Autor Wątek: Wiek emerytalny ??  (Przeczytany 1734 razy)

Offline SuLej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Wiek emerytalny ??
« dnia: Listopad 07, 2010, 14:59:59 »
....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 21:38:56 wysłana przez SuLej »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Wiek emerytalny ??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2010, 15:51:59 »
Odpowiedź na to pytanie to jak wróżenie z fusów więc szkoda wątku na komentowanie... trzeba czekać aż powstanie(bądź nie) nowa ustawa emerytalna.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Wiek emerytalny ??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2010, 16:50:31 »
wg zapewnień wiceministra SWiA na spotkaniu z ZZS FLORIAN kilka dni temu padło zapewnienie, że zmiany dotyczyć będą TYLKO nowo przyjętych strażaków. Tak, że jeżeli wstąpisz do służby do dnia zmiany ustawy to obejmie Cię 15 lat.
Choć nie znaczy to, że na zasadach obowiązujących do tej pory...  :rofl:
Zagadkowe to, nie?

Offline SuLej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wiek emerytalny ??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2010, 17:25:04 »
............
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 21:42:03 wysłana przez SuLej »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Wiek emerytalny ??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2010, 17:33:57 »
Ministerstwo zapewnia że sposób naliczania emerytur osób przyjętych przed 2012 będzie ten sam ...

otóż właśnie: "ten sam" ale czy "TAKI SAM"?

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Wiek emerytalny ??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2010, 17:05:13 »
A jeśli dostane sie do sapsp w 2011r ukoncze w 2013 a ustawa wejdzie od 2012 to bede na starych zasadach czy na nowych.. ?
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Wiek emerytalny ??
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2010, 17:54:50 »
Jak mnie to irytuje jak ktoś pisze o wieku emerytalnym.... Ludzie bez obrazy ale co nie którzy dajcie sobie spokój z tą strażą bo mi sie wydaje wy chcecie kręcić "biznes" będąc w straży a nie myśleć że ktoś czeka na waszą pomoc! wkurza mnie wasze zachowanie bo myślicie o sobie zamiast o kimś kto tej pomocy potrzebuje...Jeszcze nawet nie pracujecie a już myślicie za ile będziecie pierdzieć w stołek! Czy jak idziecie do zwykłej pracy zastanawiacie się kiedy pójdziecie na emeryture? Sorry ale dla mnie to jesteście zwykłe lenie! Pójdzie lepiej do Policji też  15 lat służby będziecie mogli sobie biznes rozkręcić. Policja nie musi narażać swojego tyłka dostaniecie spluwę i będzie fajni! Oczywiście ta wypowiedz nie tyczy się wszystkich tylko nielicznych!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 17:58:11 wysłana przez Thomas_snc »

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wiek emerytalny ??
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2010, 19:01:19 »
Dokładnie Thomas mam takie same spostrzeżenia. Ludzie ja bym zrobił wszystko żeby tylko zostać zawodowcem i nie obchodzi mnie to ile lat będę pracował. To jest moja pasja/życie/hobby i wymarzony zawód więc o takich rzeczach nie myślę. Jeżeli idziecie do straży tylko po to, aby szybciej pójść na emeryturę to powodzenia... Może lepszym rozwiązaniem będzie wojsko?

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Wiek emerytalny ??
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2010, 22:28:51 »
A co widzicie w tym dziwnego że ktoś pyta o takie rzeczy?? Chyba to jest istotne, czy będę musiał przepracować 40 lat żeby mieć prawa emerytalne czy 15. Ja widzę różnicę. A zapał się kiedyś kończy, tym bardziej jak zaczynamy dostrzegać minusy służby w Straży Pożarnej, jak zaczniemy dostrzegać że to nie tylko ratowanie czyjegoś życia, zdrowia i mienia, ale i różne niedoskonałości służby, każdy funkcjonariusz wie o czym mówię, i poza powołaniem trzeba też liczyć się z tym że taki strażak musi też wyżywić rodzinę. Niedługo wszystkie przywileje w mundurówkach znikną, ciekawe ilu będzie chętnych...