Autor Wątek: Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum  (Przeczytany 3612 razy)

Offline mmichałł

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« dnia: Sierpień 20, 2005, 11:33:10 »
Mam prośbe do wszystkich któży mają jakieś plany różnego rodzaju pokazów bo chcemy zorganizywać tak pokaz aby naprawde wszystkim tam podskoczyła adrenalina.Czekam na propozycje!!!
 :unsure:  :unsure:  :unsure:  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2005, 11:45:07 »
proponuje zrobić ewakuację.. powiadomić nauczycieli, aby przekazali uczniom jak należy postępować w takim przypadku, a potem jazda.. świece dymne drabiny i inne bajery.. narobić dużo hałasu.. a na koniec pokazać sprzęcik ;)  

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2005, 19:27:09 »
U nas pokaz odbył się w bieżącym roku, w czerwcu. Robiliśmy go wspólnie z Komendą Powiatową PSP w Stargardzie. Właściwie nie był to pokaz a ćwiczenia.  Rozpoczęło się od telefonu na 998 i ewakuacji szkoły. Z gminy postawiliśmy na nogi wszstkie S-ki. JRG przysłała podnośnik i SRChem.   Strażom na bieżąco zadania stawiali operacyjni z KP PSP. Po ewakuacji i "zgaszeniu" pożaru przeszukano obiekt w kombinezonach izolacyjnych.  Niektórzy uczniowie i jedna nauczycielka była ewakuowana z II pietra podnośnikiem. Na korytarzach rozciągnięto dziesiątki metrów węży.  Świec dymnych już nie wolno używać.  Po wszystkim OSP Suchań zorganizowała pokaz ratownictwa technicznego tj. gaszenie i pocięcie samochodu osobowego.  Wszystko razem trwało nieco ponad godzinę i udało się bardzo fajnie.  Na ćwiczenie, jako widzów, zaprosilismy też Gminny Zespół Reagowania.  

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2005, 20:41:26 »
Kisiwek czy dysponujesz zdjęciami z tych ćwiczeń?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2005, 20:41:40 wysłana przez Porta »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2005, 22:06:31 »
samemu można zrobić sobie załozenia to takich ćwiczeń , ksiwek już ci troszke podpowiedział więc do roboty .


tak na marginesie , ja robiłem pokaz dla przedszkolaków  ale dzieciaki miały frajde.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2005, 22:28:03 »
My robimy ewakuację szkoły jako ćwiczenia pomaga nam w tym PSP.
Nauczyciele wiedzą, że coś będzie. Ale jak się zrobi trochę dymu na korytarzu
 zadymiarką. To tak im adrenalina skacze że nie wiedzą czy to jawa czy sen.  :o
Dym jako para wodna nieszkodliwy. Podczas ewakuacji strażak z PSP weźmie
kilku pozorantów bez wiedzy nauczyciela i schowa gdzieś w pomieszczeniach
szkolnych my mamy informację że poszkodowani znajdują się w budynku
więc go przeszukujemy w aparatach potem pierwsza pomoc itd. A nauczyciele
po wyprowadzeniu swoich uczniów mają sprawdzić stan osobowy  klasy i
zameldować dyrektorce szkoły. Czy wiecie jakie jest  ich zdziwienie  :o gdy
zgłaszają cały stan dyrektorce a potem okazuje się że my wynosimy kilku
uczniaków. Bo nie znają oprócz alarmu dalszego scenariusza. No a potem
jest pokaz sprzętu. To tak w skrócie opisałem. Życzę lepszych pomysłów.
Powodzenia.

krzysiek
 

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2005, 12:09:18 »
Kilkanaście zdjęć jest na stronie naszego urzędu:   www.suchan.pl
Pozdrawiam Krzysiek

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2005, 18:18:28 »
dobre zdjęcia musiało im się podobac :D  

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2005, 15:54:11 »
W moim gimnazjum był szał jak moja klasa rozpuściła gaz pieprzowy, wtedy była ewakuacja, a strażacy efektownie pracowali  :ph34r:  

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2005, 20:27:16 »
To jest bardzo dobre powinło się odbywać systematycznie po uzgodnieniu z dyrekcją szkoły komedantem psp i osp i komendantem policji i tak fajne czwiczenia powinły być skoordynowanej akcji wszystkich słuiżb mundurowych. Teraz tyle sie dzieje .

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2005, 21:49:30 »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 16 czerwca 2003 r.
w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
(Dz. U. Nr 121, poz. 1138)
§ 13. 1. Właściciel lub zarządca obiektu zawierającego strefę pożarową przeznaczoną dla ponad 50 osób, będących jej stałymi użytkownikami, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji.
2. Właściciel lub zarządca obiektu powinien powiadomić właściwego miejscowo komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej o terminie przeprowadzenia działań, o których mowa w ust. 1, nie później niż na tydzień przed ich przeprowadzeniem.


Wykorzystajcie ten obowiązek i pomóżcie zorganizować takie ćwiczenia Dyrekcji, nie wszyscy wiedzą, że istnieje taki obowiązek, a przy okazji zaprezentujcie swój sprzęt młodzieży. Wdzięczność Dyrekcji zagwarantowana.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2005, 22:27:24 »
Dzięki wodnik to sie przyda  

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2005, 09:44:45 »
dwqa lata temu zorganizowaliśmy taki pokaz u mnie w ogulniaku (ja z nauczycielem od PO = zebym dostał na koniec 6) i sie udał w sumie był to pokaz tylko dla klas które akurat omawiały na pO pożarnictwo ja w swojej klasie prowadziłem wszystki etematy a pokaz był zakończeniem polalismy troszke wodą z działka (dziewczynom sie podobało prawie jak...) i ze mieliśmy zapas starego środka pianotwórczego (taki brązowy i z kopytek startych robiony) i ześmy pokazali i muwili sprzęd nauczyciel z Po tak sie ucieszył z dyrektorką ze prawdopodobnie niedługo będą chcieli to powtórzyć

A co przedszkolaką pokazaliście jak to wyglądało????bo moze byśmy odwiedzili młodych przedszkole jest 200 metrów od jednostki
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2005, 21:15:15 »
najmłodszy _PREZES_osp

Moja mała uwaga:

Dobrze, że chcesz poświęcać swój czas na działalność w OSP.
Proszę Cię tylko o jedno, poświęć trochę więcej czasu na naukę ortografii i nie kalaj tak naszego języka narodowego.
Twój post jest wręcz okropny.
Z PO "6" z języka polskiego "1"
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2005, 21:16:46 wysłana przez Straszak »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 05, 2005, 07:39:18 »
Straszak
no fakt ze z ort. jestem cienki bo mam uznaną dysortografje więc czuje sie po częsci usprawiedliwiony a co do polaka to juz ci wyjaśniam maturka ustna 100% pisemna (podstawowy 60% rozrzeszożny 49%) na koniec 4 wiec sie myliłeś a i jeszcze jedno jak cie uraziłem to przepraszam (chociaż nie wiem czym) forum jak i czat sa to miejsca gdzie sie pisze dosyc szybko i błedy zawsze mogą sie pojawic

Więc prosze zebyś tez zastanowił sie nad sobą "asie" a tak na marginesie jak chcesz o tym pogadac to na forum polonistów bo tutaj raczej sie o ort. nie dyskutuje!!!
Zajmij sie tematem a jak to cie boli to napisz mi maila czy coś w tym stylu
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 05, 2005, 22:29:09 »
Nie jestem "asem", nic mnie nie boli, nie uraziłeś mnie, nie przepraszaj mnie, nie tkwij w przekonaniu, że na czacie i na forum możesz pisać z błędami - spiesz się powoli.
Dysortografia jest "uleczalna", zacznij pracować nad sobą.
Nie wyobrażam sobie, aby twój szef (wójt, burmistrz) zatrudnił Ciebie na stałe, pomimo stwierdzonej dysortografi, po zakończeniu stażu.
Czy pisma pisane przez Ciebie, jako Prezesa OSP, też zawierają takie błędy.
Jeżeli tak, to używaj edytorów tekstu, sprawdź poprawność pisowni, a następnie "kopiuj - wklej".

Przepraszam , jeżeli poczułeś się urażony, ja daję Tobie jedynie dobrą radę.
 

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Organizuje Ze Swoją Jednostką Pokaz W Gimnazjum
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2005, 09:51:00 »
a myślisz ze co robie ze chce cały czas mieć ta pie*** dysortografie??

Pisma jak pisze to sprawdzam czy sa błędy zawsze staram sie ich unikać ale realia sa takie ze nie zawsze mi to wychodzi szczeze mówiąc to mnie troszke nurtuje ale jakoś sobie z tym tradze i jeszcze zadne pismo nie poszło z błędem nawet merytorycznym a czytając niektóre pisma to chociaż ort. moze być dobra to merytoryka leży

POZDRAWIAM STRASZAK !!!
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...