Autor Wątek: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar  (Przeczytany 13656 razy)

Offline es7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2010, 07:58:59 »
Aktualnie w akcji udział bierze 30 zastępów straży pożarnej, w drodze są kolejne jednostki z ościennych województw głównie wozy z działkami. Płoną 2 lokomotywy i 7 cystern. I jak zwykle nasze kochane pkp, skąd jedzie lokomotywa że jej czas dojazdu to prawie 4 godziny? Czy w tak dużym mieście nie ma żadnej lokomotywy? Strażacy oszczędzają wodę bo boją się co może stać się później... Czy to nie w białymstoku jest "super cysterna" mogąca zabrać 28tys litrów wody?
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 08:35:05 wysłana przez Pablito1990 »
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2010, 09:06:51 »
obok stoi skład z cysternami każda z 60 ton gazu propan-butan

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2010, 09:08:34 »
Akcja akcją i nie ulega wątpliwości że jest to bardzo, bardzo trudne zadanie, PKP swoją drogą ....  :gwiazdki:

Ale jak rano włączyłem Tv to po chwili od razu wyłączyłem, dziennikarze biją wszystkich na łeb na szyję swoją fachowością i p.......... bzdur. :wall:
A najbardziej mnie dobija jak od razu leci się do jakiejś jednostki i tam przeprowadza wywiad z jakimś Strażakiem i co by było gdyby to się stało u nas w mieście, a jak byście działali, a przecież u nas to jest lepsze zabezpieczenie, a bla bla bla byle by tylko coś pitolić na antenie. Nie wspomne o ściąganiu do studia telewizyjnego całej masy pseudo ekspertów, tylko skąd oni są to też nie wiem bo czasem gadają jeszcze większe bzdury jak dziennikarze.

Wg mnie to Komendant takiej jednostki powinien na zbity ryj wywalić tych pseudo fachowców z TV i nie dawać robić ze swoich ludzi idiotów.
A komentować akcję to można po jej zakończeniu we własnym gronie i tam doszukiwać się co było dobrze a co źle zrobione.
Dla mediów powinna być krótka informacja, jest tam tyle i tyle zastępów, robimy to i to i dziękuję wiecej czasu dla was nie mam bo tam czeka na nas robota.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork


Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2010, 09:20:45 »
Ja bym wprowadził całkowitą blokadę Białegostoku dla mediów, na antenach zakazał informowania o wypdku. Nikt by nie mówił o katastrofie i pożarze. Polacy nic by nie wiedzieli. Strażacy nie siedzieliby przed telewizorami obserwując akcję w Białymstoku, albo w internecie szukając i wrzucając na forum linki ze zdjęciami z katastrofy, od nierzetelnych, niedualonych i rządnych sensacji dziennikarzy.

Życie byłoby o wiele lepsze, gdyby nie było dziennikarzy i ich sensacyjnych przekazów o tym co się dzieje na świecie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 09:24:32 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2010, 09:25:19 »
Wystarczy pozostawić robotę rzecznikowi KP/KM KW i KG !
moje złote zdanie- /Przepraszam bardzo ale nie jestem upoważniony przez komendanta do udzielania wywiadu/ wszystko załatwia  :rofl:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2010, 09:28:22 »
Życie byłoby o wiele lepsze, gdyby nie było dziennikarzy i ich sensacyjnych przekazów o tym co się dzieje na świecie.

A z tym zdaniem to się akurat zgadzam! Przynajmniej gdyby nie większość dziennikarzy i pęd do zdobycia jakiejkolwiek informacji!

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2010, 09:40:12 »
Wierze w to że są dziennikarze i dziennikarze tylko jak narazie z mojego doświadczenia to wynika że większość tych dziennikarzy to hieny szukające jak najbardziej drastycznego tematu do pokazania na antenie. Czego się nie dowiedzą to zmyślą i potem widzi się różne ciekawe kwiatki w tv lub gazetach.
Podziwiam chociażby Niemców za to że przy akcji z autobusem praktycznie nie wpuszczono na teren akcji żadnego dziennikarza. Media informowały o tym wypadku ale ewentualne foty były z daleka lub po akcji.

