Autor Wątek: Nowa Praca!  (Przeczytany 20899 razy)

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Nowa Praca!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2005, 19:36:11 »
Witam.
Chciałbym potwierdzić, że można dostać się do PSP bez pleców i łapówek.
Przepustką był dla mnie dyplom ratownika medycznego, prawo jazdy C i nurkowanie. Oczywiście testy sprawnościowe i badania lekarskie muszą też być bez zarzutu. Marzyłem o tym od lat, wszystkie kursy robiłem z myślą o PSP i opłacało się, apaeluję jednocześnie do wszystkich chłopaków, którzy chcą wstąpić do PSP: nie traćcie nadziei, inwestujcie w siebie, dużo trenujcie i nie wierzcie tym co twierdzą, że bez koperty albo wujka nie można zostać strażakiem.
 

Offline vicuś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Nowa Praca!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 02, 2005, 15:49:08 »
czesc mickoz2!!!
 serdeczne gratulacje !!!!
Ja też sie musze pochwali od 15 pazdziernika jestem przyjety do PSP i tez sie bardzo ciesze  :D  

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Nowa Praca!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 03, 2005, 23:23:34 »
Witam.

Ludzie którzy  dostalisćie sie do PSP bez "plecaków" - napiszcie co wam w tym pomogło
: jakie kursy macie zrobione itp.
No i skąd jesteście.

Teraz wybieram sie do woja - chciałbym zrobić tam Prawko C , ratownika medycznego i WOPR-u już mam.

Mysle że mam jakieś szanse - oby nie złudne.

A jak co to do zobaczniea w czerwcu na examach do SAPSP

POZDRAWIAM

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Nowa Praca!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 04, 2005, 21:16:47 »
Heja.GRATULACJE !!!!! Ja jestem po testach sprawnosciowych i psycho.Zostala jeszcze komisja lekarska na ktora pojde we czwartek.Boje sie jedynie okulisty bo mam 0,5 i 0,7 minusa   :unsure:
Pozdrawiam

 

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Nowa Praca!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 06, 2005, 21:28:23 »
Zostala jeszcze komisja lekarska na ktora pojde we czwartek.Boje sie jedynie okulisty bo mam 0,5 i 0,7 minusa
Przy twoim wzroku możesz nie przejść przez komisję lekarską. Ale życzę powodzenia.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Nowa Praca!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 07, 2005, 18:42:30 »
Cytuj
Przy twoim wzroku możesz nie przejść przez komisję lekarską. Ale życzę powodzenia
A moim zdaniemwszystko zależy od lekarza...
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Nowa Praca!
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 27, 2005, 15:40:08 »
No i przeszedłem  :D  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Nowa Praca!
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 27, 2005, 15:45:46 »
Cytuj
Zostala jeszcze komisja lekarska na ktora pojde we czwartek.Boje sie jedynie okulisty bo mam 0,5 i 0,7 minusa   :unsure:
 
Jak się ma odpowiedni plecaczek to wszystko da się załatwić jeszcze.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Nowa Praca!
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 02, 2005, 11:10:59 »
Żaden "plecak" nie był potrzebny.Po prostu z taka wada mozna przejsc Komisje i tyle.

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Nowa Praca!
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 02, 2005, 12:50:55 »
Ciężko to dopiero będzie ...... hehehehe, ale nie cykaj, ja kiedyś kształciłem strażaków, bardzo trudna praca, ale wiele radości dająca. Mnóstwo znajomych osób i ciepłych słów. Powiedz belfrom z Łodzi, że domagasz się komory rozgorzeniowej, nie dymowej, labiryntowej tylko rozgorzeniowej, w której są wywoływane pożary. Jak to przejdziesz wtedy z ogniem nie będziesz miał problemu. Każda inn a forma kształcenia to uproszczenie, po którym Ty tracisz. Spójrz jakie masz ubranie, bo złodzieje kupowali w straży ubrania typu "UBRANIE SPECJALNE POPULARNE" - NIE WCHODŹ W TYM DO OGNIA. Pomimo, że ma atest CNBOP to w warunakch na których je dopuszczono do stosowania w straży pożarnej jest napisane, że przeznaczone jest do pracy w temperaturze nie wyższej niż 50 st. C - na własne oczy ten zapis widziałem. Obejrzyj sobie podszewke tego ubrania - uszyta jest ze stilonu, to po prostu makabra. Interweniowałem osobiście w KG i CNBOP. Nikt się nie odezwał, tylko z CNBOP zapytali się w jakich warunakch ubranie było używane - hehehehe, jakby nie wiedzieli w jakich warunkach strażak pracuje. Ubranie było wykorzystane właśnie w komorze rozgorzeniowej - podszewka stilonowa się pomarszczyła bez widocznych zmian warstw wierzchnich ubrania. Wszyscy których powiadomiłem nabrali wody w usta. Okazało się że wymagania wg których dopuszczono do użytku ubranie dla strażaka przeznaczone do pracy w temp nie wy ższej niż 50 st. C podpisał ówczesny z-ca KG Jasiński. Jakoś nikt mu za to nie "podziękował" ;). Życzę powodzenia w służbie.  

