Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 505452 razy)

Offline mystery

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2475 dnia: Lipiec 22, 2011, 21:56:42 »
a tak zmieniając temat to w tym roku w Krk nie ma unitarki, idziemy do szkoły 1 wrzesnia.
mak  ktoś może jakieś informacje jak to może wyglądać bez obozu??

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2476 dnia: Lipiec 22, 2011, 22:13:39 »
a tak zmieniając temat to w tym roku w Krk nie ma unitarki, idziemy do szkoły 1 wrzesnia.
mak  ktoś może jakieś informacje jak to może wyglądać bez obozu??
Bez sensu trochę, unitarka czyli szkolenie unitarne czy tam przeszkolenie pożarnicze musi być żebyś miał kurs podstawowy strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej i mógł jeździć na akcje. Także chyba chodzi o to że nie będzie pod namiotami ale unitarka jako taka będzie. Np. na WAT (i innych szkołach wojskowych pewnie też) na unitarce spią normalnie w pokojach tyle że przez ten czas przepustek nie ma, pewnie tak samo teraz będzie w Krk.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2477 dnia: Lipiec 22, 2011, 23:46:44 »
Z tego co wiem, dokładnie o coś takiego chodzi, unitarka (jako słowo) to raczej sam fakt "przep*erdolenia", a nie samego przygotowania do pełnienia służby, także - nie ma co siać fermentu  ^_^
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bu7aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2478 dnia: Lipiec 23, 2011, 11:26:15 »
Witam.

Jak jest z Komisją w Katowicach? Dużo się czepiają? Bo mam wpisane ciśnienie 140/90 i nie mam jeszcze zdjęcia RTG czaszki a podejrzewam, że mam krzywą przegrodę bo na orzeczeniu w wojsku dostałem paragraf - "Nieznaczne skrzywienie przegrody nosowej, nieupośledzające drożności nosa". Co mogą mi powiedzieć?

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2479 dnia: Lipiec 23, 2011, 11:37:20 »
a tak zmieniając temat to w tym roku w Krk nie ma unitarki, idziemy do szkoły 1 wrzesnia.
mak  ktoś może jakieś informacje jak to może wyglądać bez obozu??
Bez sensu trochę, unitarka czyli szkolenie unitarne czy tam przeszkolenie pożarnicze musi być żebyś miał kurs podstawowy strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej i mógł jeździć na akcje. Także chyba chodzi o to że nie będzie pod namiotami ale unitarka jako taka będzie. Np. na WAT (i innych szkołach wojskowych pewnie też) na unitarce spią normalnie w pokojach tyle że przez ten czas przepustek nie ma, pewnie tak samo teraz będzie w Krk.

W SAPSP po unitarce nie możesz jeśdzić do akcji a egzamin kończący szkolenie podstawowe zdajesz na koniec I semestru zasadniczego.

Offline dave23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2480 dnia: Lipiec 23, 2011, 12:16:52 »
Witam.

Jak jest z Komisją w Katowicach? Dużo się czepiają? Bo mam wpisane ciśnienie 140/90 i nie mam jeszcze zdjęcia RTG czaszki a podejrzewam, że mam krzywą przegrodę bo na orzeczeniu w wojsku dostałem paragraf - "Nieznaczne skrzywienie przegrody nosowej, nieupośledzające drożności nosa". Co mogą mi powiedzieć?

To zależy co Ci powie laryngolog jak do niego pójdziesz z "obiegówką". Jeżeli chodzi o przegrode to lekarz jest dość rygorystyczny i może kazać Ci ją zrobić... Zależy od tego jak mocne skrzywienie. Co do ciśnienia to może ze stresu miałeś podwyższone. Najwyżej zmierzą Ci jeszcze raz.

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2481 dnia: Lipiec 23, 2011, 12:30:39 »
Mam pytanie do tych którzy już przeszli badania w Katowicach. Dostaliście jakiś dokument potwierdzający decyzję komisji lekarskiej? W liście, który dostaliśmy jest napisane, że 1 września należy przywieść ze sobą orzeczenie komisji lekarskiej.

Offline dave23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2482 dnia: Lipiec 23, 2011, 12:38:52 »
Nie patrz na ten list ze szkoły. Jak pójdziesz na komisje bo pani, która bedzie przyjmować Twoje wyniki powie Ci, że sama wyśle orzeczenie do szkoły. Jeżeli komisja bedzie miała do Ciebie jakieś zastrzeżenia to zadzwonią do Ciebie w ciągu 2 dni. Jak wszystko bedzie w porządku to przez te 2 dni nikt Cie nie bedzie niepokoić:) Tak przynajmniej mi powiedzieli. :)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2483 dnia: Lipiec 23, 2011, 12:50:39 »
W SAPSP po unitarce nie możesz jeśdzić do akcji a egzamin kończący szkolenie podstawowe zdajesz na koniec I semestru zasadniczego.

No tak bo nie masz kursu KPP i czegoś tam jeszcze, ale cała unitarka to 90% kursu podstawowego, także unitarka jako taka musi być.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2484 dnia: Lipiec 23, 2011, 13:04:27 »
Nie patrz na ten list ze szkoły. Jak pójdziesz na komisje bo pani, która bedzie przyjmować Twoje wyniki powie Ci, że sama wyśle orzeczenie do szkoły. Jeżeli komisja bedzie miała do Ciebie jakieś zastrzeżenia to zadzwonią do Ciebie w ciągu 2 dni. Jak wszystko bedzie w porządku to przez te 2 dni nikt Cie nie bedzie niepokoić:) Tak przynajmniej mi powiedzieli. :)

Lekarz komisji wpisał zdolny, jeszcze przewodniczący musi zatwierdzić. Jak do wtorku nie zadzwonią to mam się stawić w szkole 1 września :). Pani też mi mówiła, że orzeczenie zostanie wysłane do szkoły, ale chciałem się upewnić czy ktoś przypadkiem nie dostał jakiegoś dokumentu potwierdzającego orzeczenie komisji, o którym mowa w liście i który niby trzeba zabrać ze sobą do szkoły.

Offline dave23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2485 dnia: Lipiec 23, 2011, 13:10:19 »
Spróbuj sobie zadzwonić do nich w poniedziałek i sie zapytać. Mi to nie dawało spokoju że musze tak czekać i czekać, wiec dzień po wizycie na komisji skontaktowałem sie z nimi i wszystko już wiedziałem:)

Offline sajan19992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2486 dnia: Lipiec 23, 2011, 13:43:05 »
Witam
A czy mógłby ktos powiedziec jak wyglada mniej wiecej nauka w szkole czy material jest trudny z góry dzięki

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2487 dnia: Lipiec 23, 2011, 14:42:21 »
"Zdolny do służby w PSP" ;)
Pozdrawiam chłopaków z CS PSP!  :straz:

Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie badań lub komisji w Katowicach to proszę pytać na priv.
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline chudy21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2488 dnia: Lipiec 23, 2011, 14:48:03 »
Chłopaki czy ktoś z was ma badania 27 LIPCA w KRAKOWIE ???


Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2489 dnia: Lipiec 23, 2011, 17:42:02 »
podobno maja przyjac rezerwy do wszystkich 3 szkół :zamknij:

Offline dave23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2490 dnia: Lipiec 23, 2011, 18:07:17 »
ja też właśnie słyszałem taką plotke... wie ktoś coś jeszcze na ten temat???

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2491 dnia: Lipiec 23, 2011, 18:45:57 »
Od razu rzućcie info, gdy będzie coś więcej wiadomo na ten temat. Najbardziej chodzi mi o poznańską szkołę.
Ma się rozumieć, że aż tyle osób odpadło na badaniach?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

liczba kadetów

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2492 dnia: Lipiec 23, 2011, 18:55:23 »
ja też coś słyszałem takiego o częstochowie ze jak się rozbudowali to więcej ludu przyjmą ale to przecież mswia decyduje ile osób dana szkoła ma przyjąć. Bo oni obliczają ile osób za kilka lat przejdzie na emeryturę poza tym do szkól aspiranckich też chodzą strażacy w służbie czynnej, czyli rocznie wychodzi więcej aspirantów niż jest przymowana liczba kadetów. Więc wydaje mi się że trzeba to traktować z przymrużeniem oka. Chyba że przyjmą więcej bo jest wydłużany wiek emerytalny i boją się ze teraz odejdzie na emeryturę spora liczba tych co nie załapią się na nowe przepisy.

gosciu

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2493 dnia: Lipiec 23, 2011, 18:56:43 »
Ściema napewno....mam pytanie czy ktoś z listy rezerwowej lub Ci co się nie dostali dostali już świadectwa z SAPSP kraków?

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2494 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:21:15 »
słtyszałem że maja więcej ludzi przyjąć  niż planowano ;P

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2495 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:44:44 »
ja słyszałem że jest konkrętna  liczba miejsc na 3 szkoły nie wiem tylko ile na jaka poszczególne szkoła przypadnie.

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2496 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:00:04 »
a co pozabierali papiery??

Offline bartek225

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2497 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:54:33 »
W Krakowie zmniejszyli do 75, bo nie ma gdzie pomieścić ludzi, a tu nagle całą rezerwę wezmą. Będą spali chyba w autobusach.

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2498 dnia: Lipiec 23, 2011, 22:07:49 »
sam mnie to ciekawi
;)

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #2499 dnia: Lipiec 23, 2011, 22:31:43 »
sranie w banie...zaś zaczynacie temat: "podobno, coś słyszałem, obiło mi się o uszy" itp. Robicie niepotrzebnie dym na forum, a później będzie "a miało być tak pięknie..." :fiuu: