Autor Wątek: Czego Bedize Wam Brakowac  (Przeczytany 28335 razy)

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Czego Bedize Wam Brakowac
« dnia: Sierpień 04, 2005, 13:14:09 »
jak w temacie.. z czego bedize Wam najtrudniej zrezygnowac? muzyka, rodzina, znajomi, dziewczyna, wlasny pokoj, komputer.. net..

w moim przypadku to bedzie muzyka (chociaz to sie zmieni po unitarce), problemm moze byc tez CPU - kiedys mozna bylo go miec na szkole, ale niestety pewien rocznik zaszalal (ogladali sobie grupowo filmy, srednia ocen spadla) i wprowadzono zakoaz posiadania kompow na terenie szkoly.. mysle ze izolacja z rodzina nie bedzie problemem - matce i ojcu pryzda sie taki kop w dupe, jedynak opuszczajacy dom.. bosshhhe kto im bedize naczynia myl, obiady i kolacje robil???
dziewczyny nie mam wiec ten problem odpada.. na jakis czas bede musial zawiesic dzialalnosc swoich zainteresowan, modelarstwo papierowe i origami.. nie bede tez mogl grac na saksofonie (orkiestra deta), internet tez odpada.. jednym slowem wszystko w plecy.. ale pozostaja nowe znajomosci, wir kazdego dnia.. PRZYGODA!

a co Wy sadzicie, jakie macie odczucia? czekam na komentarze..
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2005, 14:48:31 »
chciałbym mieć taki problem jak ty za 3 lata, bo też się chciałbym tam dostać ;) KOMP to byłby problem, a co do muzyki to mam odtwarzacz MP3 256MB  B) Z rodzina tez bym dałsobie rade, sa smsy...

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2005, 15:07:13 »
no ja mysle sobie poradze ze wszystkim tylko wyjątkiem będzie rozstanie z dziewczyną, no ale jak przedmówca wspomniał sa sms (mam nadzieje że będzie można używac telefony komórkowe w szkole - a na unitarce będzie mozna czy może zabiora - jak to jest??)
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2005, 15:09:28 »
w Wawie moga miec na unitarce komorki, w czestochowie chyba nie bardzo.. po unitarce sprawa wyglada juz optymistyczniej, komy nie sa zabronione..  a co do mp3.. to na szkole mozna miec nawet wierze :) ale to juz po unitarce (informacja dotyczy CSPSP)
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2005, 16:07:30 »
A jak tam wygląda sprawa z netem, jest gdzieś obok szkoły CAFEJKA czy cos, bo mieszkacie w internacie i od 22 cisza nocna no nie??? Mozna gdzies wyjsc na miasto( kulturalnie oczywiscie )

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2005, 16:18:47 »
z netem jest tak ze maja tam chyba pracownie informatyczna.. skads ta stronka www sie bierze.. ktos musi sie nia opiekowac..

wyjsc mozna chyba co 3 dzien od 18 do 24.. mowie o okresie juz po unitarce.. co do cafejki to CSPSP jest raczej na uboczu miasta do centrum (do Aleii NMP) jedzie sie jakies 10-15 minut..
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2005, 16:36:31 »
Panowie to jest system skoszarowany i jest tak jak w wojsku: przepustki itp. sprawy (ale na to też trzeba sobie zasłużyć dobrym sprawowaniem lub wykazywaniem się podczas zajęć szkoleniowo - poligonowych). Ale przepisy przepisami, dają przeważnie bezproblemowo przepusteczki  :D  W SAPSP w Poznaniu spisują rzeczy prywatne wnoszone na teren szkoły: telefony, odtwarzacze MP3 itp. bajery, początkowo można korzystać tylko z wyznaczonych przedmiotów a i nie można ubierać się w swoje prywatne ciuchy (jakeiś tam rozciągnięte dzińsy czy blizy z kapturem). W SGSP jest troszkę lzej uff na szczęście  :D  a to dlatego, że ta uczelnia ma status szkoły wyższej, chociaż rygor i dyscyplina służbowa jak najbardziej obowiązują (mówię tu o Dziennych Studiach Zawodowych dla strażaków w służbie kandydackiej, czyli popularnej "mundurówce"). Ponadto jakiekolwiek samowolne oddalenie się z terenu uczelni bez wcześniejszej zgody bezpośredniego przełożonego najczęściej kończy się nie za wesoło, bo jak wiadomo musi być ciągła 24-h gotowość bojowa. Kiedyś podobo chodziły słuchy, że komendant SAPSP chciał wysmarować klejem na całej długości posadzkę przy siatce ogrodzeniowej, żeby kadeci nie mogli łazić na miacho  :D  Z tego co mi wiadomo jeszcze, to w SGSP studenci mają możliwość korzystania z Internetu nie tylko w pracowni informatycznej ale i w Bibliotece Głównej (no oczywiście po wykładach i innych zajęciach np. w wekendy). A ten "groszowy" żołd co wypłacają to wynosi mniej więcej tyle co dodatek operacyjny (praca w ciężkich dla zdrowia warunkach 15-20% najniższego uposażenia zasadniczego - czyli 700zł). Pozdrawiam i życzę szczęścia szczególnie tym, którzy chcą się dostać do SAPSP bo tam średnio 14 osób na 1 miejsce a w SGSP ok. 10 osób na 1 miejsce :)

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2005, 17:20:36 »
brawo Pioter te informacje napewno sie przydadza niejednemu kandydatowi do szkol pozarniczych..
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2005, 18:59:12 »
Jeśli tak to jest mi miło, że mój skromny post w jakiś sposób pozwoli psychicznie przygotować się jakiemuś kandydatowi  :D  

Offline Gino20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • http://
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2005, 22:49:13 »
y
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 14:13:10 wysłana przez Gino20 »

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2005, 08:24:21 »
No niestety z czegoś trzeba zrezygnować i się poświęcić dla dobra nas wszystkich  :D  Powodzonka

Offline kadetCSPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2005, 11:05:54 »
Teraz ja dorzucę swoje piec groszy. Bezwątpienia unitarka tzn. 2 miesiące w kurzu smrodzie i pocie 24 na dobę będzie trudnym okresem ale jak my nie damy rade to kto ma dać:>:D. Rodzina spoko będą odwiedziny w ostatnia niedziele września to przyjedzie mama z dobrym jedzonkiem :D  komp też przecież to tylko 2 miesiące a później jest dostęp do neta w szkole bez ograniczeń (oczywiście jak znajdziesz chwilkę czasu w natłoku obowiązków. Dziewczyny no problemo ;) bo słyszałem ze przychodzą pielgrzymkami (jak przystoi na częstochowianki;) pod szkołę i polują aby zarwać jakiegoś przystojnego strażaczka w mundurze hihi imprezki to już problem z głowy bo Tomasz (CSPSP;) król Częstochowskich dyskotek) obiecał mi że będzie moim przewodnikiem i mogę się jego trzymać jedynie martwi mnie to że można co 3 dzień wychodzić od 16 do 21 i to też nie zawsze ale cóż można wyskoczyć na lewiznę (zainteresowani wiedzą o co chodzi) także z tym też nie powinno być problemów. Jedynie będzie mi brakować muzyki ;/ a zainteresowania ? Moje zainteresowania to to wszystko co związane jest ze strażą także w tym temacie będę miał wszystko na miejscu ;) POZDRAWIAM  

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2005, 22:02:40 »
co do wyhsc to chyba zmienili 16-21 na 18-24.. i to jeszcze roznie jest zalezy czy w dniach pon-pt, sobota czy tez niedziela...

jesli chodzi o muzyke to zastanawiam sie czy nie zabiore swojej wiezyczki (technics EH780).. sciany drza.. :)

co do imprezek, pubow, dyskotek to jest tego troche w czestochowie :) zna sie teren w koncu mieszkam 13 km od centrum miasta :D ale czy pasuje do mnie przydomek "krola dyskotek" chyba nie :D

co do dziewczyn to ciekawe rzeczy piszesz B.Sz. :)  
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline alaska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2005, 22:17:17 »
chyba najbardziej brakowało by mi przyjaciół i dziewczyny, no może telewizji  B)  a tak to spoko, jak inni.

Offline MARCINKAR.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2005, 10:49:11 »
A mi będzie brakować mojej dziewczyny  :(  i tego, że nie będę mógł się "wozić" z kuzynem samochodem oraz muzyki której słucham cały czas, 24 na dobe:)
A rodziny nie będzie mi brakować  :lol:
Mam pytanie, chociaż nie jest związane z tematem. Czy ktoś może mi napisać co tam się robi na tej unitarce ale żeby napisał mi dokładnie.  

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2005, 11:18:45 »
ja moge napisac w skrocie.. a wiecej bedize wiedzial  chyba kadetCSPSP.. no wiec tak.. spisz malo.. wstajesz wczesnie rano.. jesz malo.. biegasz non stop.. sluchasz wykladow.. czasem sprzatasz.. nigdy nie odpoczywasz.. to tak w duzym skrocie ale chyba napisalem o najwazniejszych i najbardzije charakterystycznych rzeczach..  B)  
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2005, 18:20:43 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:00:08 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline kadetCSPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2005, 18:20:49 »
Witaj MARCINKAR. jeśli juz mnie CSPSP;) wywołał do odpowiedzi to mam wieści z pierwszej reki bo brat 3 lata temu brał udział w tym kabarecie tzn. uniatrce. CSPSP;) juz praktycznie napisał wszystko co ważniejsze ale ja CI opowiem szczegóły: np. chcesz iść za potrzeba musisz iść i się zameldować kpt. i zawsze za pierwszym razem nie udziela zgody odchodzisz ale i tak wrócisz za chwile bo juz nie wytrzymujesz i on CI pozwala ale jak wracasz to tez mu meldujesz a on w nagrodę każe Ci zrobić z 50 pompek. :D kolejny przykład złapią kogoś na paleniu papierosów (praktycznie nikt nie ma ich na unitarce ale zawsze są jakieś plecaki które maja wszystko) to cały pluton do którego należał podpadnięty biega na stadionie w pełnym umundurowaniu a on kopie saperką dól metra na metr i robi pogrzeb papierosa :D w nocy jest średnio co 2 godzi alarm i wtedy jest marszobieg z 2h albo składnie całego namiotu i rozkładanie co zajmuje średnio w sumie 2h albo czołganie sie z 2 km na żwirowisku  ( za szkoła jest taki teren) najgorszy okres to pierwsze dwa tygodnie i początek drugie miesiąca jak się zmienia ekipa pilnująca to wtedy dają wyćwikę i mówią ze na unitrace śpi się od 5:55 do 6:00 i oczywiście przez te dwa miesiące nie będziesz miał kontaktu z komórką kompem, TV i rodzina (ale w ostatnia niedziel września sa tzw. odwiedziny i jak mama się stęskni za Tobą to może na cala niedziel przyjechać do CSPSP i wtedy jest dzień wolny) ale w noc po odwiedzinach jest zawsze najgorsza bo mama przywiezie DUZO jedzenia i smakołyki a kadra dowódcza wie o tym ze wygłodzeni przez miesiąc będziemy jeść wszystko i w nocy robią 20 km marszobieg i brat wówił ze po 7km 40% ekipy rzygało jak koty i oczywiście spisz w namiotach wojskowych i jak natura będzie łaskawa to da nam ciepły i nie deszczowy wrzesień i październik a jak będą zimne noce i nie daj Boże jeszcze deszcz to naprawdę będzie ciężko bo jest przydział koc i nocne ubranie  w którym jest zawsze w nocy zimno a nie można spać w koszarówce bo jak kogoś  złapią to nie spi cały namiot i na unitrace jest zasada jeden za wszystkich wszyscy za jednego jak popełni jedna osoba błąd to pompują albo biega cały namiot lub pluton ale jeszcze na koniec opowiem zdarzenie z unitarki mojego brata kolega z namiotu dostał list od dziewczyny ( co wogóle juz jest przechlapane bo np. jak rodzice albo ktoś z rodziny dzwoni do szkoły i sie pyta  jak tam syn albo wysyła do niego jakieś lity to ja tej osobie osobiście współczuję) ale powracając do wątku i kpt. przychodzi z tym listem do adresata zrobił zbiórkę całego plutonu odczytał adresatowi list i wiesz mi ze jego laska wypisywała do niego rożne bardzo ciekawe rzeczy;) i jeszcze dołączyła lizaka :D i adresat przez 15 min lizał tego lizaka bo był dość duży a cały pluton pompował :D  i do tego jeszcze po nieprzespanej nocy dochodzą zajęcia dydaktyczne i zajęcia z taktyki działań gasniczych  pozdrawiam

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2005, 18:58:53 »
brawo.. az mi przyszla ochota na lizaka :)
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2005, 19:40:15 »
ja tez dziekuje za to info - przyda sie  
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Gino20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • http://
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2005, 20:48:32 »
Feuerwehr podoba Ci sie to??Mi na maxa:)Byleby jakos slodycze sie dalo przemycic bo bez tego zeswiruje.Dzieki KadetCSPSP

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2005, 21:18:23 »
chociaz co do listow to nie slyszalem takiej opinii.. z reszta sie zgadzam wysztko to juz slyszalem.. ale wracajac do listow to nie wiem.. z jednej strony to jest jedyna legalna mozliwosc kontaktu z swiatem zewnetrznym.. nie slyszalem az tak drastycznych historii jak ta z lizaczkiem w roli glownej :)

podobno z roku na rok na unitarce jest coraz to lzej..
nasi przelozeni beda dawac nam wycisk adekwatny do ilosci osob ktore zostaly przyjete, w czestochowie na jednym roku powinno byc do 100osob jesli jest wiecej to automatcznie na unitarce daja wiekszy wycisk po to by odrzucic kilku strazakow :)

wszystko da sie przezyc..
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline MARCINKAR.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 07, 2005, 11:27:11 »
Dziekuje za odpowiedz. Czyli jednym slowem bedzie "fajnie" ale ja sie na to przygotowalem psychicznie bo mysle o najgorszym co tam moze byc wiec nic mnie nie zaskoczy, mam taka nadzieje :)  

Offline Gino20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • http://
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2005, 11:29:59 »
W sumie to wiem juz prawie wszystko odnosnie calej tej unitarki ale zastanawia mnie gdzie to wszystko sie odbywa????

Offline kadetCSPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Czego Bedize Wam Brakowac
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2005, 11:45:31 »
Gino20 w CSPSP odbywa sie na terenie szkoly tzn. na poligonie jest wyznaczone miejsce gdzie rozkladaja namioty a w Krakowie oczywiscie tez na terenie szkoly.