Autor Wątek: Stopien  (Przeczytany 3871 razy)

Offline mickoz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Stopien
« dnia: Sierpień 10, 2005, 21:33:27 »
Witam czy stopien z wojsa przeklada sie na stopien w strazy?

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Stopien
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2005, 22:36:56 »
NIE

Offline mickoz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Stopien
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2005, 22:45:00 »
I tu sie myslisz!!!


32) w art. 53 po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:

"2a. Osobę przyjmowaną do służby, która posiada stopień wojskowy  mianuje się na odpowiedni stopień pożarniczy.";
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2005, 22:47:46 wysłana przez mickoz2 »

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Stopien
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2005, 07:40:03 »
Z jakiej to ustawy?

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Stopien
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2005, 10:39:13 »
Napewno nie z ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Może mickoz2 wyczytał to w projekcie bo napewno nie w przepisie obowiązujacym.
Pozdrawiam  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Stopien
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:08:30 »
Cytuj
I tu sie myslisz!!!


32) w art. 53 po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:

"2a. Osobę przyjmowaną do służby, która posiada stopień wojskowy  mianuje się na odpowiedni stopień pożarniczy.";
Po co pytasz jak wiesz??????? <_<  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline mickoz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Stopien
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:17:56 »
Pozniej znalzlem dlatego zapytalem. A Ty Wodniku mozesz byc troche milszy? Czytam twoje posty i za kadym razem probujesz komus dosrac. Twoje posty typu "Na Stazu przysluguja buty i rejon do sprzatania" jakos mnie nie ruszaja, a swiadcza o twoim poziomie!!Pozdawiam NORMALNYCH

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Stopien
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2005, 11:46:50 »
No cóż mickoz2 każdy ma taki poziom jaki sobie wypracował. Ciebie denerwuje to, mnie tamto. Twój dopisek „i tu się mylisz” wcale nie był po to żeby komuś dosrać – prawda? Nie wystarczyło zacytować art. z ustawy o PSP?

Poza tym aniolstroz nie mylił się drogi kolego, tylko ty nieuważnie czytasz ustawę. Odpowiedni nie znaczy równorzędny, więc nie ma mowy o przekładaniu się stopnia zdobytego w armii na stopień pożarniczy.

Pozdrawiam wszystkich i Ciebie drogi mickozku2.

 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Stopien
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2005, 13:25:30 »
Panowie!
Więcej luzu. Dokładnie wygląda to tak:
st. szeregowy - obligatoryjnie st. strażak
podoficerowie młodsi - stopień podoficerski + skierowanie na kurs
podoficerowie starsi - ogn. lub st. ogn. + skierowanie na kurs
chorążowie - odpowiedni stopień aspirancki + skierowanie do szkoły (w SAP w Poznaniu był nie tak dawno mł. bryg. w systemie przemiennym :) )
Zdażają się również sytuacje, że b. wojskowy posiada kwalifikacje pożarnicze

A w praktyce wygląda to w ten sposób:
gościu po kontrakcie (porucznik po podchorążówce) z automatu dostanie mł. kpt i zostanie skierowany do SAP. Zwłaszcza, że ma bardzo pożądane w służbie wykształcenie cywilne, tj. ukończył Wyższą Szkołę Tańca Góralskiego tudzież jest np. teologiem.

Pozdrawiam
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Stopien
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2005, 18:59:36 »
We wojsku słuzyłem w Wojskowej Strazy Pożarnej. Kurs ukończyłem w Szkole Młodszych Specjalistów Pożarnictwa, otrzymałem stopień kaprala. I wiem że "sekcyjny" mi się nie należy. W  wojsku tłumaczono mi że co najwyżej moge liczyc to na to że nie musze kończyć kursu podstawowego PSP. A więc daję wam do myślenia, jak to jest?



20:47
Nie podali mi podstawy prawnej. Jakbym ją miał to bym wiedział o swojej sytuacji dużo więcej. Na stronie komendy głuwnej zadałem pytanie ekspertowi i taka sprawa się ma Czekam na odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2005, 20:49:06 wysłana przez SenseY »

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Stopien
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2005, 20:27:37 »
@lang
Podaj podstawę prawną na poparcie twojego posta.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Stopien
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2005, 22:38:30 »
To ja odwrócę kota ogonem.
CZy osobę przyjmowaną do wojska mianuje się na ten sam (bądź odpowiednik) co pożarniczy?
Skoro działa w jedną strone tj. wojsko -> PSP, to powinno działa rónież i w tę stronę PSP -> wojsko!?

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Stopien
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2005, 09:30:21 »
Strażak w wojsku zajmuje się sprawami przeciwpożarowymi, zaś żołnierz w straży niewojskowymi. Taka jest wg mnie różnica, poza tym wszystko powinno dokonywac sie zgodnie z prawem - jeżeli prawo tak nie stanowi nie ma miejsca przekładania się stopnia wojskowego na pożarniczy.
Co do wątku zawartego w poście Langa, iż na przemiennej aspirantce kształcił sie mł.bryg, to jest to chyba związane z nowelą ustawy o PSP - konkretnie z nabyciem kwalifikacji do zajmowania stanowisk oficerskich zwiazanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi  przez oficerów po przeszkoleniu zawodowym.
Pozdro

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Stopien
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 14, 2005, 08:46:24 »
Ja nie znam wykładni prawnej w tej sprawie ale znam taki przypadek kiedy to kolega przyszedł do strazy z wojska (likwidacja jednostki) gdzie tam miał stopien st. sierżanta a wstraży zaczyna od zera.  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Stopien
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2005, 20:57:57 »
Hm.... ;)
Panowie!
Powiem Wam tak - dawno...dawno  temu wojsko samo agitowało /i to nawet mocno/ absolwentów szkól pożarniczych do służby w armii. Szczególnie chodziło im o służbę w w jednostkach, gdzie znajdowały się lotniska lub składy amunicji lub większe magazyny sprzętu. Można było przejść na zaw. ze stopniem /odpowiednik w wojsku - były podobne/ lub jako func. w swoim - gorzej widziane. Istniał nawet o ile pamiętam stosowny departament w MON-ie. Kilku kolegów wybrało tą, czy inną opcję służby, lecz niestety nie mam z nimi obecnie kontaktu <_< .
Ja osobiście przenosząc się ze wzgledów rodzinnych kilkanaście lat temu z jednego końca na drugi Polski nie mogłem otrzymać przydziału do najbliżej ZSP. Szukając pracy trafiłem m.in. również do Policji /chyba jeszcze MO ?/. Mogłem wówczas otrzymać "jedynie na dzień dobry" stopień st.sier. i funkcję dzielnicowego - jednak po wcześniejszym kursie podofic. Później... obiecanki cacanki. Wybrałem inaczej - pozostałem.  Dojeżdzałem jednak kilka lat do innej ZSP i tak szczerze mówiąc do dziś tego absolutnie nie żałuję, bo bardzo wiele mnie to nauczyło ;) !
Jak jest prawnie na dzień dzisiejszy, tego chyba jak widać nie tylko ja nie wiem :( Jednak tak sobie myślę - trzymajmy się wszyscy swego ;) .
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2005, 09:33:24 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.