Autor Wątek: Znaki identyfikacyjne  (Przeczytany 2136 razy)

Offline royrob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Znaki identyfikacyjne
« dnia: Lipiec 27, 2010, 20:35:24 »
Zwracam się do Forumowiczów z pewnym pytaniem. Może, ktoś będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi. Chodzi mianowicie o Rozporządzenie w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej. W rozporządzeniu tym w paragrafie 8 jest mowa o znakach identyfikacyjnych i jest tam wymieniony m.in. emblemat grupy specjalistycznej. Pytanie więc brzmi czy ktoś się spotkał z czymś takim? Ten emblemat nie jest nigdzie przedstawiony. Co to w ogóle jest? Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to będe wdzięczny za informacje.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Znaki identyfikacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2010, 20:46:18 »
Emblematy te tworzone są raczej przez ludzi z danej jednostki (a raczej ich projekt), Grupy Poszukiwawczo-Ratownicze często używają motywu z psem itp.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline royrob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Znaki identyfikacyjne
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2010, 22:41:23 »
Wszystko się zgadza... Wszystkie te emblematy widziałem i znam ale nie sądzę, że coś stworzonego w "zaciszu domowym" można nosić na mundurze wyjściowym. Skoro o takim emblemacie wspomina się w rozporządzeniu to albo gdzieś coś musi być więcej o tym albo chociażby kto taki emblemat może zatwierdzić, i w tym cały problem....

Offline pytacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Znaki identyfikacyjne
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2010, 15:09:43 »
Wszystko się zgadza... Wszystkie te emblematy widziałem i znam ale nie sądzę, że coś stworzonego w "zaciszu domowym" można nosić na mundurze wyjściowym. Skoro o takim emblemacie wspomina się w rozporządzeniu to albo gdzieś coś musi być więcej o tym albo chociażby kto taki emblemat może zatwierdzić, i w tym cały problem....
Zatwierdzony jest wzór czyli kształt, wymiar, kolory ... analogicznie jest z identyfikatorem miejscowości. Co zatwierdzony jest tylko wzór dla Warszawy? Uważam że nie.