Autor Wątek: Nowa Praca!  (Przeczytany 20901 razy)

Offline Julek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Nowa Praca!
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 30, 2005, 20:35:57 »
Dzięki za radę!
A ja głupi myślałem......... więc co sądzić o tych co mówią, że dostali się z ulicy???

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Nowa Praca!
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 30, 2005, 20:58:35 »
Wymieniacie 30 lat jako granicę wieku przyjęcia do straży. Czy ktoś widział choćby psełdo prawne poparcie tej granicy i czy mógłby przytoczyć.  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Nowa Praca!
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 30, 2005, 21:13:16 »
nie ma lub nie znam...
stawiam na pierwsze ;)
ograniczenia jakie znam to z przyjęciami na kursy specjalistyczne...
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Nowa Praca!
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 30, 2005, 21:37:41 »
Ja też raczej wiem że nie ma ograniczeń wiekowych w zakresie przyjęcia do straży. Nie powinny być też podawane żadne ograniczenia wiekowe w stosunku do przyszłych kandydatów. Wystarczy odpowiednie kryterium testów sprawności fizycznej.  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Nowa Praca!
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 01, 2005, 00:13:02 »
Cytuj
Wystarczy odpowiednie kryterium testów sprawności fizycznej.
IMHO nie
mam kolegów po 40 którzy mnie biją na głowe wynikami ale nie wyobrażam sobie ich za 15 lat w podziale..
szkoda że nie ma. wtedy wszystko byłoby jasne ;)
 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Nuras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Nowa Praca!
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:31:36 »
:rolleyes: Wystarczy zajrzeć do ustawy o psp tam wszystko jest napisane
 

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Nowa Praca!
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 11, 2006, 19:22:28 »
Cytuj
Dzięki za radę!
A ja głupi myślałem......... więc co sądzić o tych co mówią, że dostali się z ulicy???
NIC POPROSTU  ZACHOWAJ DYSTANS DO TYCH  BEZ  KONEKCJI PO CZASIE SIĘ OKAŻE CZY MÓWILI PRZAWDĘ.  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Nowa Praca!
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 11, 2006, 22:23:21 »
Wtrącę swoje trzy grosze:

Cytuj
Wymieniacie 30 lat jako granicę wieku przyjęcia do straży. Czy ktoś widział choćby psełdo prawne poparcie tej granicy i czy mógłby przytoczyć

Cytuj
Ja też raczej wiem że nie ma ograniczeń wiekowych w zakresie przyjęcia do straży. Nie powinny być też podawane żadne ograniczenia wiekowe w stosunku do przyszłych kandydatów. Wystarczy odpowiednie kryterium testów sprawności fizycznej.

Cytuj
nie ma lub nie znam...
stawiam na pierwsze
ograniczenia jakie znam to z przyjęciami na kursy specjalistyczne...

I macie panowie rację - nie ma i nigdy nie było. Ograniczenie wiekowe jest dyskriminacją, a jakie są tego konsekwencje to powinni Panom Komendantom wyjaśnić i radcowie. To samo dotyczy odległości miejsca zamieszkani czy posiadania własnego mieszkania.

Cytuj
Ble ble ble......
Pracuję w Wojskowej Straży Pożarnej od 95 roku. Posiadam kurs podoficerski, medyczny, obsługi pił spalinowych, byłem kierowcą później awansowałem na Komendanta WSP.Mój dojazd nie przekracza 2 godzin, mam własną chałupę.... Ponadto jestem w OSP i uczę się w szkole Aspirantów Pożarnictwa za własną kasę!! Chciałem przenieść się do PSP, leczna wiadomość o tym że w tym roku kończę 30 lat żaden Komendant Powiatowy ani Miejski nie chciał nawet ze mną rozmawiać

Ze mną też nie chcą rozmawiać. Co więcej w zeszłym roku złożyłem kilka podań i na ŻADNE nie otrzymałem odpowiedzi. Na dniach złożę kolejne podania, a zgodnie z wytycznymi KG z grudnia zeszłego roku (był ten dokument na stronie www.zgnszzpp.republika.pl, ale coś go nie mogę znaleźć - mam go na kompie) powinienem zostać dopuszczony do postępowania kwalifikacyjnego. Jeżeli nie zostanę dopuszczony, na wszystkich Komendantów Powiatowych złożę skargę do Komendanta Wojewódzkiego na bezczynność. Jeżeli i tam nie znajdę zrozumienia, poleci skarga do WSA - z tego co się orientowałem zasadna.

