Autor Wątek: Czas Pracy  (Przeczytany 3689 razy)

Offline macieko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Czas Pracy
« dnia: Sierpień 22, 2005, 10:01:13 »
Witam.
W mojej Komendzie liczenie czasu pracy jest teraz podstawowym zadaniem, i najlepsze jest to ze każdy jest mądry i średnio dwa razy w tygodniu zmienamy sposób liczenia. Moze ktoś z was ma jakiś złoty srodek, a może programik ktoś juz napisł. Podzielcie się swoimi uwagami, mnie interesuje przedewszystkim obsada PSK.

Offline rtoip

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Czas Pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2005, 12:36:17 »
Cytuj
Witam.
W mojej Komendzie liczenie czasu pracy jest teraz podstawowym zadaniem, i najlepsze jest to ze każdy jest mądry i średnio dwa razy w tygodniu zmienamy sposób liczenia. Moze ktoś z was ma jakiś złoty srodek, a może programik ktoś juz napisł. Podzielcie się swoimi uwagami, mnie interesuje przedewszystkim obsada PSK.
To chyba wszędzie liczenie czasu pracy jest na topie.  W województwie śląskim KW opracowała arkusz w exelu który sam wszystko zlicza i w ostatniej rubryce wskazuje czarną trzcionką czas pnadnormatywny a czerwoną godziny na minusie. W każdym miesiącu należy przepracować 208 h, służby na urlopie wliczane są w czas pracy.  PSK pracuje tak jak pracowało czyli 24/48. Obecnie czekamy na określenie zasad dyżurów domowych.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2005, 12:38:03 wysłana przez rtoip »

Offline macieko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Czas Pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2005, 13:10:22 »
Nic nowego, zawsze tak było zróbcie a potem wymyslimy do tegho jakis przepis, rozporzadzenie, a my się głowimy co oni tam na górze sobie mysleli.
Wiadomood tego nie uciekniemy, ale niech ktioś wreszcie zrobi to pokoleii.
To tak jak w SAP Poznań " pan płk. z Taktyki podczas sprawdzianu pisemnego powiedział nam tak ...napiszcie odpowiedź a ja do tego zaraz wymyśle pytanie..."

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Czas Pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2005, 17:08:13 »
daj linka do tego arkusza !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline rtoip

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Czas Pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2005, 20:15:10 »
Cytuj
daj linka do tego arkusza !!
Nie ma linka arkusz dostają na dyskietkach d-cy zmian i nabieżąco rozliczają czas pracy

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Czas Pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2005, 01:43:52 »
Panowie, skupcie się, PROPOZYCJA!
Jak macie jakieś logiczne arkusze kalkulacyjne do naliczania tego całego bałaganu, to może udostępnilibyście takie cosik tu na stronie strażaka. Ja, w poprzednim okresie zrobiłem taki arkusz, który trochę sprawę upraszczał i się podzieliłem. Teraz też rzeźbię, jak coś mi coś sensownego z tego wyjdzie to się pochwalę. Co wy na to?
Możnaby poprosić admina o zamieszczenie takich plików w downloadach, albo przynajmniej wysyłać mailem osobom zainteresowanym (choć to kłopotliwe, wiem, bo poprzednio odpisywałem na prośby o przesłanie arkusza). Ja, w każdym bądź razie chętnie zobaczyłbym, na jakich arkuszach pracują chłopcy z innych województw, może coś z tego bym wykorzystał?
Pozdrawiam, licząc na odzew :)

Offline stepol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Czas Pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2005, 17:12:24 »
Panowie nie wiem po co ten larum. Komendy wojewódzkie zrobiły arkusze do liczenia. Rola prowadzącego - z reguły d-cy zmiany - polega na wpisywaniu godzin ratownikom w danym dniu służby. Program sam zlicza godziny przepracowane, urlopy, delegacje, chorobowe i wolne służby. Do tego jeśli macie troszkę pojęcia o arkuszu kalkulacyjnym można stworzyć założenie, które obliczy ile od początku ma dany strażak do odbioru. Jeśli nie dostaliście takowego programu to ścigajcie d-cę JRG a on KW PSP, w końcu to nie nasz problem d-ców zmiany. Niestety programu tego nie prześle się emailem. Nasz ma - jeśli dobrze pamiętam - 5 Mb.  

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Czas Pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2005, 20:50:10 »
Witam jestem nowy na forum, ale też interesuje mnie ten program. Propozycja może umieścicie go na jakimś upie ??

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Czas Pracy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2005, 21:23:05 »
stepol1
Jeśli to nie twój problem, to jesteś farciarzem. u mnie cały ten bałagan spadł na barki szefów zmian. Od rozplanowania, poprzez zrobienie harmonogramu do zliczenia i wypisania dokumentacji. Extra, nie? Z komendy dostalismy arkusz w exelu o raczej znikomej przydatności. Do tego wszystkiego ciężko było o informacje na temat zasad prowadzenia tej dokumentacji. Dlatego robię własne arkusze i zainteresowany jestem wszelkimi dostępnymi materiałami z innych województw. A przesłanie 5MB dla dzisiejszych kont mailowych to pestka. Dlatego ponawiam prośbę. Pomóżmy sobie wzajemnie.
pozdrawiam

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Czas Pracy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2005, 21:28:30 »
Nie ma problemu dam na stronę jak ktoś podeśle. Za funkcjonowanie nie biorę odpowiedzalności, bo wogóle nie kapuję jak to się liczy.
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Czas Pracy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2005, 22:39:48 »
Może wyślesz na ten upload? Co prawda nie związany jest z tematyką pożarniczą ale...Plik powiniwnbyć spakowany zipem  http://upload.dvhk.pl/

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Czas Pracy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2005, 11:01:15 »
Przeglądam tą dyskusję i zaczynam być dumny z tego w jaki sposób nasi przełożeni zajmują nam czas.
Mam pytanie - skoro wychodzą nadgodziny to w jaki sposób je sobie weźmiemy lub jak nam za to zapłacą???
Ludzie to temat zastępczy - ile godzin ma pracować strażak i jak powinien zostać wynagrodzony za dodatkowy czas pracy - to jest ważne.
Pozdrawiam

Offline bodek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Czas Pracy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2005, 12:11:28 »
witam wszystkich i pozdrawiam!
niestety z tym liczeniem godzin na podziale jest tak jak już ktos wspomniał
"my wam każemy a wy liczcie sobie ".
Ale jest to naprawdę problem  a nikt z decydentów nie chce się tym zając tylko spycha  problem niżej .

 

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Czas Pracy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2005, 14:32:04 »
mogę przesłać karte rozliczania czasu służby i przykładowy harmonogram, sa to pliki Exelu otrzymane z KW. chętnych prosze o emila na adres kg877@wp.pl a napewno prześle.
pozdrawiam