Autor Wątek: Zmniejszanie munduru  (Przeczytany 4998 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Zmniejszanie munduru
« dnia: Listopad 16, 2010, 23:37:03 »
Ostatnio przy porządkach dokopałem się to kilku mundurów przekazanych kiedyś z PSP, niestety wszystkie raczej duże, a ja do gigantów nie należę, jak w sumie większość naszych :rofl:

W sumie najbardziej by mi zależało na dopasowaniu bluzy od KDS, ale jeżeli z jednym by dało radę, to może z resztą też.

No i teraz sedno tematu - czy ktoś już czegoś takiego próbował? Bo ja coś słyszałem że podobno się nie da :rolleyes: 
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Zmniejszanie munduru
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2010, 05:50:43 »
moja propozycja jest taka byś wziął te ubranie i udał się do zakładu krawieckiego która świadczy usługi przeróbek ubrań. Z tego co wiem dobra krawcowa lub krawiec upora się z tym na pewno, osobiście nie przerabiałem ubrania tego typu ale spróbować warto.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Zmniejszanie munduru
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2010, 21:44:17 »
Z tego co wiem dobra krawcowa lub krawiec upora się z tym na pewno, osobiście nie przerabiałem ubrania tego typu ale spróbować warto.
Widzisz, a mi profesjonalna krawcowa powiedziała że się nie da - widocznie jej się nie chciało robić ^_^

Być może to nie moja sprawa, ale zżera mnie ciekawość. Po co Ci KDS?
Znalazłem w rupieciach to mój, no nie? :rofl:
Jak ktoś woli to może twierdzić, że dla szpanu (i takie pewnie będzie zdanie większości), ale wierz mi lub nie, ale w KDS-ach zdarza się występować naczelnikom i zastępcom jednostek OSP, jak również komendantowi gminnemu.
A zresztą - kiedyś już KDS by mi się przydał, poza OSP, ale okoliczności w jakich to było to może pominę milczeniem...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Zmniejszanie munduru
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2010, 22:27:23 »
Radhezz tego nie opłaca się poprawiać ( za dużo przy tym roboty ) lepiej sprzedać i kupić nowy z allegro
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Zmniejszanie munduru
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2010, 23:33:08 »
Radhezz tego nie opłaca się poprawiać ( za dużo przy tym roboty ) lepiej sprzedać i kupić nowy z allegro
Dzięki, przyjąłem ^_^
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zmniejszanie munduru
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2010, 12:15:45 »
włóż go do pralki, nastaw pranie w 90 stopniach. Zapewniam Cię że tym sposobem i MDP ubierzesz w te mundury.

A na poważnie! Jak chcesz się wyróżniać to sobie kup nowe na wymiar
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Zmniejszanie munduru
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2010, 23:49:32 »
labedx, to nie pytaj mnie, tylko tych co chodzą, ja KDS-a nie mam ^_^ Szczerze to faktycznie KDS przeważnie służy wyróżnieniu się z tłumu, ale ogólnie też lepiej wygląda od zwykłej koszarówki (rzecz gustu oczywiście).

A na poważnie! Jak chcesz się wyróżniać to sobie kup nowe na wymiar
No to się kolega labedx ucieszy teraz, bo odpowiem tak: nie mam zamiaru wydawać kasy na nowy KDS :P Temat był założony z powodu znalezienia takowego munduru (za darmo) tylko, że był za duży - jak się nie da to nie i koniec.

P.S.
Ktoś wie czy z koszarówkami zwykłymi jest tak samo w kwestii zmniejszania?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zmniejszanie munduru
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2010, 00:04:44 »
Radhez jak się nie da zmniejszyć KDS-a??? przecież to taka nowsza wersja starego moro. Za czasów świetności szaro zielonych ubranek każdy komplet jaki pamiętam miałem na 120 w pasie i 190 wzrostu przy moich wymiarach jakieś 85/176. Każdorazowo choć nie było ich dużo dawałem to do przeszycia krawcowej i pasowało jak ulał. Gorzej może być z kurtką... to jest tak jak byś chciał przerobić nomex. Za dużo zabawy i zachodu, ale z tymi zwykłymi szmatkami jakie stanowią bluza i spodnie niema najmniejszego problemu. Natomiast wracając do gustu zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest właśnie KDS może PRL-owskie przyzwyczajenia do bluzy przykrywającej "krzyża" chociaż od jakiegoś czasu świetnie spisują się polary i w kombinacji ze spodniami od ubrania koszarowego nie stanowią wcześniej napawanej niechęci do tego munduru.