Autor Wątek: problem z dodatkiem służbowym  (Przeczytany 3779 razy)

Offline strażak27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
problem z dodatkiem służbowym
« dnia: Październik 02, 2010, 09:42:13 »
      Proszę o sensowne odpowiedzi. Mój dodatek służbowy wynosił około 320 zł na stażu, po ukończeniu stażu wynosi 30 zł. Dostałem 2 grupę, ponieważ należała mi się ustawowo. Podsumowując, kase mam dalej taką jak na stażu. Zapewniano mnie, że mi się wszystko wyrówna, biorę to przez palce.
      Czy w Polsce dzieją się podobne przypadki?

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2010, 11:36:35 »
no to nic ci się nie zmienilo :rofl:. a tak na poważnie-dodatek rzecz ruchoma, choć jeżeli nie podpadasz i wypełniasz swoje obowiązki to raczej powinni ci zostawic.Nie wiem jak to jest uregulowane prawnie, czy można bez żadnych podstaw obniżyć dodatek. każdy komendant na młodych szuka oszczędności. Poza tym komenda ma jakiś tam budżet więc może po nowym roku ci coś skapnie

Koniec

  • Gość
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2010, 19:21:04 »
 :gwiazdki: Zdaje się, że dodatek służbowy jest dookreślony. Na stażu niejko się uczysz i robisz pod "nadzorem". Po stażu stajesz się "pełnoprawnym" samodzielnym strażakiem. Możliwe, że i obowiązki wzrastają. Logika nakazuje, że jak na stażu miałeś 320 to po strażu powinieneś mieć co najmniej na tym samym poziomie. Chyba, że dostałeś zakres obowiązków mniejszy niż miałeś na stażu co zaprzecza logice i sensowi. Reasumując. Powinieneś mieć większy, bo taki był zamysł ustawodawy. Jednak, życie jest inne. Kalkulacja finansowa. Wzrosła grupa itd. to można ci uciąć. Ja w tym logiki nie widzę.

Offline Columbus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2010, 21:34:34 »
Zaczyna się mizeria finansowa.Przypuszczam że po prostu brak środków w kasie na realną podwyżkę pensji. Żeby dać grupę obniżono dodatek. Wyrównają to w bliżej nieokreślonej przyszłości. Znam to ze swojej "kariery".

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2010, 21:47:32 »
W Polsce nie ma kryzysu. Jetseśmy zieloną wyspą  :rofl: o nazwie TUSKU PLUSKU

Offline strażak27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2010, 22:55:11 »
      Piszę o tym temacie, ponieważ nie jestem sam w jednostce w takiej sytuacji. Jest Nas już kilku. Ok mamy kryzys itd., ale robi się remonty na dużą skalę, kupowane są nowe samochody. Jeżeli jest tak źle w kraju, to skąd pieniądze na to wszystko? Takich szopek jeszcze w tej jednostce nigdy nie było, ażeby strażak po stażu nie dostał w sumie największej podwyżki, tego nie potrafię zrozumieć.
      Żeby nie było nieporozumień, nie jestem "podpadziochą".

czytelnik

  • Gość
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2010, 13:24:04 »
Sytuacja ta nie jest niczym wyjątkowym, ale oczywiście decydowal 01. U mnie było tak że po awansie z 5 na 8 grupę 01 zabrał mi 100 z dodatku bo wzrosło uposażenie zasadnicze. Ot i cała filozofia. Ale nie omieszkam nadmienić, że nie należy upatrywać tu żadnej reguły, bo było u mnie tak, że inna osoba zaliczyła większy skok w grupach, a dodatek służbowy pozostał taki jaki był. Ręce opadają czasami:(

Offline JanKowalski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2011, 21:42:56 »
 :straz:Po prostu skandal i powinni zrobic tak że dodatki dla poszczególnych stanowisk w całym kraju powinny byc takie same.Nie moze byc tak ze jedna jednostka oszczedza na ludziach i daje 100 a inna jest dobra i daje 700.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2011, 08:06:27 »
:straz:Po prostu skandal i powinni zrobic tak że dodatki dla poszczególnych stanowisk w całym kraju powinny byc takie same.Nie moze byc tak ze jedna jednostka oszczedza na ludziach i daje 100 a inna jest dobra i daje 700.
A nie lepiej o te pieniądze zwiększyć grupę uposażenia i zlikwidować dodatek służbowy  :rofl: :rofl: :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline omen-998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2011, 11:13:53 »
Witam!
Ze względu na tzw. "oszczędności" dał Ci stanowisko ale odciął w dodatku. Bardzo popularne działanie w wielu komendach zwłaszcza powiatowych ale nie tylko. Taka praktyka jest u mnie utrzymywana od jakiś 3 lat. Budżet na wypłaty honorarium jest ustalany rok wcześniej. Bierze się pod uwagę awanse w stopniach i stanowiskach. To nie jest przeoczenie lecz po prostu celowe działanie. Może dostaniesz w 2012 r. jakieś większe pieniądze ale raczej bym na to nie liczył. Przynajmniej tak jest u mnie. Przykre ale prawdziwe.

Offline stran

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: problem z dodatkiem służbowym
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2011, 16:00:08 »
W związku z brakiem podwyżek w każdej komendzie jest taka sama średnia płaca od trzech lat i jeżeli nie ma dużo odejść ze służby, a każdemu rośnie co roku dodatek za wysługę 1% to przy awansach w stopniach lub w grupach może w komendzie brakować funduszy na ten cel i wtedy najczęściej obniża się dodatek służbowy, który będzie mógł być wyrównany przy najbliższej zmianie średniej płacy w komendzie.