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Nowa Praca!
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 02, 2005, 13:35:13 »
Grtatuluje wszystkim przyjętym ;)

Mam pytanie. Jaka jest górna granica [ chodzi o wiek "przyjmowalności" do PSP ?
Chodzi o to , że : żeby mieć prawko kat. C trzeba mieć najpierw B , wszystko to razem kosztuje około 2300 zł i zajmuje trochę czasu.
Żeby mieć powiedzmy dyplom ratownika medycznego - trzeba skończyć Medyczne Studium Zawodowe. Nauka trwa 2 lata i nie ma zajęć w systemie zaocznym  - z przyczyn wiadomych. Taka szkoła też kosztuje , a pracować raczej się nie da bo codziennie są zajęcia.
Wszelkiego rodzaju kursy np. płetwonurek - też trochę trwa i niemało kosztuje. Plusem jest to , że można zrobić kurs w systemie weekendowym.

Wszystko to trochę potrwa i wiecie , może być tak że ,gdy "TEORETYCZNIE" zrobię te wszystkie przydatne kursy będe miał z 25 , 26 lat , a może nawet więcej. Czy to nie za dużo ?

W tej chwili robię prawko kat.B. W maju spróbujęsiędostać do Medycznego Studium właśnie na kierunek Ratownictwo Medyczne - choć nie wiem czy sytuacja materialna pozwoli mi na to by tam uczęszczać.

Tylko mi nie mówcie żebym "se" dał spokój ;P ;P

Pozdrawiam.
....

Offline Palnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Nowa Praca!
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 02, 2005, 14:46:18 »
Moje gratulacje, widząc co dzieje się z chętnymi, którzy chcą podjąć pracę w PSP i jakie mają testy i badania.  

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Nowa Praca!
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 02, 2005, 15:29:48 »
Do Mroza:

słuchaj, nikt formalnie nie okreslił granicy wieku do ktorej możesz sie starac dostac do psp! piszesz ze robisz kursy itp.... ok bardzo dobrze i sa one na twoja korzyśc natomiast powinienes całyczas starac sie o przyjecie! a kursy konczyc czy robic juz jako stazysta! dobra rada jesli wywala cie drzwiami to wchodz oknem! wiesz chodz do komendy skladaj papiery niehc cie wiedza i wiedza ze jestes! i nie dawaj sobie spokoju, jesli naprawde zalezy ci na tym to powinienes o to walczyc.


Pozdrawiam

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Nowa Praca!
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 02, 2005, 16:01:19 »
Mrozu ja mam 22 lata - skonczonyłęm szkołe i mam Ratownika Medycznego , prawko B mam , na C się wybieram ale wojo mi zostało - choć wiem że pojde w styczniu. Więc mając 23 lata też idzie wszytko zrobić ;)

A co do szkoły poszukaj sobie państwowej i zaoszedzisz kase.
Ja chodziłem do Katowić do MSZ i nic nie płaciłemm a szkoła SUPER :D

PPOZDRO

Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Nowa Praca!
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 02, 2005, 17:01:29 »
Panowie spokojnie, granice wieku są przy przyjęciu do szkół pożarniczych. Osobiście znam strażaka, który został przyjęty do służby w wieku 30 lat! Najważniejsze jest prawo jazdy C, nie trzeba być ratownikiem medycznym, płetwonurkiem ani alpinistą, żeby wstąpić do straży. Poza tym w przyszłym roku będzie dużo etatów do obsadzenia, więc będzie dużo przyjęć.
Ja czekałem 5 lat, ale opłacało się.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Nowa Praca!
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 02, 2005, 22:21:27 »
Cytuj

Ja chodziłem do Katowić do MSZ i nic nie płaciłemm a szkoła SUPER :D

 
Mruwa  napisales "Ja chodziłem do Katowić do MSZ i nic nie płaciłemm a szkoła SUPER "  Czy mozesz napisac cos wiecej na temat tej szkoly.Gdzie ona w Katowicach jest,ile trwa nauka i jaki tytul po niej sie otrzymuje

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Nowa Praca!
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 03, 2005, 19:09:55 »
Witam.
Już Ci odpowiadam Pudzianow.

Medyczne Studium Zawodowe.
Kierunek : Ratownik Medyczny - i tak mam tytuł po szkole.
Nauka 2 latka - system dzienny.
Szkoła mieści sie w Katowicach ul. Wiertnicza - To jest Dąbrówka Mała
JEst tam również Internat. Pozatym najwazniejsze że jestem dobrze przygotowany po tej szkole. Szkoła naprawde OK.

