Autor Wątek: Dotacja z KSRG  (Przeczytany 31927 razy)

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 24, 2011, 16:59:54 »
orientuje sie ktos w jakiej kwocie przychodzi dotacja na zakup narzedzi hydraulicznych?

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 24, 2011, 17:04:34 »
wszystko zależy na jaką kwotę napisany był wniosek

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 24, 2011, 17:30:19 »
cena zestawu  - nazwa  - dofinansowanie :
35 310,00   Sprzęt do ratown. techn. Lukas typ lekki    Szt.   10 000,00
28 890,00   Sprzęt do ratown. techn. Holmatro typ lekki    Szt.   10 000,00
55 640,00   Sprzęt do ratown. techn. Lukas typ średni    Szt.   20 000,00
57 780,00   Sprzęt do ratown. techn. Holmatro typ średni    Szt.   20 000,00
43 870,00   Sprzęt do ratown. techn. Weber typ średni    Szt.   20 000,00
84 530,00   Sprzęt do ratown. techn. Lukas typ ciężki    Szt.   20 000,00
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 22:47:34 wysłana przez beniok »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline kanar89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 17, 2011, 15:28:47 »
Witam

Ponawiam pytanie, które padło już wcześniej ale odp nie było.

Czy ktoś z was dostał już pieniądze z dotacji ?? Interesuje mnie głównie Śląsk.

pozdrawiam:)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 17, 2011, 15:48:12 »
u mnie dolny śląsk ciszaaaa...

Offline JRG 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 18, 2011, 21:45:40 »
Witam,
u nas wczoraj wpłyneła kasa na konto i możemy robić zakupy.
pozdrawiam

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 19, 2011, 13:18:25 »
Podaj województwo?

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 20, 2011, 12:09:08 »
w dolnoslaskim cisza z dotacja...

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2011, 13:37:01 »
Śląskie też czeka na kasę
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 20, 2011, 13:54:05 »
Pomorskie również jeszcze nic nie wiadomo;/
So Others May Live

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 20, 2011, 19:36:17 »
Prawdopodobnie dotację już dostało województwo warmińsko-mazurskie.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 20, 2011, 21:11:32 »
ja proponuję, żeby pisać jak gdzieś te pieniądze będą i jakoś sensownie to skomentować, a nie pisać dla samego pisania (nabijania?).
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline JRG 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 20, 2011, 23:02:38 »
Na śląsku już są pieniądze no koncie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 24, 2011, 06:41:41 »
Tyle mamy kasy w tym roku do podziału:

Dz.U. 2011 nr 128 poz. 729
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 maja 2011 r. w sprawie wysokości środków finansowych w 2011 r. i ich podziału między jednostki ochrony przeciwpożarowej działające w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

http://bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=9156

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 06, 2011, 22:47:27 »
W tym roku KG PSP wymyśliła nowy sposób przekazywania dotacji. Oczywiście nie przemyśleli sprawy i ... kasa dojdzie do nas barrrrrrrrrrrdzo późno. Z tego co wiem, to mało jakie województwo już dostało dotację. Po prostu jest taka droga:
1. Piszą umowę dla OSP, potem przesyłają do KW PSP, ta do KP PSP i wreszcie do nas.
2. Podpisujemy i wysyłamy do KP PSP, potem KW PSP i w końcu KG PSP.
3. Następnie tą samą drogą dostaniemy oficjalny dokument o przyznanej dotacji drogą służbową jw.
4. I już tylko poczekać aż .... wpłyną pieniążki.

Kurcze do września nie zdążą  :huh:

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 07, 2011, 10:02:25 »
mam pytanie z trochę innej beczki: czy jednostka, która wstępuje do KSRG dostaje w pierwszym roku jakąś większą pulę pieniędzy na doposażenie?
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 08, 2011, 11:01:35 »
zależy kiedy została włączona do KSRG - bo jak początkiem roku (przed rozdziałem środków) to ma szanse dostać kasę, ale jak już po tym fakcie to nie

my zostaliśmy włączeni w październiku a pierwsze środki dostaliśmy dopiero w roku następnym

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 08, 2011, 13:46:22 »
my wchodzimy właśnie w turze jesiennej i spodziewamy się właśnie większych pieniędzy w przyszłym roku, jednak chciałbym wiedzieć czy na początku dostaje się jakąś extra kasę?
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 08, 2011, 16:34:27 »
my wchodzimy właśnie w turze jesiennej i spodziewamy się właśnie większych pieniędzy w przyszłym roku, jednak chciałbym wiedzieć czy na początku dostaje się jakąś extra kasę?

jezeli w tym roku nie dostales pisma wzgledem dotacji na ten rok to nie dostaniesz

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 08, 2011, 18:55:02 »
 :wall: :wall:

NIE CHODZI MI O TEN ROK! chodzi mi o pierwszy rok, w którym dostaniemy dotację!
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 08, 2011, 19:12:08 »
:wall: :wall:

NIE CHODZI MI O TEN ROK! chodzi mi o pierwszy rok, w którym dostaniemy dotację!

Zasady rozdziału środków z budżetu państwa na funkcjonowanie jednostek należących do KSRG jest z góry ustalony przez KW i ZOW w danym województwie i nie ma znaczenia, czy to pierwszy zastrzyk, czy dziesiąty.

Aczkolwiek w Naszym województwie doposażają w sprzęt (narzędzia hydrauliczne, torba PSP R1, 4 aparaty ODO, ubrania ochronne, hełmy, kominiarki, rękawice, agregaty prądotwórcze, piły) wszystkie jednostki z KSRG, które zostały pominięte w poprzednich latach lub dołączyły w ostatnim czasie.

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 15, 2011, 10:48:02 »
czy na dolnym slasku dostal juz ktos dotacje albo te umowy do podpisania, bo ja przed bozym cialem rozmawialem z Pania z KW PSP we Wroclawiu i mowila za zaraz po dlugim weekendzie dostaniemy do podpisania i do tej pory cisza....

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 15, 2011, 12:53:27 »
a jak wasze wrażenia po podpisaniu umów?

moja OSP już podpisała umowę (woj. śląskie) - chociaż zastanawiam się czy nie należałoby tego nazwać cyrografem. Na 10 stron to chyba tylko nazwa jednostki i adres jest napisany jako nasz przywilej a reszta to zakazy i nakazy - a więc straszenie nas przepisami i możliwością odebrania dotacji. Nie wiem po co ten cały cyrk. Kasy dają jakby na lekarstwo, a papieru idzie na to pół lasu.
Kiedyś dostawaliśmy kasę, kupowało się sprzęt na fakturę, opisywało się ją z tyłu i pieczętowało, zawoziło do KPPSP i było po wszystkim. Ograniczenia co do sprzętu istniały, a zasada była prosta - kupiłeś coś czego nie można rozliczać to płaciłeś za to ze swoich. Teraz powoli trzeba będzie notarialnie potwierdzać że nie jest się wielbładem i jeszcze dodać zaświadczenie od lokalnego grabarza że dopóki sie nie rozliczysz to Cię szybciej nie pochowa.
Zrozumiałbym tą całą biurokrację przy dotacji na samochody czy szczęki gdzie kwota oscyluje w przedziale 15 tyś do 250 tyś zł, ale przy śmiesznych kwotach poniżej 5000 zł - nieporozumienie totalne
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2011, 12:56:28 wysłana przez daro »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 15, 2011, 13:03:31 »
a jak wasze wrażenia po podpisaniu umów?

moja OSP już podpisała umowę (woj. śląskie) - chociaż zastanawiam się czy nie należałoby tego nazwać cyrografem. Na 10 stron to chyba tylko nazwa jednostki i adres jest napisany jako nasz przywilej a reszta to zakazy i nakazy - a więc straszenie nas przepisami i możliwością odebrania dotacji. Nie wiem po co ten cały cyrk. Kasy dają jakby na lekarstwo, a papieru idzie na to pół lasu.
Kiedyś dostawaliśmy kasę, kupowało się sprzęt na fakturę, opisywało się ją z tyłu i pieczętowało, zawoziło do KPPSP i było po wszystkim. Ograniczenia co do sprzętu istniały, a zasada była prosta - kupiłeś coś czego nie można rozliczać to płaciłeś za to ze swoich. Teraz powoli trzeba będzie notarialnie potwierdzać że nie jest się wielbładem i jeszcze dodać zaświadczenie od lokalnego grabarza że dopóki sie nie rozliczysz to Cię szybciej nie pochowa.
Zrozumiałbym tą całą biurokrację przy dotacji na samochody czy szczęki gdzie kwota oscyluje w przedziale 15 tyś do 250 tyś zł, ale przy śmiesznych kwotach poniżej 5000 zł - nieporozumienie totalne

mozesz cos wiecje napisac o tych umowach?

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Dotacja z KSRG
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 15, 2011, 13:27:40 »
mozesz cos wiecje napisac o tych umowach?

jak już ktoś pisał przychodzą z KGPSP do KWPSP, następnie do KP(M)PSP i tam się jedzie je podpisać. Jest wyznaczona osoba w umowie która w imieniu OSP będzie realizowała całe przedsięwzięcie (np prezes, czy naczelnik - który podpisuje umowę i odpowiada za jej prawidłową realizację).
Nastepnie w odwrotnej kolejności wracają do KG i mamy teraz czekać na przelew na nasze konto. Umowa jak już pisałem w 95% opisuje za co Ci mogą zabrać dotację. Oczywiście wszystko podparte artykułami z ustawy o fiansach publicznych i o zamówieniach publicznych. Wiem że jest również klauzula odnośnie różnic w zakupie towaru (jak wiesz nalezało we wniosku podać kwoty za które kupi sie sprzęt dla OSP, a ceny lubią się zmieniać tym bardziej że wnioski pisaliśmy chyba w marcu, a dotacja może wpłynąć nawet z początkiem września). Ustalili jakieś maksymalne róznice które mogą wystąpić. Sprzęt kupujemy wyłącznie ten który został zapisany we wnioskach - jakiekolwiek odstępstwa w tym zakresie wymagają aneksu do umowy spisanego z komendantem głównym - a więc raczej nic nie pójdzie pozmieniać. Określono również terminy do kiedy należy dokonać zakupów, do kiedy wszystko rozliczyć, oraz ustawowe odsetki za każdy dzień zwłoki z nierozliczeniem dotacji. Ostateczny termin to chyba 6 stycznia 2012 roku - tak mi się coś w oczy rzuciło. Oczywiście są klauzule rozdzielające środki z zakupów jako dotacja i zakupy inwestycyjne. Pisze też coś o odsprzedaniu sprzętu lub wycofaniu z podziału - min 5 lat musi służyć.

To tyle z najważniejszych rzeczy. Niestety piszę z głowy bo nie mam przed sobą umowy więc mogą być małe nieścislości

Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz