Autor Wątek: tablica do wzroku  (Przeczytany 2265 razy)

Offline yeti55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
tablica do wzroku
« dnia: Lipiec 23, 2010, 10:34:51 »
mam18 lat i wadę wzroku -1,5d  chcę się dostać do straży pożarnej ma ktoś wzór tablicy do badania wzroku chcę się jej nauczyć na pamięć.


wadę w poprawnym pisaniu też masz - poprawiłem tytuł,
poza tym jesteś trochę niepoważny, chcesz ściemnić badania by sie tylko dostać - nie patrząc na to że bezpieczeństwo twoje i kolegów przez takie ściemnianie będzie zagrożone... Jak dla mnie jest to egoizm do kwadratu, nie lepiej się rozeznać czy nie da się tego zoperować?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 13:13:31 wysłana przez robn »

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: tablica do wzroku
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2010, 10:48:11 »
1. Nie jestes w stanie nauczyc sie tych tablic bo każda jest inna. Na jednaj sa cyfry na innej litery itd.

2. Czy w ogóle zastanowiłeś się co chcesz zrobić? Pomyśl, że nie bedziesz pracował sam. Nie bedziesz narażał tylko swojego zdrowia i życia ale także kolegów. A co jeśli komuś cos się stanie?

3. Proponuje laser...(edit: Faktycznie za młody na laser, trochę się zacietrzewiłem, że chce zrobić taka akcję i z tego wszystkiego zapomniałem o ograniczeniach wiekowych)
   Ponieważ jak kasiunia998 zauważyła jestes za młody na laser proponuje zacząć jakieś studia i dopiero później operacja i SA albo SGSP. Czasu żeby zostać strażakiem masz jeszcze dużo. Możesz go wykorzystać np na zrobienie licencjatu albo technika ratownika medycznego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 15:46:43 wysłana przez Szejk »

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: tablica do wzroku
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2010, 14:30:41 »
1. Nie jestes w stanie nauczyc sie tych tablic bo każda jest inna. Na jednaj sa cyfry na innej litery itd.

2. Czy w ogóle zastanowiłeś się co chcesz zrobić? Pomyśl, że nie bedziesz pracował sam. Nie bedziesz narażał tylko swojego zdrowia i życia ale także kolegów. A co jeśli komuś cos się stanie?

3. Proponuje laser...

za młody na laser, od 20 lat dopiero operują - wcześniej tylko na własne ryzyko, bo wada mu się może jeszcze rozwijać

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: tablica do wzroku
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2010, 20:47:50 »
Ja ma  wzór tej tablicy w głowie, właściwie je dolne 3 rzędy. Myślisz, że dostaniesz? Zapomnij.
/
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: tablica do wzroku
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2010, 21:28:15 »
yeti55 rozumiem twoją chęć pracy w straży, że bardzo ci na tym zależy, ale pomyśl też o tym że badania w straży się ma okresowo. Co będzie jeżeli na którychś wyjdzie twoja wada ?? Poza tym lekarz nie jest głupi nie nadarmo 7 lat studiował żeby było go tak łatwo oszukać. yeti55 poczekaj ten czas który ci brakuje i przeznacz go na przygotowania.

Offline teofil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: tablica do wzroku
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2010, 21:27:46 »
Miałem taki sam problem, wada wzroku, która uniemożliwiała pracę w straży. Dlatego poszedłem na inne studia, a jak skończyłem 21 od razu poszedłem na zabieg laserowy (prawda jest taka, że najlepiej mieć ukończone 21, bo w wieku 20 lat zabieg jest bardziej ryzykowny, gałka oczna może jeszcze rosnąć . W dużej części klinik 21 lat to jest wymóg). Efekt jest taki, że wzrok mam wyleczony i przeszedłem komisję lekarską do SGSP. Warto było czekać te 2 lata, żeby spełnić swoje marzenia.

Operacja jest jedyną możliwością w Twoim przypadku, ściemnianie nie pomoże, bo przy jakichkolwiek wątpliwościach okulista wysyła na badanie komputerowe, którego nie da się oszukać.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: tablica do wzroku
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2010, 10:45:31 »
zauważyć należy że wiele tablic w gabinetach to tablice elektroniczne. Lekarz naciska cyferkę z danego rzędu i masz chwilkę na odpowiedz. Nie jesteś w stanie się tego nauczyć bo zanim zlokalizujesz rząd i cyfrę w rzędzie i pomyślisz jaka powinna być to lekarz już będzie mieć wpisane w twoich papierach niezdolny do służby.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline piotrs189

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: tablica do wzroku
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2010, 15:57:46 »
A poza tym jest jeszcze badanie komputerowe gdzie nic nie przekombinujesz...