Autor Wątek: rezygnacja z dotacji z MSWiA  (Przeczytany 1303 razy)

Offline drewno1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
rezygnacja z dotacji z MSWiA
« dnia: Lipiec 30, 2010, 12:11:59 »
Witam,
Mam pytanie czy można zrezygnować z dotacji z MSWiA gdy promesy juz są i sprzęt też czeka do odbioru? Dzwoniłem do biura powiatowego ale pani mi powiedziala że to niemożliwe, a jednostka nie ma pieniędzy żeby dopłacić 6000 zł. Na gminę też niema co liczyć. Ktoś miał taki przyadek?

Offline pupek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: rezygnacja z dotacji z MSWiA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:23:12 »
Witam.
My jak mieliśmy taki przypadek to po prostu nie odebraliśmy sprzętu ze sklepu. A gdzie macie ten sprzęt odebrać?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: rezygnacja z dotacji z MSWiA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2010, 13:07:09 »
Zawsze, możemy się dogadać  :P W sumie zależy co to za sprzęt ale zawsze możesz poszukac dotacji np w starostwie lub piszesz oświadczenie no chyba, że już fakturkę wystawili

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: rezygnacja z dotacji z MSWiA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2010, 16:06:04 »
Albo szukaj  innej jednostki,która  chciałaby taki sprzet i dała by wam kase na zakup :fiuu:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline drewno1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: rezygnacja z dotacji z MSWiA
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2010, 14:42:53 »
Gmina nam dofinansuje jeżeli zrezygnujemy z najdroższego sprzętu, który w zasadzie i tak nam nie jest potrzebny, (chcemy tylko nomexy i węże) i chcielismy tak zrobić, ale w biurze powiatowym powiedzieli, że niemożemy zrezygnować z jednej pozycji ani z całej dotacji. Dzieki za info. Przynajmniej wiem juz ze niebedzie konsekwencji jak nieodbiezemy sprzetu. pozdrawiam

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: rezygnacja z dotacji z MSWiA
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2010, 18:48:11 »
Oczywiście, że możecie nie odbierać sprzętu i nie bedzie bezpośrednich konsekwencji - na sprzęt ( z dotacją) z pewnością znajdą się  inni chętni.
Dla mnie jednak jest to trochę dziwna sprawa - skoro dostaliście promesę, to znaczy że wcześniej był składany wniosek na zakup tego sprzętu i przyznanie owej dotacji.  Wniosek musi byc podpisywany przez osoby funkcyjne z jednostki - kto więc podpisywał taki wniosek nie mając zabezpieczenia środków na zakup ?  A takie zabezpieczenie może mieć rózne formy - środki własne , inne dotacje, pokrycie przez UG itp. Skoro się składa wniosek to trzeba liczyć się z tym że potrzebne będą środki w deklarowanej wysokości.
Nie dziwcie się więc, że teraz  pojawiają nerwy i ktoś ma pretensje do Was. Jeśli w kolejnych latach znowy będziecie składali wnioski o przyznanie dotacji to chyba sami się domyślacie jak będą postrzegane ....

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: rezygnacja z dotacji z MSWiA
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2010, 22:54:20 »
My kiedys w taki sposób zakupilismy 6 nomexów bo w trakcie roku znalazł sie sponsor z pieniążkami a jedna z jednostek sie rozmysliła i my moglismy to zakupic  :rofl:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline drewno1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: rezygnacja z dotacji z MSWiA
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2010, 09:05:50 »
wszyscy liczyli, że tak jak w latach ubiegłych środki przekaże UG, ale w tym roku poprostu było tyle niespodziewanych wydatków, że nie ma na to szans, a prezes co łatwi te dotacje nie ma żadnego pisemnego potwierdzenia, że gmina zapłaci. Wszystko łatwione na słowo i takie są efekty. dzieki za odpowiedzi.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: rezygnacja z dotacji z MSWiA
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2010, 14:17:53 »
kolega remfire w zasadzie napisał wszystko to co sam chciałem powiedzieć. Dodam tylko, że trzeba sobie wyobrazić "drugą stronę" czyli Związek, który taki sprzęt musi zakupić. Bo związek to nic innego jak pewnego rodzaju firma handlowa która kupuje u producenta, dodaje marże i sprzedaje dla OSP. Więc z tym nieodbieraniem nie do końca jest tak łatwo. Co inego jeśli jest to np. mundur bo to akurat produkuje też "związkowy" zakład w Brzezinach więc nie ma problemu.
Gorzej jak jest to sprzęt specjalistyczny, rzadziej używany... pewnie po prostu będzie jakiś czas zalegał w magazynie aż inna OSP go kupi.