Autor Wątek: Zdrowie  (Przeczytany 2286 razy)

Offline patryk straż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Zdrowie
« dnia: Listopad 22, 2010, 22:06:33 »
Mam taki pytanie. Jeśli nie mam jednej nerki, a druga jest w 100% sprawna jestem sprawny fizycznie w 100% to mam szanse żeby dostać sie do CSPSP?
Bardzo mi na tym zależy i nie chciał bym żeby przez takie coś na wstępie nie mógł nawet podchodzić do testów.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2010, 15:31:51 »
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 8 grudnia 1998 r.

w sprawie wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych oraz dotyczących warunków fizycznych i psychicznych osób zatrudnionych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, a także w zakresie kwalifikacji zawodowych osób wykonujących czynności z zakresu ochrony

Art 49 par.10 - Wrodzony lub pooperacyjny brak jednej nerki, bez upośledzenia czynności drugiej - NIEZDOLNY - dyskwalifikuje Cię do służby w MSWiA  :-\
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 15:45:20 wysłana przez kamaras »

Offline patryk straż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2010, 16:21:14 »
F*ck. Właśnie tego się obawiałem.  :angry: Ale się nie poddaje.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2010, 16:42:27 »
Co to znaczy "nie poddaję"? Przekupisz lekarza?
Komisja jest co roku...
Sorry stary ale pozostaje Ci tylko OSP  :cooo:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2010, 16:48:48 »
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 8 grudnia 1998 r.

w sprawie wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych oraz dotyczących warunków fizycznych i psychicznych osób zatrudnionych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, a także w zakresie kwalifikacji zawodowych osób wykonujących czynności z zakresu ochrony

Art 49 par.10 - Wrodzony lub pooperacyjny brak jednej nerki, bez upośledzenia czynności drugiej - NIEZDOLNY - dyskwalifikuje Cię do służby w MSWiA  :-\

Podane przez ciebie rozporządzenie straciło swoją moc w 2005 r.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19981591050

Obowiązujące:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910790349

W 1992 objęło PSP.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19920830425
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19951460712

pół lekarza

  • Gość
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2010, 17:05:04 »
"Co to znaczy "nie poddaję"? Przekupisz lekarza?
Komisja jest co roku..."

Po prostu nic nie powie na komisji z moczu raczej nie wyjdzie, że nie ma nerki, a na USG nie masz co liczyć... Walcz i się nie poddawaj tylko milcz jak grób że coś Ci dolega  :straz:

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2010, 17:11:55 »
A ja mam takie pytanie odnosnie zdrowia, otóż 2 - krotnie skrecilem ten sam staw skokowy, pierwszy raz jakies 1,5 roku temu i drugi raz miesiac temu i od tego czasu jedna kostka jest nieznacznie wieksza od drugiej, przeczytalem rozporzedzenie podane przez kolege wyzej i nie wiem pod, ktory paragraf to podpiac. Moje pytanie jest nastepujace, czy moga sie o to przyczepic na komisji, jesli jedna kostka bedzie troche wieksza?
Podkreslam, ze problemow nie mam, zlamiania kosci tez nie bylo, bo mialem robione rtg. Z gory dzieki za odpowiedz.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2010, 23:07:17 »
@grzela - ale co to zmienia? w cytowanych przez Ciebie rozporządzeniach nadal jest NIEZDOLNY.
@pół lekarza - zatajenie choroby podlega napewno pod jakiś paragraf a na pewno jeśli coś mu się stanie to on, a w razie śmierci, jego rodzina nie dostanie ani grosza...
"Jak stanowi przepis art. 834 k. c. , w razie zatajenia choroby osoby ubezpieczonej zakład ubezpieczeń może podnieść stosowny zarzut. W prawie cywilnym materialnym rozumie się przez to uprawnienie polegające na odmowie spełnienia roszczenia"
@mag22 - kostka może być spuchnięta jeszcze po ostatnim skręceniu. Z tym akurat nie powinno być problemów bo jeśli nie kulejesz to na komisji nie powinien się ortopeda przyczepić. Napewno może zalecić dodatkowe prześwietlenie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2010, 07:48:15 »
@grzela - ale co to zmienia? w cytowanych przez Ciebie rozporządzeniach nadal jest NIEZDOLNY.

Posługujmy się przepisami, które są obecnie obowiązujące, bo możemy kogoś wprowadzić w błąd.

W tym przypadku może jest i tak samo, ale jak ktoś zajrzy do do nieobowiązującego już rozporządzenia z inną chorobą lub dolegliwością to może się zdziwić.

Offline patryk straż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2010, 22:16:00 »
"Co to znaczy "nie poddaję"? Przekupisz lekarza?
Komisja jest co roku..."

Po prostu nic nie powie na komisji z moczu raczej nie wyjdzie, że nie ma nerki, a na USG nie masz co liczyć... Walcz i się nie poddawaj tylko milcz jak grób że coś Ci dolega
   


 I tak się postaram zrobić.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2010, 22:38:10 »
zatajenie choroby podlega na pewno pod jakiś paragraf a na pewno jeśli coś Ci się stanie to Ty, a w razie śmierci, Twoja rodzina nie dostanie ani grosza...
"Jak stanowi przepis art. 834 k. c. , w razie zatajenia choroby osoby ubezpieczonej zakład ubezpieczeń może podnieść stosowny zarzut. W prawie cywilnym materialnym rozumie się przez to uprawnienie polegające na odmowie spełnienia roszczenia"
Sorry, ale naprawdę wiele ryzykujesz.
A powiedz mi jeszcze, masz jakiś ślad po operacji? - blizna?
Jeśli tak, to bankowo masz wywiad u chirurga i badanie...
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2010, 22:42:00 wysłana przez kamaras »

Offline patryk straż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2010, 19:31:19 »
No własnie niestety mały ślad mam.  :-\

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Zdrowie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2010, 19:43:03 »
No własnie niestety mały ślad mam.  :-\

Po pierwsze chirurg zapyta o zabiegi operacyjne, po drugie musisz się rozebrać, jeżeli udało by ci się nawet przejść chirurga to potem masz badanie skórno-weneryczne i też się rozbierasz, wszystkie blizny i znamiona na skórze są przez lekarza sprawdzane i zostanie to zanotowane, a na końcu komisja zapyta o twoją bliznę i sprawdzi ją dokładnie dlaczego ją masz itp. Możesz próbować, ale tak jak wyżej panowie wypisali rozporządzenie jest przeciwko tobie niestety.