Autor Wątek: Kontrola  (Przeczytany 1759 razy)

Offline klaka1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Kontrola
« dnia: Sierpień 23, 2005, 13:01:02 »
będąc behapowcem prowadzę u mojego pracodawcy szkolenia bhp wg obowiazujących programów zawartych w Rozporządzeniach MInistra Pracy,najpierw tych 1996 r i obecnie z 2004 r.Jesty tam pewien zakres tematyki p.poż którą również omawiam i prezentuję praktycznie w toku tvch szkoleń.Posiadam ukończny kurs pedagogiczny uprawniajacy do wykładania tematyki bhp i p.poż swego czasu ukończyłem kurs dla tzw komisji pożarowo-technicznych.Ostanio będący na kontroli Inspektor PSPds. prewencji zanegował tę część szkoleń dot. p.poż wprawiając mego pracodawcę w zakłopotanie gdyż stwierdził że są przeprowadzane przez osobę nieuprawnioną sugerując by każdorazowo zlecać to któremuś z jego kolegów w PSP .Ze znanych mi przepisów z zakresu ochrony pożarowej ,jak również ostatnich w nich zmian nie wynika aby przedmiotowe szkolenia będące przedmiotem Rozporządzenia Ministra Pracy nie mogły być realizowane przez behapowca z uprawnieniami .Nie wiem na jakie być może nie znanae mi przepisy powoła się ten Inspektor bo nie mam jeszcze protokółu z kontroli ,dlatego proszę o ewentalny komentaż. Dla mnie jest to pewne udogodnienie ale procodawca drapie się po głowie i liczy .
 klaka1

straz98

  • Gość
Kontrola
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2005, 13:27:10 »
Częściowo masz rację, ale wymóg zapoznania pracowników z wymaganiami ochrony p.poż. wynika ustawy o ochronie przzeciwpożarowej i to już podpada pod rozporządzenie omówiące o kwalifikacjach osób wykonujących czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Nie musi to być strażak PSP, ale to właśnie najczęściej strażacy spełniają te kwalifikacje

Offline lutek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • http://
Kontrola
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2005, 09:12:12 »
Byłem kiedyś uczestnikiem szkolenia prowadzonego przez behapowca, facet nie wiedział nic o gaśnicach, mówiąc o nich pokazywał hydrant wewnętrzny. Uważam ze szkolenia powinni robić osoby znające dokładnie zagadnienia ppoż bo później dochodzi do tragedi. :( . Tylko ze wtedy jest za późno.

Offline Mac83

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Kontrola
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2005, 18:53:54 »
Ja mam pytanie co trzeba uczynic, żeby zostać behapowcem nie koniecznie w straży jaka szkołe trzeba skończyć???  mam na mysli człowieka który przeprowadza szkolenia w różnych zakładach pracy. Gdzie najblizej jest taka szkoła jestem z oplskiego z województwa opolskiego!!! B)  
"Zachęcam was jedynie, bracia, abyście coraz bardziej się doskonalili i starali zachować spokój, spełniać własne obowiązki i pracować własnymi rękami, jak to wam nakazaliśmy."(1 List św. Pawła do Tesaloniczan 4:11)