 
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowa Praca!
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 11, 2006, 22:47:12 »
No to powodzeia i wytrwałośći życzę lang Oby Ci się udało, jak zamierzasz - szczerze ;) Polska to jednak nadal nieco egzotyczny Kraj! :(
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Nowa Praca!
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 12, 2006, 13:51:44 »
To nawet jak coś wskórasz  wiedz że wszędzie już po przyjęciu będziesz miał pod górkę  jeśli komendant wcześniej nie zatelefonuje do lerza profilaktyka  który bez żenady cię odżuci . Jak myślisz dla czego  strazacy  nie składają wniosków do sądu robią to  dopiero  na emeryturze.  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Nowa Praca!
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 12, 2006, 21:36:13 »
Nie ma takiego lekarza, który odważyłby się mnie uwalić na komisji. Od razu poszłoby odwołanie od orzeczenia WKL i wniosek o ściganie do prokuratury - co jak co, ale zdrowie to mam. Co do kopania się z koniem - robię to już prawie dwa lata, ale to on mnie kopnął pierwszy. Mobbingu (to takie modne modne słowo!) po przyjęciu się nie obawiam, bo mam twardą dupcię.
Cytuj
Jak myślisz dla czego strazacy nie składają wniosków do sądu robią to dopiero na emeryturze
znam takich, którzy skarżyli decyzje 01 i źle na tym nie wyszli...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Nowa Praca!
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:38:29 »
brawo  
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Kiwek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • http://
Nowa Praca!
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 29, 2006, 23:19:40 »
Witam
Ja też już 3 lata temu złożyłem 1-sze podanie rok temu 2-gie.
I nie mam żadnego odzewu. W dodatku w tym roku kończe 29 lat :(  .
OJ coś czarno to widze. Już straciłem nadzieje na przyjecie chyba trzeba sie za czymś innym rozglądać. Tym bardziej że teraz w styczniu był nabór i sie nie odezwali.

A tak wogóle to nabory do strazy są w kąnkretnych okresach czy to jest indiwidualna sprawa każdej komendy??
Pozdr
Cytuj
..::I tak was wszystkich spale - dziewczynka z zapałakami::..

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Nowa Praca!
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 30, 2006, 08:52:22 »
To składaj jeszcze jedno. Osobiście w sekretariacie KP(M) koniecznie z potwierdzeniem. Na końcu dopisz, że prosisz o odpowiedź, czy twoja kandydatura będzie brana pod uwagę przy najbliższym naborze. Komendant musi udzielić ci odpowiedzi pisemnie. Po trzech, max. dziewięciu tygodniach zapisz się na skargę (przeważnie przyjmują w poniedziałki). Przygotuj sobie skargę na bezczynność organu (skargę kierujesz do KW za pośrednictwem KP(M)). A dalsze postępowanie uzależnione jest od tego, co zrobi komendant. Wiekiem się nie przejmuj - poczytaj sobie ustawę o PSP i wytyczne KG. Te wymogi posiadania kat. C i nieukończenia 30 lat (gdzieniegdzie 35) nie znajdują uzasadnienia w przepisach. Można z ONYMI powalczyć, chociaż droga do zwycięstwa jest wyboista. Ale tylko w ten sposób można zwalczyć nepotyzm w PSP. Krewni i znajomi królika niech szukają pracy gdzie indziej, albo niech przechodzą rekrutację na zdrowych warunkach.
Powodzenia!
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Kiwek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • http://
Nowa Praca!
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 30, 2006, 11:49:19 »
Chyba złożę jeszcze jedno nic nie zaszkodzi mi. Tylko teraz dodam że chce potwierdzenie tak jak mowisz
A nad tą sakrgą to musze sie zastanowić jak wcześniej już było w tym poscie ktoś  pisał że mogą mnie odawalic przy naboze jak lekaż dostanie cynk. Sparawnościwe napweno przejde tylko że jak bedą chcieli to i ta zanajdą na mnie haka.
Ale jak przy tym naboże mi sie nie uda to już chyba nie bede miał nic do stracenia i rozważe Twój pomysł. Parwko na kat. C mam tylko ten wiek mi nie daje spokoju. mam nadzieje że tak jest jak piszesz że do 35 mogą przyjmować
Pozdr  
Cytuj
..::I tak was wszystkich spale - dziewczynka z zapałakami::..

