Autor Wątek: Jak Liczyc Urlop Po Aspirantce...  (Przeczytany 1957 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Jak Liczyc Urlop Po Aspirantce...
« dnia: Sierpień 28, 2005, 10:48:36 »
witam..
Czy osobie, która ukończyła szkołe aspirantów i pracuje w podziale bojowym nalicza się urlop jako 1/12 tzn od pierwszego dnia podjęcia pracy po ukończeniu szkoły, czy okres nauki jest brany pod uwage tzn, czy po 2 latach szkoły nalezy sie cały urlop??

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Jak Liczyc Urlop Po Aspirantce...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2005, 23:01:24 »
Po przeczytaniu ustawy o PSP uważam, że pełny wymiar urlopu wypoczynkowego tj 26 dni należeć Ci się będzie po odbyciu rocznej służby.
Pierwszy urlop w wymiarze 1/12 z 26 dni przysługuje Ci po odbyciu miesięcznej służby.
A zatem okresu szkoły w SAP nie uwzględnia się przy uprawnieniu do urlopu wypoczynkowego.

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Jak Liczyc Urlop Po Aspirantce...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2005, 10:40:45 »
Dokladnie jak przedmowca. Po przepracowaniu kazdego miesiaca nabywasz prawo do 1/12 wymiaru urlopu za rok (26 dni po nowemu).

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Jak Liczyc Urlop Po Aspirantce...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2005, 22:01:12 »
Dokładnie jak poprzednicy.
Wyobraź sobie, że kończysz SAP i nie podejmujesz pracy, a chciałbyś urlop, chyba coś nie gra.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline jasiek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
    • http://brak
Jak Liczyc Urlop Po Aspirantce...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2005, 20:18:39 »
Czyli nie jest tak... ze niby juz dwa lata pracyje w PSP i przysluguje mi prawo do urlopu takiego jaki przysluguje pracownikowi PSP pracującemu juz dwa lata ??
pozdrawiam  

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jak Liczyc Urlop Po Aspirantce...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2006, 08:55:12 »
Nie nazwalbym tego praca w PSP a bardziej szkoła z internatem- do tego bezplatna wiec nie masz powodu do narzekania.

 Oczywiscie ze przysluguje Ci nawet wiekszy wymiar urlopu bo wcale nie musisz podjac pracy na "drugi" dzień po ukonczeniu szkoly- to po pierwsze.
po drugie- kiedy juz podjales prace otrzymujesz 1/12 wymniaru za kazdy miesiac przepracowany
po trzecie- jak zalezy Ci na 365 dniach wolnych/rok  to chyba nie musisz podejmowac pracy wcale?

Przepis urlopowuy jest teraz duzo korzystniejszy niz poprzedni w Twojej kwestii

Offline Tygrys

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jak Liczyc Urlop Po Aspirantce...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2006, 11:39:38 »
Ja jetsem po aspirantce i mi liczą połowę urlopu czyli 13 dni. I tak Jest. Pracowałem przez połowę 2005 roku. Pozdrawiam.

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jak Liczyc Urlop Po Aspirantce...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2006, 12:19:34 »
Szkola to nie praca takie jest moje zdanie a poza tym to sluzba kandydacka a nie stala czy przygotowawcza. wiec z jakiej racji caly urlop.
Pozdrawiam.
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę