Autor Wątek: Dotacja z KSRG  (Przeczytany 31929 razy)

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 29, 2011, 19:53:38 »
U nas kasa wpłynęła w ubiegłym tygodniu woj, pomorskie czkaliśmy ponad tydzień od podpisania umowy. -_-

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 29, 2011, 21:36:36 »
A my jeszcze umowy nie widzieliśmy - małopolskie.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 30, 2011, 06:40:10 »
Wczoraj już wpłynęła na konto dotacja woj.dolnośląskie :)

dlugo czekales na kase od podpisania umowy ? bo ja podpisalem dobre 3 tyg temu i cisza

Miesiąc niecały kolego także na dniach dostaniesz :)

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 01, 2011, 11:19:29 »
dotacja juz na koncie :) czy te umowy co podpisywalismy tez do nas przyjda na dniach?

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 01, 2011, 15:41:34 »
Umowy już powinny być do odbioru, przynajmniej ja już odebrałem.
Pytanie.
Czy ktoś ma dostęp na elektronicznej wersji sprawozdania jakie trzeba napisać w celu rozliczenia dotacji? 

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 01, 2011, 22:43:07 »
do nas też pieniążki przyszły jakieś 2 tyg. temu... :mellow:

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 06, 2011, 06:37:02 »
Zakupy już zrobione z tej kasy,ale mam pewne sugestie na temat całej tej umowy i wniosku. Jak wszyscy wiemy wnioski pisane były na koniec marca,trzeba było napisać co się chce kupić i za jaką cenę. Podpisanie umowy nastąpiło na przełomie lipca i sierpnia, a kasa dotarła pod koniec sierpnia. Wszystko niby się zgadza tylko czemu tak jest że w tym momencie ochotnicy na tej dotacji tracą??? Ceną z marca,zakupy z końca sierpnia a ceny sprzętu się zmieniły i to dużo. Dla przykładu pompa WT40X kosztowała 9600zł no a że sporo jednostek się nimi interesuje to dostawca pomp zrobił promocję i sprzedaje je po 8500zł. Większość rzeczy staniało ale są niektóre i droższe. Wiem można pisać aneksy do umowy, tylko po co? Może niech Komenda Głowna zbiera zamówienia na sprzęt i niech on kupują a później przekażą dla jednostek OSP, nie będzie tyle roboty z tym i pisania sprawozdań i nerwów ze naszej strony. A żeby było śmieszniej to można było kupować z chwilą złożenia wniosku tylko o tym dowiedzieliśmy się pod koniec sierpnia, za slaby przepływ informacji jest między KG PSP a podległymi jej komendami.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 06, 2011, 18:38:26 »
A do tego i tak 70% jednostkom wrócą papiery do KP z KW czy z KG do poprawki jak zwykle ;P

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 06, 2011, 20:59:12 »
a no i na dodatek jak narosną odsetki na koncie a nie wydasz tych pieniędzy to trzeba je zwrócić na konto KG i tak na spotkaniu na temat dotacji wyszło że np. procent w banku narósł 11 groszy i nie wydaliśmy tych pieniędzy wiec trzeba wysłać przelewem na konto KG a przelew kosztuje około 3,50zł wiec pytam gdzie jest sens i logika w tym wszystkim :pyt: :gwiazdki:
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 19, 2011, 23:13:31 »
od czwartku sprzęt stoi już w remizie ;) agregat na siłę, pompa szlamowa i elektryczna.. za łączną kwotę 12.600 zł :)

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 20, 2011, 05:46:19 »
Tylko nie zapomnijcie że na sprzęcie z zakupu inwestycyjnego ma być napis zgodnie z umową i ma to być podane na stronie lub w mediach że dokonany zakup jest współfinansowany z dotacji MSWiA
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 20, 2011, 12:38:01 »
A do tego i tak 70% jednostkom wrócą papiery do KP z KW czy z KG do poprawki jak zwykle ;P
co się nie okaże że tym razem zamiast papierów do poprawki nie prześlą wezwania o zwrot dotacji. I wtedy te 70% jednostek się zadłuży na parę ładnych lat.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline arbuzOSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 27, 2011, 17:08:02 »
Woj. lubuskie, jednostka 207 wyjazdów w 2010 roku, dostaliśmy niecałe 33000 zł. Komenda Miejska nie narzuciła nam konkretnie, co mamy kupić, dlatego zamówiliśmy rozpierak Holmatro w systemie Core ( posiadamy nożyco-rozpierak i rozpierak kolumnowy, wszystko w Core ) oraz pompkę ręczną wraz z przecinakiem do pedałów i innych rzeczy, również Holmatro. Sprzęt rzadko używany, jednak przez naszą gminę przebiegają 2 drogi krajowe, buduje się droga ekspresowa, poza tym jest obwodnica miasta, na której    jesteśmy przy 80% zdarzeń, więc pomyśleliśmy przyszłościowo. Jeśli ktoś będzie miał pytania odnośnie jednostki, pisać śmiało.


Moderator: ale przecież już to pisałeś: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,2175.msg178048.html#msg178048
Nie dość, że się powtarzasz to jeszcze nie do końca na temat - popraw się na przyszłość./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 17:25:24 wysłana przez Sylwek »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 05, 2011, 14:24:13 »
Pismo w sprawie rozliczenia dotacji.
Pozostałe załączniki spłynęły do KM/P oraz ZOW/ZOP.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 03, 2011, 09:13:31 »
czy ktos juz pisal anaksy przy rozliczaniu dotacji, bo ceny sie pozmienaly troszke od czasu kiedy pisalismy to zapotrzebowanie i nazwy materialu na fakturach beda pelne a nie jak w zapotrzebowaniu np. pompa szlamowa to na fakturze pisze pompa szlamowa kth 80x
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 09:16:45 wysłana przez basti007 »

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 03, 2011, 12:43:54 »
Tylko nie zapomnijcie że na sprzęcie z zakupu inwestycyjnego ma być napis zgodnie z umową i ma to być podane na stronie lub w mediach że dokonany zakup jest współfinansowany z dotacji MSWiA
OK ale.... zastanawiam się jak to ma wyglądać czy w formie naklejki -  wyglądało by najlepiej (pomijam koszt druku który musi ponieść jednostka) czy opisać zwykłym markerem . Ale największy  chyba problem  to jak ją nanieść na środek pianotwórczy , poduszkę wysokociśnieniową  jakoś tego nie widzę.....Info ma być także zamieszczone w mediach pytam jakich lokalnych (np.gazetka gminna) czy np o zasięgu ogólnokrajowym a może TV :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 12:47:55 wysłana przez superfire »

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 03, 2011, 16:14:31 »
Tylko nie zapomnijcie że na sprzęcie z zakupu inwestycyjnego ma być napis zgodnie z umową i ma to być podane na stronie lub w mediach że dokonany zakup jest współfinansowany z dotacji MSWiA
OK ale.... zastanawiam się jak to ma wyglądać czy w formie naklejki -  wyglądało by najlepiej (pomijam koszt druku który musi ponieść jednostka) czy opisać zwykłym markerem . Ale największy  chyba problem  to jak ją nanieść na środek pianotwórczy , poduszkę wysokociśnieniową  jakoś tego nie widzę.....Info ma być także zamieszczone w mediach pytam jakich lokalnych (np.gazetka gminna) czy np o zasięgu ogólnokrajowym a może TV :rofl:
Ja myślę że jeżeli napisze sie o dotowaniu jednostki z KSRG na własnej stronie internetowej jednostki to wystarczy. Internet też jest medium. Oczywiście jeżeli chodzi o opis sprzętu to najlepiej jakąś naklejkę walnąć na urządzeniu i tyle. Myślę że marker też nie jest najgorszym pomysłem - przecież nie będziemy dokładać do biznesu z własnych. Można również poprosić kogoś z allegro żeby zrobił wzór naklejek na sprzęt w różnych rozmiarach i każda OSP mogłaby coś takiego kupić. Firm jest multum, a jak wyczują nabywców to są w stanie wszystko stworzyć na potrzebę chwili. Może nawet ktoś z forum sie tym zajmnie - przecież ogólny wzór jest w umowie.


