Autor Wątek: Pytanie o brak lokalu  (Przeczytany 2065 razy)

Offline firemantom

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Pytanie o brak lokalu
« dnia: Sierpień 17, 2010, 07:47:17 »
Nie wiem czy to już było gdzieś na forum dlatego chciałbym się zapytać. Dostaję dodatek za brak lokalu. Czy jeśli mam rozdzielność majątkową z żoną i ona weźmie kredyt na siebie i mieszkanie/dom będzie przepisany na nią to czy będzie mi się nadal tenże dodatek należał? Szukałem w przepisach ale na ten temat nic niestety nie znalazłem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Pytanie o brak lokalu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2010, 08:05:48 »
Proponuje dokładnie przeczytac ustawe o PSP a dokładnie Art. 78
gdzie wyraznie pisze :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline werty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pytanie o brak lokalu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2010, 19:22:34 »
Nie wiem czy to już było gdzieś na forum dlatego chciałbym się zapytać. Dostaję dodatek za brak lokalu. Czy jeśli mam rozdzielność majątkową z żoną i ona weźmie kredyt na siebie i mieszkanie/dom będzie przepisany na nią to czy będzie mi się nadal tenże dodatek należał? Szukałem w przepisach ale na ten temat nic niestety nie znalazłem.

Dodatek, który otrzymujesz nazywa się równoważnikiem za brak lokalu mieszkalnego. Przepisy mówią, że jeśli strażak (lub członek jego rodziny w rozumieiu ustawy o PSP) nie posiada lokalu mieszkalnego w miejscu pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej, wówczas może ubiegać się o równoważnik, który Ty teraz otrzymujesz. Jednak w przypadku pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu sytuacja wygląda nieco odmiennie. Ta pomoc przysługuje tylko funkcjonariuszowi. Stąd zakup lokalu mieszkalnego lub domu przez Twoją żonę do jej odrębnego majątku nie daje Tobie prawa do uzyskania powyższej pomocy.