Autor Wątek: Przetarg na samochód- jak kupić to co potrzebujemy?  (Przeczytany 7228 razy)

Offline Ochotnik1985

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przetarg na samochód- jak kupić to co potrzebujemy?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 08, 2011, 17:56:17 »
Witam Wsztstkich.
Nie dawno Kupiliśmy w naszej jednostce Osp nowe GCBA Mercedesa Atego . Przetarg robiła nam gmina i to jest super sprawa My tylko napisaliśmy specyfikacjie (Siwz) jako jednostka. Jedną nam odrzucono ponieważ prawnik w gminie powiedział że jest napisane pod jedną markę a mianowicie Scanie a nie może tak to być. Możliwe by ta specyfikacjia przeszła ale nie chcieliśmy ryzykować ponownego ogłoszenia przetargu i czekania następne 3mc. Na początku jak dowiedziałem się że to będzie MB to pomyślałem że to pieniądze wyżucone w błoto odziwo Auto sprawuje się bez zastrzerzen nawet w terenie .  Oczywiście pieniądze na To auto były pozyskane UE i Gminy.
Pozdrawiam wszystkich

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Przetarg na samochód- jak kupić to co potrzebujemy?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2011, 20:37:38 »
Witam
Podpinam się pod ten temat bo po co zaczynać nowy a chodzi mi o to czy jest produkowana Scania jako wóz średni terenowy, ponieważ coś nie mogę znaleźć a zaczymy szukać ponieważ chcemy na drugi rok kupić średni terenowy :pyt: Mercedes, Man i Star wiem że robią. :straz:

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Przetarg na samochód- jak kupić to co potrzebujemy?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 23, 2011, 21:33:40 »
Czy na pewno chodzi Ci o samochód terenowy, czy może o uterenowiony?
Typowo terenowe to by był Mercedes Unimog no i jeszcze Renault, np to http://www.wawrzaszek.pl/Terenowe-spgid_12.html (na Unimogu robi jeszcze Szczęśniak i Stolarczyk).

Co do uterenowionych - Stara chyba nie robią już kilka ładnych lat. Oprócz Mercedesa i MANa jeszcze Renault.

Co do Scania - raczej nie. Scanie mają DMC ponad 14 ton więc robi się na nich tyko samochody ciężkie.
Chodziły słuchy o przygotowaniu wersji homologowanej do 14 ton, żeby można je było zabudowywać jako średnie - nie wiem czy coś z tego wyszło. Możesz zadzwonić do Scania Poland - podadzą Ci pewne informacje.

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Przetarg na samochód- jak kupić to co potrzebujemy?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 23, 2011, 21:59:15 »
Star 1466 jest terenowy http://www.stolarczyk.pl/produkty-archiwum.html tak po środku strony. Sprawdzę zadzwonię do Scani Poland.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Przetarg na samochód- jak kupić to co potrzebujemy?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 23, 2011, 22:22:11 »
Ten StaroMan już od dłuższego czasu nie jest produkowany. Na dzień dzisiejszy z tego co wiem to tylko Renault, MAN i Mercedes jest uterenowiony jeśli o GBA chodzi.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...