Autor Wątek: MANIFESTACJA 22.09.2010  (Przeczytany 20204 razy)

Gość11

  • Gość
MANIFESTACJA 22.09.2010
« dnia: Wrzesień 07, 2010, 20:12:28 »
Witam,
jestem zdumiony, że na forum strażaków nic nie mówi się o manifestacji jaką planuje przeprowadzić jeden ze związków zawodowych strażaków w dniu 22.09.2010. Wiadomość o manifestacji wisi na stronie związkowej (http://www.skpnszz.org/news.php) od kilku dni a na forum cisza. Czyżby nikt się nie wybierał? Nikt się nie organizuje? Czy ta manifestacja to jakaś "ściema", a informacja o niej pojawiła się przez przypadek w wyniku błędu administratora strony.
Jak macie jakieś wieści to dajcie znać o co w tym wszystkim chodzi.
Pozdrawiam.

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2010, 00:04:39 »
Witam...
Nie wiem, czy dobrze się domyślam,ale może to być pokierowane, brakiem współdziałania, między Federacją ZZ Mundurowych a Solidarnością... Jest pewnego rodzaju brak porozumienia, ,z tego co widziałem, głównie różne odłamy Solidarności podpisały się pod udziałem w manifestacji, nie wiem, czy Solidarność wystąpiła do innych ZZ o współudział? Oczywiście nie neguję decyzji o samej manifestacji, tu plus dla Solidarności, w przeciwieństwie do pozostałej części naszych ZZ jest to jakaś próba działań, nie tylko przeciągających się rozmów...

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2010, 01:57:20 »
No tak,a po co nam tyle ZZ w tak małym środowisku jak Straż Pożarna?Jak to stare powiedzenie mówi w jedności siła a u nas tylko kupa gó.na i walka o stołki,więc nic to nie zmieni(możemy się obflagować,poprotestować i ponarzekać) żadnych konkretnych środków typu strajk włoski nie udało się i nie uda w tej formacji wprowadzić i nie uda bo mając tyle ZZ brakuje jej po prostu JAJ. :straz:

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2010, 06:58:39 »
Witam,
jestem zdumiony, że na forum strażaków nic nie mówi się o manifestacji
Uważam ,że sama manifestacja nic nie da- spłynie po nich jak po KACZCE ,według mnie trzeba bardziej radykalne środki zrobić  :wall:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline kordzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2010, 08:47:48 »
A jakie mamy możliwości tylko protest, ale nie strajk (z resztą na to ostatnie byłoby pewnie mało chętnych). Na marginesie- był taki strajk strażaków w Wielkiej Brytanii ładnych kilka lat temu, chodziło chyba o zmianę systemu służby. Strjak zakończył się niepowodzeniem. Niestety jesteśmy skazani na łaskę rządzących. Z reszta Federacja ZZ służb mundurowych w oststniej kampanii prezydenckiej wystąpiła na konferncji prasowej PiS, a kto rządzi wiemy...

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2010, 11:11:06 »
W Angli chodziło o podwyżki i po tygodniu dostali to co chcieli. Fanatyk masz 100% racji nam i naszym ZZ po prostu brakuje jaj by razem coś zdziałac. U nas ważniejsze jes: walka o stołki, mówienie - może za rok będzie lepiej, mydlenie oczu mało kogo obchodzącymi problemami itd. Może wreszcie ktoś ze ZZ da sygnał: dlaczego ta sama służba na zachodzie może strajkowac a u nas nie. Dopuki będziemy tylko my przestrzegac prawa to będziemy  bici w d..ę. Dlaczego premier i prezydent przyznaje sobie podwyżki a nam mówią że jest kryzys????????? Komuna wróciła???????
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2010, 11:47:40 »
Zgadzam sie z przedmówcami. Coś zrobic trzeba. Pokazać niezadowolenie i brak zgody na zamrożenie płac w formie manifestacji - jak najbardziej. Po reakcji rządzących można zdecydować o dalszych krokach. W końcu każdy strazak jest zainteresowany godziwym uposażeniem - chyba się nie mylę?
Ale najbardziej denerwuje mnie informacja z wczoraj
budżet Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - wzrost
budżet Kancelarii Prezydenta - wzrost
budżet Kancelarii Sejmu - wzrost
budziet Kancelarii Senatu - wzrost
Wzrosty dotyczą oczywiście również części płacowej.
Komendy PSP - budzet na poziomie budzetu z 2009 po kilkunastoprocentowych cięciach. 
I jak rząd ma czelność nawoływac do oszczędności i racjonalizacji wydatków :szalony:.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2010, 12:47:17 »
AndrzejKG jesli nie wiesz to po co się wypowiadasz?

