Autor Wątek: Polscy strażacy do Rosji...  (Przeczytany 23787 razy)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Polscy strażacy do Rosji...
« dnia: Sierpień 03, 2010, 11:58:09 »
Czy ktoś słyszał coś w temacie wyjazdu naszych strażaków do Moskwy, w celu wsparcia tamtejszych strażaków w walce z pożarami lasów?
Dostałem info, że KW w Warszawie robi spis ciężkich wozów posiadających klimatyzację właśnie na wypadek takiego wyjazdu.

Macie jakieś informacje w tym temacie?
pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2010, 18:42:01 »
Polecam artykuł na temat:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8217037,_Putin___podpalacz_i_strazak___Francuskie_media_o.html

Zwłaszcza polecam ten akapit:

Według "Le Monde", to właśnie z powodu centralizacji w wielu rosyjskich miastach zaprzestano finansowania lub wręcz zamknięto w ostatnich latach remizy strażackie, w wyniku czego w ogromnej Rosji są dziś tylko 22 tysiące zawodowych strażaków, a więc jak twierdzi gazeta, mniej niż np. we Francji.

Niestety, najpierw carat a potem komunizm wydusił w ludziach podstawową zdolność, jaką jest samoistne jednoczenie się ludzi przeciwko zagrożeniu. W Rosji ochotnicy wyginęli na wojnie - naprawdę :]

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2010, 12:57:39 »
Podobno KG kompletuje skład. Kilkadziesiąt osób z podlaskiego czeka na znak sygnał. Jak zwykle oczekiwanie na dyspozycję (przypomina się niedoszły wylot do Grecji kilka lat temu i "przygotowania" przed Haiti).

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2010, 19:17:08 »
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2010, 10:25:32 »
jak byłem wczoraj w "mojej" JRG to do wyjazdu szykowany był tamtejszy warsztatowiec, ale nie wiem czy w końcu uznano, że poradzi sobie z taką długą trasą.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline strazakbj998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2010, 12:00:30 »
Pożary w Rosji: Lubelscy strażacy pomogą Rosjanom gasić ogień :
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100806/KRAJSWIAT/470742238

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2010, 14:26:46 »
Mam pytanie do znawców: Czy rosyjskie wymiary łączników nie są czasem inne niż Polskie?
Wydaje mi się, że nasi strażacy będą musieli działać zupełnie samodzielnie - bez możliwości np. podłączenia się pod ichnią cysternę i odwrotnie.

W kazdym razie zycze naszym chlopakom szczesca   

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2010, 14:39:20 »
Z tego co na szybko znalazłem w google, to nie tyle wymiary łączników są inne co właściwie całe łączniki

http://www.tradevv.com/chinasuppliers/xiaohongkx/offers-detail-385ed/Sell-Russian-type-coupling.html
http://www.seapeakcn.com/russiancoupling.htm

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2010, 14:41:44 »
http://www.tvn24.pl/-1,1668333,0,1,polacy-ruszaja-rosjanom-na-odsiecz,wiadomosc.html
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=33148

Są pompy dużej wydajności, samochody wężowe.. wystarczy zbiornik wodny i można działać niezależnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2010, 14:49:46 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline mattitrzydziescidwa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2010, 15:06:13 »
Kadimex ma w swojej ofercie łączniki rosyjskie. W każdym razie w ich folderze ofertowym były.

Offline r_michal5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2010, 15:27:58 »
A czy ktoś wie jakie zastępy dokładnie pojechały do Rosji .
Wiem tylko że z mojego rejonu pojechał :
303
  • 80 SW Mercedes Atego JRG Niemodlin

Offline Bartek/strazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 07, 2010, 16:28:38 »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2023, 13:06:35 wysłana przez Bartek/strazak »

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2010, 17:13:55 »
no i taka potęga militarna, latają w kosmos i co....i znowu Polacy muszą im pomóc :rofl:
Powodzenia koledzy uważajcie na wątroby bo jedziecie jaskini lwa :fiuu:


