Autor Wątek: Ile Kasy Na Zakup Mieszkania Od PSP???  (Przeczytany 2799 razy)

Offline yakuza982

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Ile Kasy Na Zakup Mieszkania Od PSP???
« dnia: Wrzesień 27, 2010, 17:39:12 »
Witam.Chcę kupić mieszkanie 80m2. Na jaką mogę liczyć pomoc ze strony PSP.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Ile Kasy Na Zakup Mieszkania Od PSP???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2010, 18:11:08 »
Wielkość mieszkania nie ma znaczenia. Pomoc na zakup mieszkania jest liczona na osobę i wynosi kolo 2900 czy coś koło tego na osobę. Jak kupywałem mieszkanie (mam żonę i jedno dziecko) dostalem ponad 7 tys.

Offline werty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ile Kasy Na Zakup Mieszkania Od PSP???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2010, 20:07:25 »
Witam.Chcę kupić mieszkanie 80m2. Na jaką mogę liczyć pomoc ze strony PSP.

Aby otrzymać pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu, musisz przede wszystkim być w służbie stałej. Po drugie mieszkanie, na kóre chcesz uzyskać pomoc musi znajdować się w miejscowości pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej (czas dojazdu w obie strony nie może przekraczać 2 godz.). Po trzecie powierzchnia mieszkalna owego lokalu mieszkalnego (tj. powierzchnia pokoi) musi być conajmniej równa przysługującym Ci normom zaludnienia(1 norma zaludnienia tj. minimum 7 m2). Z normami zaludnienia to jest tak :
- w przypadku strażaka na grupie max 9 - samotnemu strażakowi przysługują 2, żonatemu bezdzietnemu 3, zonatemu i posiadającemu dzieci 2+ilośc dzieci.
- w przypadku strażaka na grupie min 10 - samotnemu strażakowi przysługują 2, żonatemu bezdzietnemu 4, żonatemu i posiadającemu dzieci 3+ilośc dzieci.
Na każdą przysługującą normę otrzymuje się (po złożeniu wniosku o pomoc, dostarczeniu wymaganych dokumentów i otrzymaniu dec. o przyznaniu) po 2980 zł brutto. Komenda ma 6 m-cy na wypłatę tego świadczenia (na mocy ustawy).


Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ile Kasy Na Zakup Mieszkania Od PSP???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2010, 18:31:49 »
dodatkowa norma pow. 10. grupy nie dotyczy dowódców zmian - taka ciekawostka w pokrętny sposób uzasadniana
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ile Kasy Na Zakup Mieszkania Od PSP???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2010, 20:06:44 »
Na każdą przysługującą normę otrzymuje się (po złożeniu wniosku o pomoc, dostarczeniu wymaganych dokumentów i otrzymaniu dec. o przyznaniu) po 2980 zł brutto.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że kwota 2980,00 funkcjonuje w tym kabarecie już chyba od 10 lat...
Żadnej waloryzacji...

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Ile Kasy Na Zakup Mieszkania Od PSP???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2010, 11:14:57 »
@mario
a mieszkania poszły w górę przez ostatnie 10 lat conajmniej trzykrotnie  :gwiazdki: :rofl: