Autor Wątek: Ogrzewanie w OSP  (Przeczytany 11279 razy)

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 30, 2010, 19:03:29 »
A ma ktoś z was może w remizie kolektory słoneczne zamontowane? Zdają egzamin w praktyce?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2010, 12:54:04 »
A ma ktoś z was może w remizie kolektory słoneczne zamontowane? Zdają egzamin w praktyce?

W tej kwestii musisz udać się bezpośrednio do firmy wykonującej instalacje solarne.

Offline Maciej JG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 07, 2010, 17:12:58 »
U mnie tydzień temu założone nowe ogrzewanie tj. piec centralnego ogrzewania + cała nowa instalacja (rury, grzejniki). Na razie jest cieplutko a w zimie się zobaczy, aha całkowity koszt 15 tyś. zł. . Pozdro

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 07, 2010, 17:32:29 »
My mamy zwykły piec węglowy. Po ociepleniu budynku spalanie węgla spadło o około 3-4 tony, ale i tak potrzeba ok 10-15 ton na sezon (w zależności od zimy). 4 tony opłaca gmina, a reszta z własnych środków.

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 07, 2010, 18:12:25 »
Mam takie pytanie. Czy minimalna temperatura w garażach jest uregulowana jakimś przepisem lub rozporządzeniem. Ostatnio zmienił nam się palacz i ten pan nie ma już dostępu do części garażowej obiektu.W pytaniu chodzi mi o to,że chcemy mu powiedzieć,że w garażach ma być minimum tyle i basta, a gdyby miał jakieś wątpliwości podstawić mu pod nos konkretny papier.
Nie wiem jak to się ma do OSP, ale w JRG musi być min +5°C
"§ 14. 1. Garaże jednostek ratowniczo-gaśniczych wyposaża się w:
  1)   instalację grzewczą zapewniającą utrzymanie temperatury w jego wnętrzu nie niższej niż + 5 °C;"


Offline ospstrażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 09, 2010, 15:11:23 »
my mamy gazowy piecyk dwufunkcyjny. na kazdym grzejniku termostat. na garazach 10 stopni w swietlicy 15. sa teraz dla gmin ktore zakladaja takie ogrzewanie unijne dotacje

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 09, 2010, 17:08:51 »
jak mozesz kolego to podaj cos wiecej na temat tych dotacji
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2010, 12:42:51 »
Mam pytanie czy ktoś z kolegów stosuje piec na olej przepracowany?
http://allegro.pl/piec-nagrzewnica-pn-30-u-na-olej-przepracowany-hit-i1344674499.html

Zużycie takowego oleju to około 0.8-1.6litry na godzinę, koszt zakupu to 30-50gr a i przecież można dogadać się punktami serwisowymi, firmami transportowymi itd. Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 12:46:28 wysłana przez max[] »

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2010, 14:34:39 »
Dostaliśmy taki piec na remizę ale jeszcze go nie sprawdzaliśmy, po wykończeniu posadzki na boxach będziemy go instalować. Znajomy miał taki na firmie hala blaszana około 400 m3 i w zimie panowała tam temperatura około 25 stopni przy mrozach. a więc opcja wydaje się ciekawa, szczególnie jak ma się znajomych mechaników...
So Others May Live

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2010, 15:15:40 »
U mnie w remizie jest elektryczne ogrzewanie ale piec ktory jest w auckjii powyzej ma moj znajomy w warsztacie samochodowym ( wiadomo skad bierze wiekszosc oleju) i na sporej hali pomimo ciagle otwieranych drzwi tam po chwili robi sie naprawde goraco.. mysle ze godne polecenia jest to rozwiazanie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 06:20:51 wysłana przez Marcin1986 »

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 06, 2010, 20:05:44 »
u mnie ogrzewanie gazowe, zmodernizowane wraz z budynkiem w 2007 roku na którym również pojawił się styropian gr 10 cm, na garażach ciepło około 15 stopni, w dyżurce i w magazynku jakoś chłodniej mimo iż zawory przy grzejnikach otwarte na maksa, a pośrodku gdzie znajduję się wieża i korytarz miedzy tymi pomieszczeniami chłodniej, niestety brak grzejników jest wyczuwalny i chłodno ok 7 -8 stopni. mamy na stanie jeszcze stary piec kaflowy który w tegorocznej powodzi sprawdził się idealnie do suszenia ubrań :) mieliśmy go usunąć ale po akcji przeciwpowodziowej zmieniliśmy zdanie :)
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 05, 2011, 01:08:37 »
My od tego roku mamy ogrzewanie miałowym piecem CO w garazu. I mam takie pytanie troche z innej beczki mamy bramy garażowe starego typu metalowe przeszklone od poziomu 2 metry do gory . Dolna czesc ocieplona styropianem. Jak chronić żeby ciepło nie uciekało drzwiami. Zawiesić jakas plandeke?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 20, 2012, 07:05:44 »
Ciepło spod ziemi ogrzeje remizę.

http://miedziowe.pl/content/view/58701/81/

Co niektórym, to nawet byk się ocieli  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 07:09:37 wysłana przez grzela »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Ogrzewanie w OSP
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 20, 2012, 08:32:37 »
Fajna sprawa z pompami ciepła kosztowna, ale jeśli jest budynek intensywnie użytkowany to w perspektywie wieloletniej opłacalna.

My mamy piec na eko-groszek i do tej pory z własnych środków utrzymywaliśmy ogrzewanie strażnicy zazwyczaj była to temperatura w zakresie 5 - 10 stopni, ale w ubiegłym sezonie grzewczym ze względu na końcówkę remontu budynku musieliśmy grzać na 20 stopni i wydaliśmy ponad 3 tys. zł Szczerze powiedziawszy to szlag mnie trafiał, bo za ostatnią tonę nie mieliśmy prze miesiąc jak zapłacić, a gmina się migała itp. Ostatecznie zapłaciliśmy sami. Na ten sezon grzewczy podobno mamy mieć zabezpieczoną kasę z gminy (z funduszu sołeckiego), bo ma remont budynku gmina wydała ok 470 tys zł (niemal kompleksowy remont) i chcą aby temperatura w budynku nie spadała poniżej 10 stopni, a najlepiej żeby było ok 15.
 
Inne OSP z gminy jak mają ogrzewanie i średnie autka to w jednej jest na olej opałowy piec (mają często wynajmowaną salę i utrzymują to sami) w innej mają nagrzewnicę olejową (rozpisują ropę z aut do nagrzewnicy). Pozostałe nie utrzymują gotowości bojowej zimą.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...