Z tego co wiem to zaproszone były inne związki przynajmniej tak rozumiem zapis

ostatni akapit pisma
http://www.zzsflorian.pl/files/File/zalaczniki/komunikaty/2010/inne/pismo_federacji.pdf
sporowadzajacy sie do stwierdzenia, że Federacja nie widzi potrzeby uczestniczenia w spotkaniu 11 sieprnia 2010 roku

oraz zapis
Ponadto postanowiono, że kolejne spotkanie odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2010 roku godzina 1130.
Formuła następnego spotkania jest otwarta i uczestnicy zapraszają do współpracy nieobecne w dniu dzisiejszym związki zawodowe, szeroko rozumianej sfery budżetowej.
cytat z: http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=429

Pismo Federacji jest z poczatku sierpnia, wiec liczę że "genialne pomysły" rządu zachęcą wszystkie słuzby mundurowe do bardziej zdecydowanych działań. A juz na pewno nas strażaków.


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2010, 13:27:30 »
Witam,
jestem zdumiony, że na forum strażaków nic nie mówi się o manifestacji jaką planuje przeprowadzić jeden ze związków zawodowych strażaków w dniu 22.09.2010. Wiadomość o manifestacji wisi na stronie związkowej (http://www.skpnszz.org/news.php) od kilku dni a na forum cisza. Czyżby nikt się nie wybierał? Nikt się nie organizuje? Czy ta manifestacja to jakaś "ściema", a informacja o niej pojawiła się przez przypadek w wyniku błędu administratora strony.
Jak macie jakieś wieści to dajcie znać o co w tym wszystkim chodzi.
Pozdrawiam.

Następny koniował, który chce wjechać na garbie służb mundurowych do koryta.
Typowa kiełbasa zwyczajna przed wyborcza.

Przypomnę tylko, że:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/demonstracja_22_wrzesnia_w_warszawie_zapowiada_sniadek_156377.html

Cytuj
Udział w demonstracji zapowiedzieli związkowcy m.in. ze straży pożarnej, służby celnej, służby zagranicznej. Być może także policjanci.

Parę miesięcy wcześniej wypowiadał się tak:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11853.0.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 13:34:46 wysłana przez grzela »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2010, 15:07:17 »



Cytuj

Parę miesięcy wcześniej wypowiadał się tak:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11853.0.html


Wszystko pięknie ale wcześniej Śniadek krytykował system emerytalny (czyli tak zwane mundurówki )w pojęciu cywili . A teraz chce protestować przeciwko cytat:22 września w Warszawie protestować będą związkowcy i pracownicy sfery budżetowej. Wyjdą na ulice przeciwko zamrożeniu płac. Wiec jak widzisz dwie rożne sprawy , można przyjąć że tym razem jest ok a jak się nas czepiał to wtedy był nie ok . Dlatego uważam twoje porównanie  za nie trafione .



Następny koniował, który chce wjechać na garbie służb mundurowych do koryta.
Typowa kiełbasa zwyczajna przed wyborcza.




Może i tu masz racje ale czy nie w jedności siła , przypomnę że w manifestacji będą brali także inne ZZ nie tylko solidarność -więc które chcą na naszych garbach do rządu- Bo jak widać faktycznie PO weszło na naszych grabach i teraz się wypina na  nas . Pozdrawiam i bez urazu ale Po mnie juz tak męczy że widać kto chce nas wykiwać -można poczytać : http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1583   cytat:Prace nad tymi zmianami są utrzymywane w tajemnicy ze względu na zbliżające się wybory samorządowe.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2010, 15:09:03 »
Grzela Szanowny Kolego
Nie do końca Cię rozumiem. Uważasz, że pomysł walki o podwyżki (również w formie manifestacji) jest zły? To co w takim razie proponujesz?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2010, 15:57:20 »
Wszystko pięknie ale wcześniej Śniadek krytykował system emerytalny (czyli tak zwane mundurówki )w pojęciu cywili . A teraz chce protestować przeciwko cytat:22 września w Warszawie protestować będą związkowcy i pracownicy sfery budżetowej. Wyjdą na ulice przeciwko zamrożeniu płac. Wiec jak widzisz dwie rożne sprawy , można przyjąć że tym razem jest ok a jak się nas czepiał to wtedy był nie ok . Dlatego uważam twoje porównanie  za nie trafione .

Może i tu masz racje ale czy nie w jedności siła , przypomnę że w manifestacji będą brali także inne ZZ nie tylko solidarność -więc które chcą na naszych garbach do rządu- Bo jak widać faktycznie PO weszło na naszych grabach i teraz się wypina na  nas . Pozdrawiam i bez urazu ale Po mnie juz tak męczy że widać kto chce nas wykiwać -można poczytać : http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1583   cytat:Prace nad tymi zmianami są utrzymywane w tajemnicy ze względu na zbliżające się wybory samorządowe.

Nie będę cytował twoich wypowiedzi w rozpoczętym przez ciebie wątku:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11853.0.html

Jak widać twoje nastawienie do pana Ś. zmienia się diametralnie.
Jestem za, a nawet przeciw.

Grzela Szanowny Kolego
Nie do końca Cię rozumiem. Uważasz, że pomysł walki o podwyżki (również w formie manifestacji) jest zły? To co w takim razie proponujesz?

W 1991 r. jako członek "S" uczestniczyłem w głodówce, która doprowadził do podwyżek płac w Naszym b. woj. Aby uczestniczyć w akcji musiałem wziąć urlop bezpłatny. Straciłem na tym rekompensatę za brak okresowego niepodwyższania płac w sferze budżetowej. Związek miał nam to wyrównać, a Oni wypięli się na Nas i dlatego się z niego wypisałem, a niektórzy z nich do dzisiaj piastują stanowiska związkowe w regionach (oczywiście oddelegowani z ZSP).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 16:14:09 wysłana przez grzela »

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2010, 16:00:14 »
Jak widzę rozmowa (jak zazwyczaj) schodzi na tematy walki między zz. Założyciel tego tematu nie pytał czy kierownictwo naszych związków się dogadało - bo to chyba jest nie możliwe, tylko zadaje pytanie czemu na tym forum (a jest to chyba jedyne a na pewno największe forum strażaków) nikt się nie organizuje na manifestacje.
Ale jak widzę co niektórzy jeszcze nie doroSli do jednoczenia sił i wspólnej walki o "nasze sprawy". Łatwiej jest naskakiwać na innych:
"Następny koniował, który chce wjechać na garbie służb mundurowych do koryta.
Typowa kiełbasa zwyczajna przed wyborcza.",
"sikawkowy2008, najlepiej spytaj naszego ministra dlaczego jest manifestacja?
skoro jest tak dobrze w PSP.".

Kolego grzela skoro wiedziałeś już 4.09.2010 (data artykułu) o manifestacji to czemu siedziałeś cicho?
Co do kolegi AndrzejaKG - jeżeli KG oznacza Komendę Główną to ty powinieneś rozmawiać z pracownikami ministerstwa lub z samym ministrem, a nie ironizować na ten temat. To właśnie KG powinna przede wszystkim walczyć by w PSP było lepiej, a nie cicho siedzieć  i udawać że wzystko jest ok.

Mimo  wszystko pozdrawiam i do zobaczenia 22.09.2010 w Warszawie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2010, 16:04:21 »
Kolego grzela skoro wiedziałeś już 4.09.2010 (data artykułu) o manifestacji to czemu siedziałeś cicho?

Byłem na dwóch poprzednich (Kraków, Poznań) organizowanych przez forum ZZ służb mundurowych i powiem Ci szczerze nie widziałem tam 30.000 strażaków z flagami.