Ale to temat na osobną dyskusję i tyle  :szalony:

Co do akcji to roboty masa, ogromne zagrożenie i na bank dłuuuuuuuuuuuugo to będzie trwało, trzymam za chłopaków kciuki, oby nikomu nic się nie stało.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 09:43:53 wysłana przez azirafal »
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2010, 10:49:49 »
Z tymi dziennikarzami to standardowo popieram.
No jak kur... usłyszałem jednego na tvp3, który stwierdził, że teraz wszyscy strażacy w kraju siedzą przed telewizorami i śledzą akcję gaśniczą to mnie krew zalała. Tak, akurat wszystkie ćwiczenia i inne akcje na czas trwania tej w B-stoku zostały odwołane!!

Co do lokomotywy - wyłączone jest napięcie w trakcji więc ściągają spalinową, dlatego to tyle trwa.
Co do wody - no myślę, że ta cysterka białostocka to raczej nie za długo tam pohula z tymi 28tys. litrów. Dwa składy z cysternami z produktami ropopochodnymi, obok skład z propan-butanem, płonący budynek.. Na to naprawdę potrzeba przygotować dużo większe środki przed zmasowanym natarciem.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2010, 11:01:50 »
W odległości ok 400m od wypadku jest jezioro/staw o pojemności ok 10.000 m3. Ale tu chyba bardziej potrzeba środka.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2010, 11:06:22 »
A czy ten skład który znajduje się obok (ten z gazem) nie powinien też być odcholowany? Z pewnością potrzeba środka gaśniczego.. Ale do obrony i może schładzania wystarczy woda.
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2010, 11:28:30 »
http://www.tvn24.pl/0,1681367,0,1,wiadomosc.html

Cytuj
Gigantyczny pożar pod kontrolą. Strażacy dogaszają wagony

Ach ja ja kocham te wspaniałe sformułowania wymyślane przez dziennikarzy "gigantyczny, tragiczny, największy w tym stuleciu" itd.  :szalony:


Cytuj
Jak poinformował Gradkowski, wypadek spowodował wagon, który z nieznanych przyczyn wypadł z szyn i uderzył w jadącą sąsiednim torem lokomotywę. Wcześniej w nieoficjalnych rozmowach Straż Ochrony Kolei mówiła, że w skład zjeżdżający na bocznicę uderzył drugi pociąg, który miał zignorować semafor i wjechać na tor z zakazem wjazdu.

Tak czytając to co napisane powyżej mam poważne wątpliwości co do rzetelności przekazywanych informacji przez media. Po co podaje się niesprawdzone przyczyny wypadku jeszcze w czasie akcji jak nikt niczego jeszcze nie ustalił  :pyt:
Chyba tylko po to żeby podgrzać atmosfere, przy okazji kogoś oskarżyć o zaniedbania itd. a potem jak wyjdzie całkowicie co innego to nawet jednego słowa przepraszam nie powiedzieć.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2010, 11:52:34 »
Ostatnimi czasy straszna aferę robią media.. Mają takie ulubione słowa... Np Tragedia.. Strasznie ich nadużywają.. Owszem pożar trudny i skąplikowany ale nie ma zagrożenia dla cywili czyli nie ma sensu tak informować całą polskę.
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2010, 12:39:22 »
Nie rozpędzajcie się ze swoimi zarzutami. Pakujecie wszystkich do jednego worka krzywdząc co niektórych.
Dla przykładu: Quatron, Łukasz T, ja... Strażak <--> fotoreporter.
Zgadzam się, że media szukają sensacji, jest to pożywka dla nich ale na tym polega przekaz informacji. Co prawda nie zawsze rzetelny.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2010, 12:53:41 »
W odległości ok 400m od wypadku jest jezioro/staw o pojemności ok 10.000 m3. Ale tu chyba bardziej potrzeba środka.

