Autor Wątek: Ciekawy artykuł  (Przeczytany 3791 razy)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Ciekawy artykuł
« dnia: Listopad 25, 2010, 17:09:59 »
http://biznes.onet.pl/w-2011-r-wymiar-czasu-pracy-na-nowych-zasadach,18497,3792152,1,prasa-detal
Czas pracy , a wolne za święta przypadające w soboty i niedziele. Ciekawe jak to się będzie miało do naszych przepisów?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ciekawy artykuł
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2010, 17:59:33 »
http://biznes.onet.pl/w-2011-r-wymiar-czasu-pracy-na-nowych-zasadach,18497,3792152,1,prasa-detal
Czas pracy , a wolne za święta przypadające w soboty i niedziele. Ciekawe jak to się będzie miało do naszych przepisów?

Po prostu zmienią lub anulują obowiązujące rozporządzenie  :kwit:

http://www.zzsflorian.pl/files/File/zalaczniki/komunikaty/2008/inne/rozp_o_pelnieniu_sluzby.pdf

Oraz zmienią § 16 pkt 4 w tym:

http://www.money.pl/d/akty_prawne/pdf/DU/2005/266/DU20052662247.pdf
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 18:06:25 wysłana przez grzela »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ciekawy artykuł
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2010, 20:03:25 »
Jestem pełen obaw jeśli chodzi o naszych "naczelnych włodarzy" i tempem wprowadzania zmian, bądź co bądź niekorzystnych  zmian.Dla systemu codziennego to dodatkowe 9 dni pracy w 2011 roku.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ciekawy artykuł
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2010, 15:30:33 »
Jestem pełen obaw jeśli chodzi o naszych "naczelnych włodarzy" i tempem wprowadzania zmian, bądź co bądź niekorzystnych  zmian.Dla systemu codziennego to dodatkowe 9 dni pracy w 2011 roku.

Twoje obawy były bezpodstawne:

Projekt Rozporządzenia MSWiA w sprawie pełnienia służby przez strażaków PSP:


Cytuj
4.   Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż sobota i niedziela obniża wymiar czasu służby, ustalony zgodnie z ust.3, o 8 godzin.

Offline 17xDTL

  • WSKR
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ciekawy artykuł
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2010, 14:00:10 »
Wtrącę się, czy ktoś może słyszał jak wygląda sprawa ze służbami w soboty i niedziele.
Jakoś takoś wychodzi, że w miesiącu mam służby (na SK) w soboty i w niedziele. Standard 3, zdarza się nie rzadko 4. Wolne służby tylko w tygodniu nigdy w wekend. Ośmiogodzinni nie mogą mieć służb w wekendy, bo za dużo nadgodzin generują. Mnie może by do końca to nie przeszkadzało, ale małżonka jest nauczycielką i nie można nigdzie się z domu ruszyć na wekend. W tygodniu z kolei ona nie może otrzymać wolnego. Żyjemy sobie jak dobre stare małżeństwo, razem , a oddzielnie. Może ktoś wie o jakimś paragrafie, który by określał ile wekendów może pracodawca zająć dla dobra służby.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ciekawy artykuł
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2010, 18:00:53 »

Twoje obawy były bezpodstawne:

Projekt Rozporządzenia MSWiA w sprawie pełnienia służby przez strażaków PSP:


Cytuj
4.   Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż sobota i niedziela obniża wymiar czasu służby, ustalony zgodnie z ust.3, o 8 godzin.
Czyli nic nowego, tak samo jest w obecnym obowiązującym przepisie.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ciekawy artykuł
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2010, 18:02:37 »
Czyli nic nowego, tak samo jest w obecnym obowiązującym przepisie.

Cytuj
4.   Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż sobota i niedziela obniża wymiar czasu służby, ustalony zgodnie z ust.3, o 8 godzin.

I tu się mylisz dodano do art. 4 słowo sobota.

http://www.zzsflorian.pl/files/File/zalaczniki/komunikaty/2008/inne/rozp_o_pelnieniu_sluzby.pdf

Reasumując:
Święta przypadające pomiędzy poniedziałkiem a piątkiem obniżą Ci wymiar czasu służby o 8 godzin
W innym przypadku (sobota, niedziela) dostaniesz - dopisz sobie sam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 18:08:33 wysłana przez grzela »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ciekawy artykuł
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2010, 18:10:43 »
Czyli nic nowego, tak samo jest w obecnym obowiązującym przepisie.

Cytuj
4.   Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż sobota i niedziela obniża wymiar czasu służby, ustalony zgodnie z ust.3, o 8 godzin.

I tu się mylisz dodano do art. 4 słowo sobota.

http://www.zzsflorian.pl/files/File/zalaczniki/komunikaty/2008/inne/rozp_o_pelnieniu_sluzby.pdf

Reasumując:
Święta przypadające pomiędzy poniedziałkiem a piątkiem obniżą Ci wymiar czasu służby o 8 godzin
W innym przypadku (sobota, niedziela) dostaniesz - dopisz sobie sam.
Masz racje - moje przeoczenie .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein