Autor Wątek: Sprzęt Informatyczno-łącznościowy  (Przeczytany 1444 razy)

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Sprzęt Informatyczno-łącznościowy
« dnia: Sierpień 06, 2005, 09:20:58 »
HEJ!
Jestem jeszcze cywilem ale mam nadzieję, że się dostanę do PSP. Chciałbym się dowiedzieć jakie obecnie komputery pracują u was na SK/CPR?
No właśnie i jak wygląda sprawa z identyfikacją numeru dzwoniącego? Czy jesteście w stanie nagrać rozmowę zgłaszającego i jeśli jest to fałszywy alarm to czy wiecie skąd dzwoniono?
Jeśli moglibyście mnie oświecić (byłbym wdzięczny  :D ). Interesuje mnie jeszcze taka jedna sprawa, czy PSP ma jakąś swoją wewnętrzną sieć komputerową (czy do niej podłączone są wszystkie JRG w danym mieście i dalej spięte są w jakąś sieć powiatową/wojewódzką i do Komendy Głównej?). Jeśli jest ktoś kto zna parametry tej sieci to bardzo proszę (przepustowość łącza, switche itp.).
Ciekawe czy dyżurny dyspozytor ma możliwość skorzystania z Internetu? Jeśli się nudzi może sobie przeglądać stronki?  

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Sprzęt Informatyczno-łącznościowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2005, 10:57:34 »
U mnie w KP jest system rejestracji rozmow. Nagrywa rozmowy wychodzace i przychodzace (automatycznie po podniesieniu sluchawki). Identyfikuje numery dzwoniace z wyjatkiem zastrzezonych.
 
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Juhas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Sprzęt Informatyczno-łącznościowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2005, 13:40:25 »
Witam.
Co do komputerów to wszystko zależy od komendanta i jakimi dysponuje funduszami. Tak więc jedni mają super kompy a inni stare rupcie. Sprawa z identyfikacją numeru dzwoniącego to chyba wszystkie PSK, CPR posiadają łącza cyfrowe i numerek sie pokazuje. Sprawa internetu to bywa z tym różnie. Jedni jadą na neostradzie a inni wykupują kablowe lub satelitarne łącza od miejscowych operatorów.
Jak sie dostaniesz do PSP to zobaczysz że nie jest za super.
Pozdrawiam Juhas

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Sprzęt Informatyczno-łącznościowy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2005, 17:16:21 »
No wiem, że pobory może nie za wysokie ale przynajmniej praca w miarę pewna i rozwojowa tzn. można liczyć kiedyś w przyszłości na awans na wyższe stanowisko i kaskę  :D  No i trzeba przyznać, że ciekawa praca  :)
Pozdro