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Nowa Praca!
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 30, 2006, 12:32:36 »
Cytuj
. mam nadzieje że tak jest jak piszesz że do 35 mogą przyjmować

Nie napisałem, że mogą przyjmować do 35 lat. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, wynikających z jakiegokolwiek przepisu. Wszelkiego rodzaju wytyczne powinny wynikać z art. 28 Ustawy o PSP.
Wymagania konieczne to:
- posiadanie obywatelstwa polskiego
- korzystanie z pełni praw publicznych
- posiadanie co najmniej wykształcenia średniego
- niekaralnośc z przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
- zdolność fizyczna ipsychiczna do pełnienia służby w PSP potwierdzona przez komisję MSWiA

oraz uregulowany stosunek do służby wojskowej (podstawą jest art. 34 ust. 4)

Pozostałe wymagania stawiane w prawie wszystkich komendach (prawo jazdy kat. C i inne uprawnienia), są tylko dodatkowymi atutami kandydata, za które może zdobyć dodatkowe punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym.
Jakiekolwiek wymagania w rodzaju:
- posiadanie tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w pobliżu miejsca pełnienia służby
- nieukończone 30 lat
- i inne z jakimi można się spotkać w rozmowie z niektórymi komendantami

są naruszeniem swobód obywatelskich i jako takie są niezgodne z prawem.

Każda osoba spełniająca wymagania określone w Ustawie o PSP ma prawo ubiegać się o przyjęcie do służby i żaden komendant nie może odbierać tego prawa powołując się na jakieś tam przepisy. Ostotnio od pewnego komendanta dowiedziałem się, że jestem za stary, bo mam 31 lat. Gdy spytałem się, na jakiej podstawie tak uważa, wskazał mi jako podstawę wytyczne komendanta. Początkowo Głównego, a następnie dolnośląskiego. Ale Pan Komendant jest już na stanowisku od ponad 20 lat, więc można mu to wybaczyć. Zdążył nasiąknąć za młodu ówczesnymi standardami panującymi w relacjach organ-obywatel.

A może tak jakiś kadrowiec jest chętny do polemiki?
Zapraszam
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Nowa Praca!
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 30, 2006, 13:52:03 »
GRATULACJE DLA KOLEGI CO SIĘ SAM DOSTAŁ!!!!


MAM PYTANIE!!!! Jakie są warunki wstąpienia do PSP??? Czy trzeba mieć skończone wojsko? Co jeżeli byłem na studiach i przeniesiono mnie do rezerwy bez odbywania służby????

 :P  

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Nowa Praca!
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 30, 2006, 15:01:12 »
Trzeba mieć uregulowany stosunek do służbu wojskowej. Czyli wystarczy być przeniesionym do rezerwy np. z racji skończenia studiów. Ja tak właśnie sie dostałem.
Pozdrawiam i życze powodzenia.

Offline mickel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Nowa Praca!
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 30, 2006, 15:16:49 »
Uregulowany stosunek do SW przez odybycie tej służby ma bardzo ogromny wpływ przy rekrutacji do PSP jak wiedomo wojsko daje az 5 pkt do szkół PSP chociaż żadne rozpożądzenie o tym nie mówi ale Ja wiem że to jest bardzo istotne. Z koleji ukończone studia też pomagają niesamowicie. A jak sie jest po woju i się ma studia i taki komplet prawa jazdy kat.BC to ma się niesłychanie duże szanse i kwalifikacje na przyjęcie sie do służby w PSP z Ulicy B)  

Offline Kiwek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • http://
Nowa Praca!
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 30, 2006, 15:17:07 »
Cytuj
Wymagania konieczne to:
- posiadanie obywatelstwa polskiego
- korzystanie z pełni praw publicznych
- posiadanie co najmniej wykształcenia średniego
- niekaralnośc z przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
- zdolność fizyczna ipsychiczna do pełnienia służby w PSP potwierdzona przez komisję MSWiA

oraz uregulowany stosunek do służby wojskowej (podstawą jest art. 34 ust. 4)

Pozostałe wymagania stawiane w prawie wszystkich komendach (prawo jazdy kat. C i inne uprawnienia), są tylko dodatkowymi atutami kandydata, za które może zdobyć dodatkowe punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym.
Jakiekolwiek wymagania w rodzaju:
- posiadanie tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w pobliżu miejsca pełnienia służby
- nieukończone 30 lat
- i inne z jakimi można się spotkać w rozmowie z niektórymi komendantam

No i już wszystko jasne Dzieki lang
Pozdr

P.S Eh jak oni kombinują żeby człowiekowi utrudnic życie
Cytuj
..::I tak was wszystkich spale - dziewczynka z zapałakami::..