Odnośnie drugiego postu autorstwa basti007 - myślę że sprzęt wpisany na fakturze ma w sposób ogólny charakteryzowac zakup. Więc ważnym jest żeby mozna było zidentyfikować że zakupiliście pompę na którą chcieliście przeznaczyć dotację, ale już mniej ważnym jest fakt że sprzedawca określił typ tej pompy. no chyba że we wniosku o dotację pisaliście o pompie hydraulicznej a teraz kupujecie do wody szlamową - bo to już jest różnica. Ale o tego typu pierdoły nikt chyba nie będzie robił scen. A aneksy pisze dużo jednostek - bo termin w którym piszemy o zapotrzebowanie, a termin w którym dostajemy kasę jest tak odległy że w sumie wszystko się zmienia. Dziwię sie tylko że KG jak cos potrzebuje od OSP to z dnia na dzień przesylają drogą mailową do poszczególnych komend pisma i na za 20 minut oczekują odpowiedzi, a jak idzie o kase to trzeba czekać 6 miesięcy
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 25, 2013, 18:19:53 »
Czy ktoś się orientuje, co ile można składać wniosek do KG i KW o dofinansowanie na zakup samochodu. Jeżeli chodzi o ZG OSP RP to chyba raz na 5-6 lat. Proszę o pomoc od zorientowanych w temacie. Dzięki

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 03, 2013, 16:21:43 »
Witam otrzymałem informacje z mojej Komendy Powiatowej że związku z pismem do KG PSPo zwiekszenie dotacji z KSRG w celu zakupu hydrauliki zostało zaopiniowane pozytywnie i powiedziano mi że bede miał zwiększone środki z KSRG na zakup hydrauliki tylko nie powiedziano mi ile bo niewiedzą jeszcze. Czy ktoś z was dostał ostatnio z KSRG zwiekszona dotacje na zakup hydrauliki i ile to było ? 15.000 czy 20.000 czy może więcej ?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 03, 2013, 18:08:13 »
Dostaliśmy tyle o ile prosiliśmy, czyli w sumie 70 tyś. z KG i KW

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 03, 2013, 20:20:58 »
@Intenso - czy wasza jednostka albo PSP pisała specjalne pismo odnośnie zwiększenia dotacji na hydraulikę czy KG sama tak od siebie zwiększy kasę? Nam w tym roku braknie kasy na zakup takiego zestawu jak byśmy chcieli i zastanawiam się czy jest szansa na wyproszenie KG o zwiększenie środków uzasadniając dlaczego nam braknie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 03, 2013, 22:42:24 »
@mkl
Mojżesz już dawno nie stąpa po tej ziemi, toteż i manna z nieba sama nie spada. Pieniądze też.
Trzeba się napisać i uzasadniać. Proście a będzie wam dane. Amen

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 03, 2013, 22:47:31 »
Bóg zapłać za informacje :D nie mam w tym doświadczenia dlatego pytam, wiem że manna nie leci z nieba. Wiem, że trzeba nie jedne buty schodzić żeby coś załatwić jednak będę wdzieczny za informacje czy takie starania powinniśmy sami zacząć czy raczej komedna powiatowa PSP? Nie znam mechanizmów dlatego pytam...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 03, 2013, 22:52:14 »
Komenda może Was wesprzeć, ale niewiele za Was zrobi. Powiedzenie mówi, żeby liczyć przede wszystkim na siebie. KP sama musi zdobywać pieniądze dla siebie więc o tym że ktoś w czymś Was wyręczy możesz zapomnieć.

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 04, 2013, 10:13:08 »
@Intenso - czy wasza jednostka albo PSP pisała specjalne pismo odnośnie zwiększenia dotacji na hydraulikę czy KG sama tak od siebie zwiększy kasę? Nam w tym roku braknie kasy na zakup takiego zestawu jak byśmy chcieli i zastanawiam się czy jest szansa na wyproszenie KG o zwiększenie środków uzasadniając dlaczego nam braknie.
Tak oczywiście pisałem pismo do KW PSP o zwiekszenie środków finansowych na zakup sprzętu hydraulicznego. Nie pisałem o dana kwotę tylko ogólnie o zwiększenie, mniejwiecej każdy wiedział ile daje średnio KW czyli ok 20.000 zł - ale ponoć w tym roku miało być mniej tego nie wiem, ale wiem że KW może dać nawet 50.000 zł na zakup hydrauliki jak tylko masz dojście.