Autor Wątek: Ilosc miejsca w garazu dla samochodow OSP  (Przeczytany 1051 razy)

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Ilosc miejsca w garazu dla samochodow OSP
« dnia: Październik 04, 2010, 19:53:21 »
Witam, mam pytanie moze troszke głupie ale poszukuje zapisu( ustawy, rozporzadzenia itd) odnosnie tego, ile miejsca w garazu musi byc dla samochodu. Chodzi mi o to czy majac jedno GBA w sporym garazu mozliwe jest ,,tak po prostu'' upchniecie tam w ramach przyzwoitosci jeszcze jednoge auta, np Slop czy jakis mał SrTech. Słyszałem ze wokøł auta musi byc przesteszen 1m tylko czy cos to dokładnie reguluje i jesli tak to wyglada. W wielu OSP nawet pojedynczo auta stoja tak ze najpierw trzeba wyjechac zeby sie moc przcisnac.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Ilosc miejsca w garazu dla samochodow OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2010, 21:18:39 »
Owszem, jest takowe rozporządzenie, ale odnosi się ono tylko do obiektów PSP.

Jeśli byłbyś mimo to zainteresowany to jest to ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 16 września 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z dnia 10 października 2008 r.)

a w nim zapis:
Cytuj
Pomiędzy stanowiskiem a ścianami lub elementami konstrukcyjnymi garażu, jak również za i przed pojazdem, zapewnia się przejście o szerokości nie mniejszej niż 1,2 m; odstępy pomiędzy pojazdami umożliwiają swobodne otwieranie drzwi pojazdów.
jednak już chwilę później pojawia się przyzwolenie na dopuszczenie wyjątków:
Cytuj
W przypadku braku możliwości adaptacji pomieszczenia garażu w celu spełnienia warunków określonych w ust. 1, załoga zajmuje miejsca dopiero po wyjeździe pojazdu z garażu.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Ilosc miejsca w garazu dla samochodow OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2010, 21:27:45 »
Rafał bardzo dziekuje przeczytam sobie całosc na spokojnie, u Nas byłby raczej nie problem z wsiadaniem do aut tylko to ze stały by jedno za drugim, a bardziej lewy tył duzego na styku z prawym przodem mniejszego auta.