Autor Wątek: Nago na komisji lekarskiej  (Przeczytany 16204 razy)

Offline vegos00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Nago na komisji lekarskiej
« dnia: Sierpień 06, 2010, 23:21:07 »
Czy podczas testów lekarskich staje się przed jakomś komisją nago? Czy lekarze sprawdzają dokładnie genitalia? Czy trzeba kasłać?

Kiedyś na wojskowych komisjach lekarskich lekarze podobno macali jądra i 'dokładnie' sprawdzali wszystko. Czy do straży też jest taka szczegółowa procedura?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2010, 23:31:40 »
No mnie nie macał ale gatki kazał zdjąć - sprawdził czy wszystko w porządku i na miejscu jest. Nie komisja tylko u chirurga tak było.
A całe to badanie miało za zadanie jedno - w woju przynajmniej: oba lub jedno jądro kategoria zdrowia "A", brak jąder kategoria "E". W naszych rozporządzeniach odnośnie pracy komisji też na pewno znajdzie sie taki zapis.
Si vis pacem, para bellum

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2010, 08:23:01 »
Czy podczas testów lekarskich staje się przed jakomś komisją nago? Czy lekarze sprawdzają dokładnie genitalia? Czy trzeba kasłać?

Kiedyś na wojskowych komisjach lekarskich lekarze podobno macali jądra i 'dokładnie' sprawdzali wszystko. Czy do straży też jest taka szczegółowa procedura?

A w czym problem? Poogląda, pomaca i po sprawie.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline vegos00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2010, 14:13:12 »
No tak, ale chciałbym wiedzieć czy taka procedura ma miejsce zawsze na każdej komisji, czy tylko gdy lekarz zatwardziały służbista? Czy może robi to chirurg? Jak to u was było?

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2010, 14:15:51 »
Na badaniach w Katowicach żaden z lekarzy nie kazał się rozbierać  :mellow:
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline vegos00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2010, 14:30:37 »
No właśnie o to mi chodzi. U jednych wogóle nie trzeba. U innych trzeba. A jeszcze innych czeka macanie.
    Tymczasem słyszałem, że na dawnych komisjach lekarz nawet zaglądał pod napletek.  :o

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2010, 16:01:31 »
No właśnie o to mi chodzi. U jednych wogóle nie trzeba. U innych trzeba. A jeszcze innych czeka macanie.
    Tymczasem słyszałem, że na dawnych komisjach lekarz nawet zaglądał pod napletek.  :o


Gościu robisz problem z niczego wyluzuj  :tuba:
Lekarz bada cię po to żeby stwierdzić czy jesteś zdrowy a nie po to żeby popatrzeć. Wyluzuj koleś, siejesz tylko nie potrzeby zamęt i zaśmiecasz forum :tuba:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2010, 16:33:59 »
Cytuj
Gościu robisz problem z niczego wyluzuj  :tuba:
Lekarz bada cię po to żeby stwierdzić czy jesteś zdrowy a nie po to żeby popatrzeć. Wyluzuj koleś, siejesz tylko nie potrzeby zamęt i zaśmiecasz forum :tuba:

Popieram  :tuba: Robisz problem z niczego, masz coś do ukrycia czy co, że się tak boisz? Błahy problem...

Offline vegos00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2010, 18:09:53 »
Wiem, że wygląda to jak bym siał zamnęt, za co przepraszam. Chodzi o to, że tak mam coś do ukrycia. Miałem guza jądra wykrytego w bardzo wczesnym stadium dzięki czemu nadal jestem w 150% zdrowy. W moim organizmie nie zmieniło się nic z wyjątkiem tego, że mam cieniutką blizne i sztuczne jądro. Chciałbym to ukryć, ztąd moje obawy, dlatego tak wypytuje i zależy mi na tym żeby się dowiedzieć czy da się dla mnie taką komisjie przejść.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2010, 18:15:31 »
To zmienia postać rzeczy, sorry. Polecam Ci zadzwonić do lekarza w szpitalu MSWiA gdzie ew. miałbyś taką komisje lekarską i przedstawić sytuację i się zapytać czy to Ci w czymś przeszkadza aby zostać strażakiem. Jeśli chodzi o Katowice to nigdzie nie sprawdzali. Jesteś dopiero przed egzaminami do SA/CS czy z ulicy?

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2010, 18:23:58 »
W Krakowie rozbierasz się do slipów, lekarz tylko patrzy czy nie masz przepuchliny i tyle nie ma jakiegoś szczególnego badania...

Offline vegos00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2010, 18:29:22 »
Przed testatami. Byłem na profilu biologiczno chemicznym. Jestem sprawny fizycznie. Marzenie jak każdego kto kandyduje. Wiem, że jedno zapytanie o blizne lub jedno macnięcie dyskwalifikuje mnie na zawsze. Nigdy tam jeszcze nie byłem, dlatego zrzera mnie jak tam jest. Wy już doskonale wiecie, wiec was pytam.
Dzieki za odpowiedzi.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2010, 20:12:34 »
Wiem, że jedno zapytanie o blizne lub jedno macnięcie dyskwalifikuje mnie na zawsze.

O to czy byłeś operowany zapyta się napewno, a co za tym idzie dowie się również o bliźnie.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2010, 10:08:37 »
W Krakowie rozbierasz się do slipów, lekarz tylko patrzy czy nie masz przepuchliny i tyle nie ma jakiegoś szczególnego badania...

Pietras nie wiem kto ciebie badał ale mnie jakaś pani chirurg i sprawdzała mam jądra dotykając od dołu  :sympatia:

Vegos00 szukałem ale nie moge znaleść wytycznych ktore musimy spełnić do pracy w PSP. Jak kiedys przeglądałem to tam jest napisane wszystko co cie dyskwalifikuje. O jadrach też było ale teraz jak tego nie widze to ci nie powiem nic żeby zamieszania nie robic czy można pracować czy nie :rolleyes:

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2010, 10:37:47 »
W Krakowie rozbierasz się do slipów, lekarz tylko patrzy czy nie masz przepuchliny i tyle nie ma jakiegoś szczególnego badania...

Pietras nie wiem kto ciebie badał ale mnie jakaś pani chirurg i sprawdzała mam jądra dotykając od dołu  :sympatia:

Vegos00 szukałem ale nie moge znaleść wytycznych ktore musimy spełnić do pracy w PSP. Jak kiedys przeglądałem to tam jest napisane wszystko co cie dyskwalifikuje. O jadrach też było ale teraz jak tego nie widze to ci nie powiem nic żeby zamieszania nie robic czy można pracować czy nie :rolleyes:

Badał mnie lekarz w pokoju 103, a nie pani i sprawdzał tak jak napisałem...

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2010, 10:45:28 »
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1995/0712.htm <--- Wykaz chorób, chyba tego szukacie

Cytuj
1   Brak lub zanik jednego jądra   Z   Z   A   Z   A   A   A   A
 2   Brak lub zanik obu jąder   N   N   D   N   D   D   D   D     

Z, A - Zdolny
N, D - Niezdolny

Doczytaj sobie dokładnie, bo tam są podane różne inne choroby jąder.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2010, 10:53:39 wysłana przez Seo »

Offline tomaszk1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2010, 21:01:05 »
Pietras zależy od lekarza. Co do chirurga to nie pamietam ilu ich było ale pamietam że np. okulistów było trzech.

Vegos najlepiej idz do swojego najblizszego szpitala MSWiA do chirurga i powiedz jaka jest sutuacja a on ci powie co i jak. Jeśli jest w rozporządzeniu że "Z Z A Z A A" tzn ze jesteś zdolny.

PS. Jajami nie będziesz gasił. Powodzenia  :mellow:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2010, 21:04:00 »
Jajami nie będziesz gasił.

Chyba, że kobiety  :mellow:
Powodzenia i bez obaw! :)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Nago na komisji lekarskiej
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:06:10 »
Z resztą w Rozporządzeniu przy punkcie odnośnie braku jednego jądra jest Z więc lekarz może
                                                                                                    N
dać zarówno zdolność, jak i niezdolność do służby. Podejrzewam, że zależy to od ogólnego stanu zdrowia i przykładowo jesteś "chłop na schwał" a brak Ci tylko jednego jądra, to dostaniesz Z. Masz mizerną budowę ciała, może lekką skoliozę i do staniesz N, bo brak Ci jednego jądra. Wszystko zależy od interpretacji lekarzy. Polecam, tak jak @tomaszk 1989 udanie się do lekarza z MSWiA i rozeznanie tematu.
Si vis pacem, para bellum