Też na to od razu zwróciłem uwagę – zobaczymy w analizie czy wyjdzie taka skuteczność GCBA jak w Olsztynie. 

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2010, 14:02:46 »
Ciekaw jestem, czy pomyśleli o zaopatrzeniu na bazie tego zbiornika. Niby jest z drugiej strony torowisk, a dojazd dla służb od ul. Hetmańskiej. Jak ktoś w tym całym zamieszaniu pamiętał o tym zbiorniku to pewnie był wykorzystany.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline maszerano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2010, 15:11:31 »
    W odległości ok 400m od wypadku jest jezioro/staw o pojemności ok 10.000 m3. Ale tu chyba bardziej potrzeba środka.

Też na to od razu zwróciłem uwagę – zobaczymy w analizie czy wyjdzie taka skuteczność GCBA jak w Olsztynie. 

Te 400 metrów to jest chyba trochę za trudne  :o jak dla Polskiej PSP kto by to wszystko zwijał no i rozwijał  A tak niedawno były ćwiczenia leśne w Białym ciekawe jakie wnioski będą z tego pożaru. Bo zasilając GCBA jedna kiszką 75 z tej wspaniałej cysterny 28 tys to świata nie zawojujemy.
A sieć hydrantów to trochę za mało

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2010, 23:19:56 »
Jeżeli chodzi o media to nie jest nowiną, że szukają sensacji i wiadomości, które nie są zawsze prawdziwe. Dla TV nie liczy się  rzetelna informacja tylko sensacja.
Cytuj
Te 400 metrów to jest chyba trochę za trudne   jak dla Polskiej PSP kto by to wszystko zwijał no i rozwijał  A tak niedawno były ćwiczenia leśne w Białym ciekawe jakie wnioski będą z tego pożaru. Bo zasilając GCBA jedna kiszką 75 z tej wspaniałej cysterny 28 tys to świata nie zawojujemy.
A sieć hydrantów to trochę za mało
Muszę cię niestety wyprowadzić z błędu.
 Jeżeli chodzi o akcję to zabezpieczenie wodne nie opierało się na cysternie 28 tyś. litrów. Był ustawiony Fire Pack przy stawie, który na ok 400 metrów przetłaczał wodę na teren  akcji i  tankował samochody gaśnicze. Ponad to było ponad 20 GCBA i ilość środka pianotwórczego była na tyle zgromadzona, że wystarczyłaby na ugaszenie drugiego takiego pożaru. Nie bij więc kolego piany, jeżeli nie byłeś na miejscu zdarzenia, bo twoje ćwiczenia w lesie mają się nijak do tego co tutaj było. Gdybyś na własne oczy zobaczył obraz tego zdarzenia to nie pierd.... byś farmazonów na tym forum. W lesie to ty chyba grzyby zbierałeś.... Proponuje na własne oczy zobaczyć ogrom tego zdarzenia i wstrzymać się od daremnych komentarzy wziętych z TV. Zreszto niedługo wszyscy w Polsce analizę z tego  zdarzenia przeczytają
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 23:41:44 wysłana przez aspiryna »

Offline strazosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2010, 23:37:44 »
No ale rzecznik Kg Psp też pojechał, mówiąc , że w takich akcjach strażaków ochotników się nie wykorzystuje, gdyż jest za duże zagrożenie życiA!!!

Fajnie, że na co dzień nie narażamy swojego zdrowia i życia w jakże prostych akcjach!!!

Offline lukaszus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 09, 2010, 00:01:26 »
A dlaczego się boicie reporterów na miejscu?
Jeśli jest wszystko OKI to się nie ma co bać.
Akcja tego typu jest sprawdzianem umiejętności, wyszkolenia i przygotowania jednostki, która ma w takich warunkach działać niemal bezbłędnie.
Wykorzystując wiedzę i doświadczenia zarówno dowodzących jak i strażaków biorących bezpośredni udział w gaszeniu.
A to w jaki sposób działania prowadzone są i że jest presja mediów i że to rozprasza to bzdura...
O wiele większy stres powoduje potencjalne zagrożenie.
 

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 09, 2010, 00:10:55 »
Jeśli wspomniana wcześniej hiena (tak, tutaj określenie to pasuje), wpier... swój ciekawski nos, z aparatem czy kamerą, w sam środek działań, mimo próśb nie odchodzi, utrudnia działania - to wkur*ia, naprawdę. I rozprasza jeszcze bardziej niż dana sytuacja, wokół której wszystko się kręci. Nie życzę nikomu przechodzenia tego, ale widzę i wiem, że masa kolegów często spotyka się z tego typu problemami.
Uprzedzam pytania i komentarze - odgrodzenie terenu taśmami rzadko kiedy daje efekt, a policja nie zawsze szybko pojawia się na miejscu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 00:14:19 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zlywilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
    • Czerwonesamochody
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 09, 2010, 03:19:42 »
W sumie to fajnie, że w dyskusji o pożarze skoncentrowaliście się na... dziennikarzach  :gwiazdki: Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiadają oni za świnkę, koklusz i gradobicie (oraz pożary cystern z olejem napędowym).  :fiuu:

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 09, 2010, 07:16:05 »
W odległości ok 400m od wypadku jest jezioro/staw o pojemności ok 10.000 m3. Ale tu chyba bardziej potrzeba środka.

Też na to od razu zwróciłem uwagę – zobaczymy w analizie czy wyjdzie taka skuteczność GCBA jak w Olsztynie.

MIKO co miałes na mysli odnosnie Olsztynskiego GCBA?

firemanek1972

  • Gość
Odp: Zderzenie pociągów w Białymstoku-eksplozja i pożar
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 09, 2010, 10:50:35 »
Panowie! byłem na miejscu zdarzenia około godziny 8, zostaliśmy zadysponowani z woj. warm-maz.
- przed nami i po nas cały czas dojeżdzały GCBA (nie liczyłem ale było tam napewno ponad 30 wozów) nie licząc tych ze środkiem i trzech cystern w tym jedna z Orlenu 22 tony środka pianotwórczego
- po naszym przyjeżdzie paliły się jeszcze cysterny 3  w sąsiedztwie budynku technicznego
- co do zarzutów moim zdaniem prasę i fotoreporterów dopuszczono za szybko w pobliże miejsca akcji, chociaż specjalnie nie dało się odczuć że przeszkadzają
- przy zadysponowaniu takich dużych ilości sił i środków dało się odczuć na początku zamieszanie związane z ogarnięciem sytuacji, niestety żywioł był potężny i może się tu mądrzyć na ten temat ktoś kto ma tzw. "ogólne pojęcie nie zmącone znajomością tematu" i nie brał udziału w takim zdarzeniu
- woda dostarczana była ze stawu za torowiskiem wężem 110, plus dowożenie wody samochodami gaśniczymi z sieci hydrantowej i tego samego stawu
- notabene policja bardzo sprawnie kierowała samochody gaśnicze przy urzędzie celnym do tankowania
- pracuję w PSP 14 lat, skala tego zdarzenia, ogrom żywiołu robiło tam wrażenie na wszystkich obecnych strażakach tego nie dało się ukryć
- odnośnie zarzutów dotyczących strażaków OSP - wszyscy na miejscu pracowaliśmy tak samo, pracowałem ze strażakami OSP przy dogaszaniu cystern, lokomotyw i chłodzeniu płaszczy cystern w których pozostało paliwo
- w formie ciekawostki temp. paliwa w cysternach chłodzonych około dwie godziny po ugaszeniu 75 st.C
- to chyba tyle wrażeń z punktu widzenia roty gaśniczej...