Autor Wątek: Upomnienie i inne kary dyscyplinarne !  (Przeczytany 2095 razy)

Offline cineek88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Upomnienie i inne kary dyscyplinarne !
« dnia: Sierpień 03, 2010, 10:51:51 »
Witam!!!
Mam pytanie: 2 lata temu zostałem ukarany upomnieniem i w ustawie o PSP wyczytałem, że na wniosek ukaranego Komendant Główny zarządza usunięcie odpisu orzeczenia z akt osobowych....
W takim razie do kogo powinienem taki wniosek i czy powinienem zachować drogę służbową?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2010, 11:06:28 wysłana przez Butel »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Upomnienie i inne kary dyscyplinarne !
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2010, 13:54:32 »
W przypadku kary upomnienia możliwe jest to już po roku. Oczywiście wniosek kierujemy drogą służbową. Warunkiem koniecznym jest nie zaliczenie kolejnej pajdy.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Upomnienie i inne kary dyscyplinarne !
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2010, 16:31:47 »
wyczytałem, że na wniosek ukaranego Komendant Główny zarządza usunięcie odpisu orzeczenia z akt osobowych....
W takim razie do kogo powinienem taki wniosek i czy powinienem zachować drogę służbową?
Zdecydowanie albo do prezesa Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" lub do osób, które wymieniały u mnie dwa lata temu temu kaloryfery. A po co droga służbowa? "01" Jest w jakiś sposób Twoim przełożonym, również "w służbie"? Szok, tak!

Jak myślisz, jeśli "01" decyduje o usunięciu odpisu z tej kary - do kogo zaadresowany musi być ten raport?
Poza tym, bezpośredni przełożony udzieli Ci stosownych informacji, pewnie nie pierwszy raz ma z tym styczność.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!