Jak macie jakieś pytania to śmiało.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2005, 19:13:12 wysłana przez Mruwa »

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Nowa Praca!
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 03, 2005, 23:00:31 »
Oki dzieki za info

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Nowa Praca!
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 05, 2005, 11:46:11 »
Moje gratulacje!
Jak to mówia,,witamy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej"!!!

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Nowa Praca!
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 05, 2005, 12:52:39 »
Cytuj
słuchaj, nikt formalnie nie okreslił granicy wieku do ktorej możesz sie starac dostac do psp!


Cytuj
Panowie spokojnie, granice wieku są przy przyjęciu do szkół pożarniczych. Osobiście znam strażaka, który został przyjęty do służby w wieku 30 lat!

A co powiecie na to ? ;P

Cytuj
Osoby, które ubiegają się o przyjęcie do służby przygotowawczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu powinny spełniać następujące warunki:

   1.

      obywatelstwo polskie,
   2.

      wiek do 25 lat,
   3.

      wykształcenie średnie (preferowane kierunki techniczne oraz świadectwo dojrzałości),

Wychodzi na to , że są granice wiekowe.
Niech ktoś powie , że to nieprawda :( ;P Bo jeśli to prawda to wiecie , za dwa miesiące będe miał już 24 lata i zostanie mi tylko rok. Masakraa ;P

Może tylko w Elblągu mają takie ograniczenie ? Choć znając życie to wątpie.
Właśnie z Elbląga dostałem wczoraj telefon i mam w poniedziałek jechać na testy sprawności fizycznej. Na godz. 11:00

Pozdrawiam.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2005, 13:01:04 wysłana przez Mróz »
....

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Nowa Praca!
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 05, 2005, 14:38:49 »
Mróz, gdy na początku roku przechodziłem szkolenie na szeregowych OSP w pobliskiej JRG, rozmawiałem ze strażakeim którego przyjęli gdy miał 30 lat ( etat kierowcy ). Powieidzał mi że granica wieku przyjęc do PSP to 30 lat.
Na stronce KM w Rybniku na wiosne gdy były przyjęcia również pisało że kandydaci do służby w PSP muszą mieć wiek do 30 lat.  :)  Ale teraz jak patrze na ich stronke niewidze takiego punktu :huh:. odwiedziłem kilkanaście stronek komend i na żadnej niepisze o limicie wiekowym. <_< Njalepiej będize jak popytasz sie w innych jednostkach o wymagania. W nietórych jednostkach stawiają dodakowe wymagania np. Prawo jazdy kategorii C w Gliwicach :rolleyes:

Życze pozytywnego wyniku z testów sprawności fizycznej :)
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline Marko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Nowa Praca!
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 05, 2005, 14:54:45 »
Limit wiekowy jest do 30 lat, lecz komendant może od tego odstąpić jeżeli kwalifikacje kandydata są przydatne lub są potrzebne w straży to samo dotyczy policji

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Nowa Praca!
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 21, 2005, 11:43:56 »
Marko ma racje .Komendant może od tego odstąpić  bo górna granica to 30 lat dla nowo przyjętego .Lecz dla powracającego  to 35 lat z tąd te widełki i komendant w wyjątkowych warunkach przyjmuje do 35 lat tymi wyjątkami są wysokie kwalifikacje  lub kopertologja .W mojej  KM przyjęto faceta w wieku 40 lat bo miał koperte i uprawnienia  na dźwigi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2005, 11:44:21 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Julek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Nowa Praca!
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 29, 2005, 18:21:58 »
Ble ble ble......
Pracuję w Wojskowej Straży Pożarnej od 95 roku. Posiadam kurs podoficerski, medyczny, obsługi pił spalinowych, byłem kierowcą później awansowałem na Komendanta WSP.Mój dojazd nie przekracza 2 godzin, mam własną chałupę.... Ponadto jestem w OSP i uczę się w szkole Aspirantów Pożarnictwa za własną kasę!! Chciałem przenieść się do PSP, leczna wiadomość o tym że w tym roku kończę 30 lat żaden Komendant Powiatowy ani Miejski nie chciał nawet ze mną rozmawiać
Może ktoś powie o co tu chodzi? Co prawda mistrzem świata w sporcie nie jestem ale czyż nie ważne jest doświadczenie......?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2005, 18:22:50 wysłana przez Julek »

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Nowa Praca!
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 30, 2005, 11:36:49 »
I tu u ciebie zaczyna sie kopertologja  nie masz dobrego dojścia .Bo jeśli jesteś w zawodzie  to możesz być przyjęty bez służby przygotowawczej  do 35 roku życia znam takie przypadki  kidy goście przechodzili z zakładowej straży pożarnej  na tych zasadach a u ciebie poprostu brak koperty podłada kłodę pod nogi.
Pozdrawiam Cięń em.