Autor Wątek: ściana oddzielenia ppoż.  (Przeczytany 5124 razy)

Offline kempes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
ściana oddzielenia ppoż.
« dnia: Sierpień 04, 2010, 21:49:26 »
Panie i panowie co Wy na to: Ściana oddzielenia ppoż. murowana w technologii Silka REI120, izolowana cieplnie styropianem (euroklasa E)?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2010, 22:11:38 wysłana przez kempes »

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: ściana oddzielenia ppoż.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2010, 11:35:12 »
ale o co dokładnie pytasz?
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline kempes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ściana oddzielenia ppoż.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2010, 15:09:57 »
Chciałem się zorientować na temat styropianu (euroklasa E) na ścianie oddzielnie ppoż. Warunki techniczne mówią, że elementy oddzielenia ppoż. powinny być wykonane z materiałów niepalnych.Wiem, że interpretacja występowania styropianu jako izolacji cieplnej na owej ścianie jest różna i chce się Was zapytać co o tym sądzicie?

straz98

  • Gość
Odp: ściana oddzielenia ppoż.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2010, 17:20:15 »
Wg mnie ścianę masz wykonaną z materiału niepalnego a styropian to izolacja, która ma być ewentualnie nie rozprzestrzeniająca ognia

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: ściana oddzielenia ppoż.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2010, 20:30:33 »
Jeżeli ściana oddzielenia przeciwpożarowego jest elementem warstwowym to materiały stanowiące izolację cieplną mogą być wykonane w E klasie reakcji na ogień. Osobiście nie uznałbym za element warstwowy ściany + izolacji. Ten zapis warunków technicznych bardziej ma zastosowanie w przypadku przekryć dachowych
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline kempes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: ściana oddzielenia ppoż.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2010, 20:50:42 »
Ja zadaje sobie pytanie czy izolacja cieplna (w tym przypadku styropian) jest elementem ściany oddzielenia ppoż i powinna mieć cechę niepalności skoro ściana bez styropianu spełnia wymagania.

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: ściana oddzielenia ppoż.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2010, 09:41:25 »
Dla mnie ściana (mur + izolacja) nie jest ścianą warstwową więc nie można tu złagodzić wymogu dla izolacji do E klasy reakcji na ogień.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"