"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2010, 17:28:34 »
Dojazd kilkunastu zastępów do miejsca koncentracji: http://www.youtube.com/watch?v=GYZW03KognM
to grupa mazowiecka.
zabrali nawet cysterkę i pgaz'za czyli faktycznie są samowystarczalni.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2010, 20:35:01 »
Zastanawiam się tylko, bo jakoś nie doczytałem czy wsparcie dla Rosjan przybędzie tylko z Polski?? czy również np.kraje bałtyckie zawitają???
998 C.R.E.W.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 07, 2010, 21:55:19 »
tylko z polski bo tylko my wchodzimy im teraz do d...py bez mydełka o sorry jeszcze gubernator Kalifornii niejaki "terminator" wel "comando" idzie im z odsieczą.  :straz: :rofl:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Evgeniy

  • Gość
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 08, 2010, 06:54:37 »
Дорогие друзья!
Меня зовут Евгений, я из Подмосковья.
Было интересно познакомиться с Вашим отношением к отправке в Россию. Эту тему я прочел, примерно понял написанное.

Так или иначе я хочу высказать свою искреннюю признательность тем Вашим коллегам, кто отправился к нам в Россию и пожелать им скорейшего возвращения домой, живыми и невредимыми. Большое Вам спасибо!
:)

Drodzy przyjaciele!
Mam na imię Eugene, jestem z regionu Moskwy.
Bardzo ciekawe było dowiedzieć się o swój stosunek do wysłania do Rosji. Temat przeczytałem, zrozumiałem mniej więcej napisane.

Tak czy inaczej, chciałbym wyrazić moje szczere uznanie dla kolegów, którzy chodzili z nami w Rosji, i życzę szybkiego powrotu do domu, żyje i bez szwanku. Dziękuję bardzo!
:)

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2010, 10:04:27 »
wiem że odbiegam trochę od tematu, ale nie orientuje się może ktoś czy jak była powódź w Polsce byli strażacy z Rosji ?
może po prostu jeśli Rosjanie pomagali nam przy powodzi to my chcemy im pomóc przy pożarach

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 08, 2010, 11:07:27 »
Rosjanie udzielili nam pomocy przy powodzi ... ale czy tak naprawdę to ma jakiekolwiek znaczenie ?
Przecież strażak pomaga każdemu, bez względu na rasę, wyznanie, narodowość itp

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 08, 2010, 12:34:30 »
Nie bardzo rozumiem wypowiedzi
Cytuj
bo tylko my wchodzimy im teraz do d...py bez mydełka
W końcu to nasz sąsiad, oni pomogli nam przy powodzi to normalne że my pomożemy im przy tym co się teraz tam dzieje.
To co, teraz po iluś tam latach od wojny to Niemcy cacy a Ruscy be ?? A przedtem było odwrotnie ?? Ludzie tamto minęło i mamy nową rzeczywistość w której przede wszystkim potrzebujemy normalności i spokoju.
Tak się buduję dobre stosunki między państwami i samymi ludźmi. To po pierwsze, a po drugie zarówno my potrzebujemy "wschodu" jak i oni nas, nie mieszkamy na innych planetach.
Wysłanie takiej pomocy na jaką nas stać tylko dobrze świadczy o Polakach i taka pomoc powinna być wysyłana do każdego kraju sąsiadującego jeśli zajdzie taka konieczność.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 08, 2010, 13:16:39 »
Ja tylko dodam, że w czasie powodzi bardzo ceniono pomoc zza wschodniej granicy, jako że tamtejsi strażacy pracowali bez stosowania obowiązujących w europie norm - czyt. zapierniczali do upadłego, tak jak nasi ;)

Tym niemniej zadysponowanie nowego SW3000 z JRG Niemodlin jest dość zaskakującą informacją :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 08, 2010, 13:34:07 »
Co do problemów z łącznością z Kompanią z Mazowsza pojechała SDŁ-ka z Pruszkowa także myślę, że ten temat był rozpoznany przed wyjazdem.

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Polscy strażacy do Rosji...
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 08, 2010, 13:50:29 »
To że ruski nam pomagały w czasie powodzi napewno nie jest przyczyną tego, że nasi strażacy lecą teraz do Moskwy. Normalna sytuacja- w takich chwilach nie odmawia się pomocy a proponuje. I moim zdaniem zawsze jeżeli jest tylko potrzeba, choćby to było na końcu świata, trzeba poprostu jechać z bezinteresowną pomocą. Niedawny przykład Haiti...tak będzie i tym razem.
998 C.R.E.W.