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Nowa Praca!
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 30, 2006, 19:50:57 »
Fajnie, 19 pazdziernika oddalem orzeczenie komisji lekarskiej do kadr i tym samym zakonczylem postepowanie kwalifikacyjne.Wszytsko ok... tyle ze do tej pory cisza.Dzwonie co jakis czas i pani stwierdza ze sa , drugim razem ze nie ma i tak w kolko.Ale niec sie nie dzieje.Piii.... mnie to bardzo :angry:  

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Nowa Praca!
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 02, 2006, 08:37:42 »
MAM PYTANIE!!! Sprawność fizyczna kandydata do Straży - jakie są ćwiczenia i jaka jest granica - np. w biegach - w jakim czasie min. trzeba przebiec dany odcinek?

Proszę podajcie więcej informacji.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Nowa Praca!
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 02, 2006, 09:51:55 »
braverhart- praktykuje się zazwyczaj takie same ćwiczenia jak na teście sprawności fizycznej dla funkcjonariusza , czasami dochodzi wejście po SD30 wysunietej na 25 m pod katem około 60st. - przynajmnieju nas - wyniki czym lepsze to lepiej, więcej ,, szansy" to dotyczy szaraczków , a co do garbusów to inna sprawa- później taki ma problem zaliczenia testu sprawności lub okazuje się później , że taki  ma np.  lęk wysokości - hehehe :D
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2006, 09:53:05 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Nowa Praca!
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 02, 2006, 10:20:16 »
dzięki za szczerość
ale to ciebie chyba trzeba uważać za plecaka to po pierwsze! (żeby dostać się do naszej jednostki trzeba mieć minimum kat.C a i to nawet w połączeniu z wyższym wykształceniem nie gwarantuje dostania się, bo kandydaci do służby najczęściej mają dodatkowo kat.E, uprawnienia do obsługi dźwigów, agregatów prądotwórczych, ukończony kurs ratownika medycznego KSRG - a bywają też absolwenci studium ratownictwa medycznego (w ubiegłym roku został przyjęty mgr ratownictwa medycznego) nie mówiąc o innych dodatkowych uprawnieniach mniej lub bardziej przydatnych w PSP)
po drugie z czego wnioskujesz, że wszyscy twoi koledzy na kursie to plecaki? oczywiście nie wykluczam takiej możliwości!
ale jeśli tak to pilnuj się bo jeśli jesteś jedynym sprawiedliwym to te szumowiny cię wykończą! przecież takich plecaków nikt nie ruszy! a ciebie kto obroni jak się potkniesz o podstawioną nogę?
trzymaj się!
więciej rozsądku i wytrwałości!
pozdrawiam
leszek

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Nowa Praca!
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 02, 2006, 10:57:30 »
przepraszam - nie jestem dobry w te klocki moja powyższa wypowiedź dotyczyła trochę przeterminowanego postu!

tekst poniżej:

"mickoz2   Post: 9.09.2005 - 16:20
 
Grupa: Uczestnik
Postów: 14
Nr użytkownika: 1,173
Dołączył: 7.08.05



   
QUOTE (Mróz @ 6.09.2005 - 17:49)   
Kongratulejszyn chłopie.

To musiała być , naprawdę gruba koperta

No , skoro można dostać się prosto "z ulicy" bez żadnych znajomości , bez udziału forsy to trzeba próbować.

Hmm... mam pytanie , jedno takie malutkie
Czy masz może prawo jazdy kat. C lub C+E ? Papiery na operowanie podnośnikami hydraulicznymi ? Jesteś lub byłeś sportowcem ? A może masz ratownika medycznego lub cuś ?  Twoje wykształcenie to technikum z maturą ?

Wiem że, pytanie miało być malutkie , ale tak mi się wymskło ;P

Jeżeli odpowiedź na te wszystkie pytania = NIE to jesteś dzieckiem szczęścia.
Jeszcze raz gratuluje i życzę owocnej służby.

Pzdr     

Witam znowu jestem na przepustce. Wiec tak mam prawo jazdy kat B. Skonczylem LO, jedynie jestem sportowcem czy dobrym nie wiem?. Ale na kursie 99 % chlopaków to "plecaki, garby" itp
"
Wiem że to trochę głupio odnosić się do postu po tak długim okresie, ale poruszyła mnie ta opinia : "Ale na kursie 99 % chlopaków to "plecaki, garby" itp"
pozdrawiam
leszek