Autor Wątek: Oświadczenie o niekaralności?  (Przeczytany 2623 razy)

Offline adam687

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Oświadczenie o niekaralności?
« dnia: Sierpień 30, 2010, 15:07:43 »
Witam!
Przepraszam że pierwszy post i od razu wyskakuje o pomoc:) Jeśli nie tu gdzie trzeba to proszę przenieść:) W najbliższych dniach mam zamiar złożyć papiery do PSP i zaciekawił mnie pewien podpunkt... Mianowicie o oświadczeniu o niekaralności i korzystaniu z pełni praw. I tu moje pytanie, wiem że zaświadczenia wydają w sądach wojewódzkich (chyba tak się to nazywa) ale właśnie, tam wydaja zaświadczenia, a w ogłoszeniu o naborze pisze oświadczenie kandydata o niekaralności (nawet jest wyszczególnione pogrubieniem). Tak na prosty rozum oświadczenie pisze się samemu a zaświadczenie ktoś wydaje. Chociaż ktoś mi mówił że właśnie jest potrzebne z sądu.Co myślicie o tym? Jak ktoś się by orientował to będę wdzięczny za pomoc:) Pozdrawiam!

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Oświadczenie o niekaralności?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2010, 16:26:11 »
moim zdaniem chodzi im o zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego a nie o twoje oświadczenie że nie byłeś karany przynajmniej w mojej komendzie przy naborze było potrzebne zaświadczenie.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Oświadczenie o niekaralności?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2010, 16:54:56 »
moim zdaniem chodzi im o zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego a nie o twoje oświadczenie że nie byłeś karany przynajmniej w mojej komendzie przy naborze było potrzebne zaświadczenie.
I tu się mylisz. Wystarczy oświadczenie kandydata do służby w PSP (jak sama nazwa wskazuje, to kandydat oświadcza) podpisane przez kandydata. Jeżeli oświadczysz nieprawdę, to oprócz nie przyjęcia do PSP, masz jeszcze postępowanie karne. Zaświadczenia z rejestru skazanych komendy miejskie i powiatowe mają za darmo, Ty jako obywatel płacisz za to 50 zł.
Si vis pacem, para bellum

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Oświadczenie o niekaralności?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2010, 17:33:08 »
dokładnie tak jak mówi MROOVKA!
Napisz oświadczenie typu "ja niżej podpisany xxx oświadczam, że korzystam z pełni praw oraz nie byłem karany sądownie", na końcu podpis i po zawodach. Możesz ewentualnie dodać w oświadczeniu że w razie zakwalifikowania do przyjęcia dostarczysz oryginał z KRK.

Jeżeli ewentualnie nie będziesz mógł spać :) to proponuję wykonać telefon do właściwej Komendy i poprosić o wyjaśnienie (żeby przypadkiem nie skreślili Cię niepotrzebnie z listy za braki formalne)
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline adam687

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Oświadczenie o niekaralności?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2010, 22:07:33 »
Witam ponownie:)
Sprawa jednak nie dawała mi spokoju bo cały czas ktoś mącił mi w głowie hehe i postanowiłem dowiedzieć się od kogoś kto się tym zajmuje:) A więc tak, przy składaniu dokumentów wystarczy tylko oświadczenie napisane własnoręcznie. Jednak gdy uda się i przejdziemy wszystkie etapy i dostaniemy piękną informacje że jesteśmy przyjęci do PSP to wtedy również nas poproszą o dostarczenie zaświadczenia z sądu:) Oczywiście można zrobić to od razu przy składaniu ale wtedy 50 zł może przepaść w razie niepowodzenia.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2010, 13:11:14 wysłana przez adam687 »

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Oświadczenie o niekaralności?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2010, 20:37:18 »
Ja mam za to pytanie z innej beczki . Widziałem oświadczenie , papiery do SGSP , w których była notka o karalności " mojej" . Ale coraz częściej słyszę , że jeśli rodzina była karana to nici z przyjęcia do straży czy do innych służb państwowych . Chodzi  o to , że mój ojciec który się rozwiódł z moją matką gdy miałem 2 latka , został skazany na rok więzienia ale w zawieszeniu na 5 lat i ten termin już minął i niby ma czystą kartotekę . Ale czy jeśli mój ojciec popełniał błędy to czy z jego winy , mogę się nie dostać do SGSP , jeśli nie byłem karany ?

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Oświadczenie o niekaralności?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2010, 22:28:55 »
Od kogo człowieku takie rzeczy słyszałes ?! Czy to twój ojciec ubiega się o przyjęcie czy Ty ?! Czy miałeś jakiś wpływ mając te pare lat na to co robił ? Odpowiedz sobie sam. Troche logiki...

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Oświadczenie o niekaralności?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2010, 22:44:48 »
Procedura:
Oświadczenie (jeśli wymagane) - OŚWIADCZASZ, czy byłeś karany.
Zaświadczenie, jeśli jest wymagane- to nie zgodnie z prawem.
Ty OŚWIADCZASZ.
Określenie (co do tego) leży w gestii KOMENDY/SZKOŁY.
KONIEC.


NIE MA INNEJ OPCJI  :krzyk:- zgodnie z literą prawa :gwiazdki: