Autor Wątek: Znak "STRAŻ WYJAZD"  (Przeczytany 4870 razy)

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Znak "STRAŻ WYJAZD"
« dnia: Sierpień 24, 2010, 18:21:46 »
Mam taką sprawę:Moja jednostka znajduje się przy drodze powiatowej i chcielibysmy by na drodze zostały postawione 2 znaki STRAŻ WYJAZD. Do kogo mamy się zwrócic w kwesti zamontowania takich znaków-do zarządu drogi powiatowej czy też nawiązac kontakt z firmą która produkuje takie znaki i na własną reke je kupic i zamontowac?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Znak "STRAŻ WYJAZD"
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2010, 18:53:37 »
Kolego jeśli jest to przy drodze powiatowej udaj się do starostwa do osoby odpowiedzialnej za drogi i powinno być po sprawie

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Znak "STRAŻ WYJAZD"
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2010, 18:58:29 »
Albo napisz do zarządcy drogi o postawienie znaku. Co powiat to inaczej sobie życzą. W każdym razie odwiedzenie starostwa lub zarządcy drogi cię nie ominie. Chociaż u mnie wystarczyło ismo do gminy i ona wszystko załatwiła.

Offline Paszeko01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Znak "STRAŻ WYJAZD"
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2010, 19:24:49 »
Raczej jest to w gesti Gminy. Z tego co pamiętam w każdej jest funkcja tzw. Drogmistrza gminy i to ta osoba zajmuje się tymi sprawami.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Znak "STRAŻ WYJAZD"
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2010, 19:43:58 »
Gmina może oczywiście wnioskować o ustawienie znaków na drogach przebiegających przez jej teren, ale sama decyzja należy do zarządcy drogi - czyli w tym przypadku do Zarządu Dróg Powiatowych ( czy odpowiednika o zblizonej nazwie).  Dobrze jest to załatwiac za pośrednictwem Gminy , bo w naszych realiach ich pisma mają większa "wagę" od pism z OSP ;) , ale to nie jest konieczność - sam kiedyś pisałem pismo do Dróg Wojewódzkich w analogicznej sprawie i znaki sie pojawiły stosunkowo szybko.
Samemu nie wolno ustawiać znaków na drogach publicznych, więc i ich kupowanie nie ma sensu. 

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Znak "STRAŻ WYJAZD"
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2010, 19:52:23 »
Koledzy! Przerabiałem ten temat jakieś 3 lata temu. Droga w mojej miejscowości też jest powiatowa i zwracałem się do zarządu dróg z prośbą o ustawienie takich znaków przy naszej remizie i w sąsiedniej OSP. Odpowiedz dostałem na piśmie że takie znaki zostaną ustawione. Od chwili wysłania pisma do ustawienia znaków minął cały rok. Do gminy tez przyszło pismo z zaznaczonym miejscem gdzie zostaną ustawione te znaki. No i w końcu po długich oczekiwaniach doczekaliśmy się takich znaków.   
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Znak "STRAŻ WYJAZD"
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2010, 23:27:11 »
A ja wam powiem jak ja załatwiłem dość przypadkiem sprawę ze znakami.
Tak się składa, że w mojej miejscowości remontowany był odcinek drogi powiatowej przy której stoi remiza. Przed remontem firma wykonujące te roboty, musiała złożyć do policji, dokumentację oznakowania (coś w tym rodzaju), którą musiał zatwierdzić Kierownik RD. Tak się składało, że akurat w tym czasie byłem na stażu w policji. Kierownik wiedząc, że jestem z tej miejscowości poprosił mnie żebym rzucił na to okiem. I od razu mówię, że wszystko w porządku, tylko że przydały by się jeszcze znaki ,,Wyjazd Straż". Dopisał taką uwagę do projektu. Po jakimś czasie zaczął się remont i pojawiły się dwa owe znaki. Trochę szczęścia i znaki są. Taka moja cicha zasługa  ^_^

A co do waszej rozmowy, to potwierdzam, że jeżeli chcecie, żeby takie znaki znalazły się przy waszej remize piszcie pismo do zarządcy drogi w zależności kto nim jest, województwo, powiat czy gmina.

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Znak "STRAŻ WYJAZD"
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2010, 02:30:48 »
Dokładnie  tak jak  podsumowanie  wyżej.
Kupienie  i  powieszenie  znaku  jest  samowolą  drogową,  a  znak  taki nie  ma  zadnej  mocy  prawnej  dopuki  nie  zostanie  naniesiny  na  mape  drogowa  zarządcy.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline kuba_strazak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Znak "STRAŻ WYJAZD"
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2010, 13:03:06 »
W mojej jednostce na ostatnim walnym była poruszona taka sprawa. Naczelnik bezpośrednio zwrócił się do wójta z prośbą o postawienie znaków. Może warto napisać jakieś pismo (vel podanie) do wójta/burmistrza?

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Znak "STRAŻ WYJAZD"
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2010, 21:54:19 »
Rozmawiałem już z wójtem i zostanie ta sprawa uwzględniona w  następnym roku przez zarządce dróg powiatowych  -_-
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."