Poczekam na:

Cytuj
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych w związku z oficjalnymi wystąpieniami oraz przerwą w obradach Komisji Trójstronnej przyjęła własny plan działań, który w konsekwencji może doprowadzić do akcji protestacyjnej w sprawie braku waloryzacji płac w 2011', zapowiedzi ograniczenia świadczeń i należności z tytułu służby, redukcji budżetów formacji lub przedstawienia projektów emerytalnych naruszających prawa nabyte.

http://www.nszzfsg.org/komunikaty/590-szykuje-si-najwiksza-akcja-protestacyjna-sub-mundurowych-tym-razem-caa-polska-zobaczy-prawd-

Przynajmniej ta manifestacja będzie apolityczna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 16:18:09 wysłana przez grzela »

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2010, 16:22:56 »
Kolego AndrzejKG niestety nie zaskoczyłeś mnie swoją deklaracją o nieobecności na manifestacji. Sądzę, że nikt ze strażaków pracujących w JRG czy KM nie liczył nigdy na pomoc KG w takich sprawach jak manifestacja.

Kolego grzela cieszę się, że byłeś na poprzednich manifestacjach organizowane przez forum ZZ służb mundurowych i na pewno widziałeś tam również sporo flag solidarności - dlatego nie rozumie chęci ciągłego podziału "kto lepszy - który ZZ".

Chodzi mi tylko o to by przed manifestacją ci którzy są na dole zjednoczyli siły NIEZALEŻNIE od postanowień Panów Przewodniczących. Oni zajmują się polityką a my zajmijmy się sobą. (Nie chciałbym, żeby ktoś to odebrał jako jakąś agitacje czy coś podobnego).

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:13:43 »


Nie będę cytował twoich wypowiedzi w rozpoczętym przez ciebie wątku:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11853.0.html

Jak widać twoje nastawienie do pana Ś. zmienia się diametralnie.
Jestem za, a nawet przeciw.





Nastawienie do pana Śniadka mam takie samo jak miałem , nie podobało mi się ,że nie potrafił omówić swojego stanowiska w sprawie reformy emerytalnej z naszymi ZZ (chociaż z solidarnością która jest w naszych szeregach) punkt widzenia w sprawie emki pana Śniadka każdy zna wszyscy równo (oczywiście nie zgadzam się z tym) ale co to ma wspólnego z protestem zamrożenia wynagrodzenia z sferze budżetowej przecież to jest wszystkich problem aby Rząd Tuska zmusić do zmiany swoich planów. Uważam iż rzeczą jest dobrą aby  cała sfera powiedziała NIE . Dlatego jestem za zjednoczeniem się całej sfery (włącznie z Śniadkiem) a przeciw zmian ustawy emerytalnej i przeciw Samowolnemu wypowiedź pana ŚNIADKA bez uzgodnienia tego ze swoimi członkami .
A co do manifestacji to powinna być także forma dotkliwsza dla naszego ministerstwa taka aby dała im do myślenia(oczywiście jeżeli jest to zgodne z prawem) , np. nie wysyłanie meldunków , brak ćwiczeń i szkoleń , oflagowanie się , i sam nie wiem co tam by jeszcze można zrobić ale na pewno jest coś co można zrobić co zwróciło by uwagę naszego społeczeństwa na poczynania naszego rządu w sprawie bezpieczeństwa .Sama  manifestacja działa krótko i wszyscy p o czasie zapomną tak jak to było z protestami... 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:10:11 »
Cytuj
FZZSM rozpoczyna akcję protestacyjną

Warszawa, 8 września 2010 r.

FZ- 16/2010

KOMUNIKAT

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych, wobec przyjęcia przez Radę Ministrów projektu budżetu państwa na rok 2011 oraz braku uzgodnień na posiedzeniu Trójstronnej Komisji ds. Społeczno - Gospodarczych w dniu 7 września br. w sprawie waloryzacji płac państwowej sfery budżetowej, postanawia podjąć działania w kierunku rozpoczęcia akcji protestacyjnej oraz zorganizowania manifestacji wspólnie z innymi związkami zawodowymi sfery budżetowej.

Uzasadnienie:

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych skierowała w lipcu br. wystąpienie do Prezesa Rady Ministrów w sprawie niedoszacowania budżetów służb mundurowych w roku 2010 oraz planowanego na rok 2011 i lata kolejne zamrożenia płac pracowników państwowej sfery budżetowej i funkcjonariuszy służb mundurowych. Na wystąpienie to do chwili obecnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi, natomiast ostatnie decyzje rządu wskazują na brak waloryzacji płac funkcjonariuszy w latach 2011 – 2013. Ponadto we wszystkich służbach prowadzi się „działania oszczędnościowe”, zmierzające do pozbawienia funkcjonariuszy części należnych im świadczeń oraz przerzucenia na ich barki kosztów działalności poszczególnych formacji. Oszczędzanie na służbach jest w istocie oszczędzaniem na bezpieczeństwie i nie może być zaakceptowane przez reprezentujące funkcjonariuszy związki zawodowe. Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych domaga się zmiany stanowiska rządu i żąda waloryzacji płac funkcjonariuszy służb mundurowych w roku 2011 na poziomie co najmniej planowanej inflacji powiększonej o jeden punkt procentowy, a także urealnienia budżetów służb w celu umożliwienia ich normalnego funkcjonowania.
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych apeluje do wszystkich organizacji związkowych państwowej sfery budżetowej o poparcie naszego stanowiska i podjęcie wspólnych zdecydowanych działań w obronie sytuacji materialnej funkcjonariuszy i pracowników sfery budżetowej.

Pod komunikatem podpisy złożyli:

Przewodniczący ZK ZZS „Florian” - Wiesław Puchalski

Przewodniczący KKW NSZZ FSG - Mariusz Tyl

Przewodniczący ZG NSZZ PP - Krzysztof Hetman

Przewodniczący ZG NSZZP - Antoni Duda

Przewodniczący ZG NSZZ FiPW - Wiesław Żurawski

Oryginał Komunikatu.

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1587

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2010, 20:46:15 »
Jak widzicie Panowie szkoda czasu na spory.
Wyglada na to, że mamy konsensus i bedzie wspólne działanie wszystkich związków mundurowych i cywilnych budżetowych. Wiarzę że wladze zwiazków opracuja wspólną linie działania dla naszego dobra
Oby tak się stało AMEN
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 13:36:30 wysłana przez sikawkowy2008 »

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 08, 2010, 20:51:24 »
no to czekam na konkrety.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2021, 17:32:07 wysłana przez emmil »

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2010, 22:26:17 »
zatem zapraszamy wszystkich strażaków tych zrzeszonych w ZZ i niezrzeszonych na manifestację która się odbędzie w warszawie 22 września 2010r

Offline tomek1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 08, 2010, 22:57:29 »
Mam nadzieję że będzie głośno :tuba:. Może PANOWIE z rządu usłyszą!

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2010, 02:47:16 »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2010, 20:34:27 »
Nie wiem o co chodzi:

http://www.skpnszz.org/downloads/2010r/sierpien%202010/stanowisko%20zz%20psb%2023VIII2010.pdf

SK Pracownikow Skarbowych NSZZ"Solidarność"
Związek Zawodowy Pracownikow Egzekucji Administracyjnej Sekcja Branzowa Pracownikow Administracji Paristwowej
i Urzqdow Centralnych NSZZ"Solidarnść"
SK Pozarnictwa NSZZP"Solidarność"

http://www.skpnszz.org/images/inne35/MANIFESTACJA%20PLAKAT%2022IX2010d.jpg

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 10, 2010, 09:42:41 »
Z nieoficjalnego źródła dziś w FZZSM zapadną ustalenia dot. manifestacji.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: MANIFESTACJA 22.09.2010
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2010, 09:54:58 »
a czy ktoś sprawdził czy premier będzie czy będzie to manifestacja taka jak wczoraj nauczycieli?? bo jak taka to może żeby nie ponosić zbyt dużych kosztów to każdy niech u Siebie pokrzyczy przez megafon.
A tak z innej beczki to się strasznie uśmiałem wczoraj jak usłyszałem w radio że pewna partia w Polsce otrzymuje co roku około 40 mln zł od Państwa na utrzymanie się .:)