Autor Wątek: Bydgoszcz- Szkoła Podoficerska  (Przeczytany 1169 razy)

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Bydgoszcz- Szkoła Podoficerska
« dnia: Październik 20, 2010, 16:55:58 »
Witam. Dziś dowiedziałem się, iż można przejść w tej szkole kurs szeregowy ale ten kurs musi mi zabezpieczyć jakaś jednostka. Dokładnie chodzi o to, że gdybym miał pewną pracę w danej jednostce wówczas mogę uczestniczyć w takim kursie. Mam w związku z tym kilka pytań:
1.) Czy to jest tzw. nabór z ulicy?
2.)Czy warto myśleć nad takim czymś?
3.) Czy jest szansa aby "zaklepać" sobie pracę w danej jednostce? Bo jakoś wydaje mi się to mission impossible. Niby Pani powiedziała, iż czasami Komenda Miejska szuka ludzi ale...no sam nie wiem -_-
4.) Czy taki kurs szeregowy to to samo co unitarka czy po prostu to jest już typowe szkolenie praktyczne?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Bydgoszcz- Szkoła Podoficerska
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2010, 17:08:01 »
Widzę, że obracałeś się trochę po tematach potocznie związanych z hasłem "jak zostać strażakiem", tak więc mam do Ciebie pytanie - czy ten post jest na serio, czy to jakiś żart? Pytam poważnie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Bydgoszcz- Szkoła Podoficerska
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2010, 17:29:49 »
Post na serio. Dlaczego miało by być inaczej? Zadzwoniłem tam bardziej z ciekawości i chciałem tutaj zweryfikować co nie co. Oczywiście wiadomo, że celuję w Aspirantkę :straz: aczkolwiek jak nie wyjdzie to chciałbym wiedzieć czy to co wyżej pisałem ma jakiś sens i czy w ogóle warto

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Bydgoszcz- Szkoła Podoficerska
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2010, 18:14:51 »
Na kurs podoficerski w tej szkole możesz trafić będąc już w służbie, zazwyczaj po kilku latach od jej podjęcia. Nie możesz trafić tam "z ulicy".
Z ulicy - to system wstąpienia do straży (danej komendy miejskiej, powiatowej itp., docelowo do jednostki ratowniczo-gaśniczej podległej pod komendę) polegający na złożeniu papierów, przejściu przez rozmowę kwalifikacyjną, lekarzy, szkolenia podstawowego /które również Bydgoszcz realizuje, najczęściej jednak trafia się do wojewódzkich ośrodków szkolenia). Aby przejść do kolejnego etapu, musisz ukończyć poprzednie. Tak to w skrócie wygląda.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Bydgoszcz- Szkoła Podoficerska
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2010, 18:25:36 »
Utopione  pieniądze.  Kolejny  papier  w  szufladzie.  Zero  szans  na  prace.
Żadna jednostka cię  nie  wyśle  dopóki nie będziesz jej pracownikiem.  A  żeby  być  pracownikiem  musi  zwolnić  się  miejsce  i  musisz  przejść  nabór - selekcję  (nie zawsze uczciwą). 
Radze  dowiedzieć  się  ile  taki  kurs  kosztuje  dla  cywila takiego  jak  ty.
Na pewno  zapędy  wygasną.
Zostaje  śledzić  ogłoszenia o naborze  z  okolicznych  jednostek.
Ten link bardziej  cię  ukierunkuje  na  właściwe  kursy.
http://www.binp.info/kppspinowroclaw/?n_id=40
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl