniu przestrzennym w instalacjach lub urządzeniach, które spełniają określone wymagania, z zastrzeżeniem ust. 2-4a.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do:
   1)   posiadaczy odpadów prowadzących odzysk za pomocą działań określonych jako R10 w załączniku nr 5 do ustawy,
   2)   osób fizycznych prowadzących kompostowanie na potrzeby własne.
3. Dopuszcza się spalanie pozostałości roślinnych, poza instalacjami i urządzeniami, jeżeli spalanie to nie narusza odrębnych przepisów.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 21, 2005, 08:44:57 »
OSPwonski, czy zbanowanie pana na okres paru tygodni ostudzi twoje reakcje? Myślę, że tak ... Więc w niektórych sytuacjach trzymaj ten swój " język" za zębami, bo w ten sposób podpadłeś mi i niektórym osobom na tym forum.

Mam jeszcze pytanie.

Czy strażak nie będący na służbie, czy też ochotnik może zwrócić uwagę, a w konieczności wypisać mandat?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Wypalanie Lisci
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2005, 17:54:27 »
Na to pytanie zapewne bardziej stosownie potrafią odpowiedzieć koledzy z działu <Profilaktyka, prewencja>, ale wydaje mi się, nawet chyba napewno, że po cywilnemu, nie będąc na służbie to i policjant mandatu nie ma prawa nałozyć &lt;_&lt; Co do zwracania uwagi, przy występowaniu realnych zagrożeń napewno jak najbardziej tak - jak każdy obywatel ma prawo, a jako strażak nawet bym powiedział obowiązek, ale czy dotrze to do świadomości zainteresowanego i zechce się do tego zastosować- to już inna sprawa.  Wszelkie nakazy, czy "wymachiwanie" legitymacją nic napewno wówczas nie zmienią. Pozostaje jedynie niezwłoczne powiadomienie stosownych służb.
Swoją drogą w PSP i tym bardziej OSP w sumie niewiele osób ma uprawnienia - upoważnienie do nakładania sankcji w drodze mandatu karnego i raczej dobrze ;)
Pozdr.  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.