Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 505406 razy)

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #975 dnia: Kwiecień 30, 2011, 14:54:08 »
Myślałem że będzie ktoś kto się popisze wynikami, i zdobędzie te 40pkt ze sprawnościówki ;)

Również jestem trochę zaskoczony nikt się nie chwali jak wyniki . Twoje xaxa jak tam ?

moje wyniki słabe:
1000m - 2:55
drążek - 17
50m - nie mam pojęcia.

po maturze zaczynam trening do drążka zobaczymy ile zdołam poprawić przez niecałe już dwa miesiące.

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #976 dnia: Kwiecień 30, 2011, 14:56:19 »
Jeśli byłes na WKU(na komisji lekarskiej) to dostałeś książeczkę wojskową oraz nadają Ci tego dnia kategorię przydatności do służby wojskowej czy jakoś tak to sie nazywa. I jesteś poborowym. :D
Jeśli nie byłeś to tego nie masz, wezwanie poewnie niedługo otrzymasz.

Powtarzam ponownie;) ja byłem na komisji i  major Jakiś Tam, powiedział że po dwóch tygodniach zostajemy przeniesieni do rezerwy;)

Po dwóch tygodniach od komisji osoba chcąca być przeniesiona do rezerwy ma się zgłosić do WKU z książeczką wojskową, tam zrobią odpowiednie wpisy i nadadzą stopień wojskowy.

Tak mówił major u mnie na komisji.
Czyli według Cb zaznaczac poborowy kat.A??

wg mnie poborowy to osoba, która chce iśc na ochotnika do wojska ale to tylko moje zdanie
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #977 dnia: Kwiecień 30, 2011, 16:26:33 »
Jeśli byłes na WKU(na komisji lekarskiej) to dostałeś książeczkę wojskową oraz nadają Ci tego dnia kategorię przydatności do służby wojskowej czy jakoś tak to sie nazywa. I jesteś poborowym. :D
Jeśli nie byłeś to tego nie masz, wezwanie poewnie niedługo otrzymasz.

Powtarzam ponownie;) ja byłem na komisji i  major Jakiś Tam, powiedział że po dwóch tygodniach zostajemy przeniesieni do rezerwy;)

Po dwóch tygodniach od komisji osoba chcąca być przeniesiona do rezerwy ma się zgłosić do WKU z książeczką wojskową, tam zrobią odpowiednie wpisy i nadadzą stopień wojskowy.

Tak mówił major u mnie na komisji.
Czyli według Cb zaznaczac poborowy kat.A??

wg mnie poborowy to osoba, która chce iśc na ochotnika do wojska ale to tylko moje zdanie

Major mi to tłumaczył dokładnie bo się go o to zapytałem, ale niestety zapomniałem i przekazałem tylko to czego jestem pewien.
Osobiście, po maturach pojadę do WKU, przeniosę się do rezerwy i po kłopocie.

Według mnie wygląda to tak:
- przedpoborowy: osoba, która jeszcze nie miała komisji
- poborowy: osoba, która miała komisję, ale nie przeniosła się do rezerwy
- przeniesiony do rezerwy: osoba, która po 2 tygodniach od komisji idzie do WKU i się przenosi

Weźmy przykładowo sytuację, że ktoś ma komisję wojskową 10 maja. Idzie na komisję, dostaje książeczkę wojskową i dopiero po 14 dniach może zgłosić się, aby go przenieśli do rezerwy. Nie może zaznaczyć przedpoborowy bo miał komisję, nie może też zaznaczyć przeniesiony do rezerwy bo taki wpis może otrzymać dopiero od 24 maja a dokumenty trzeba złożyć do 16 maja, więc pozostaje tylko możliwość zaznaczenia poborowy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2011, 16:30:42 wysłana przez Seo »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #978 dnia: Kwiecień 30, 2011, 16:45:07 »
A może zamiast gdybania, zadzwonić do działu rekrutacji danej szkoły i spytać? Może uda się Wam ugadać, że pole to pozostawicie puste, a w momencie przeniesienia do rezerwy doślecie odpowiednie dokumenty potwierdzające to i zostałoby to dopisane?

Ludzie w rekrutacji otrzymują procent od opłaty wpisowej, także nie oszczędzajcie im roboty i PYTAJCIE.

Temat ciągnie się od jakiegoś czasu, wachlarz rozwiązań problemu - od A do Z. W czasie napisania większości postów na ten temat, spokojnie można było wykonać telefon do szkoły i po prostu się spytać.  :gwiazdki:

"ogarnięcie" kuleje u Was przy tak podstawowych sprawach, po dostaniu się do szkoły, idąc tym tokiem myślenia - zginiecie. Tam nikt za Was nic nie będzie robił ani prowadził za rączkę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2011, 16:50:46 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #979 dnia: Kwiecień 30, 2011, 22:05:27 »
Cytuj
do SA matura nie jest wymagana ;p
dobra dobra mundralo :) ale na egzaminy nauka jest a tu weekend majowy  a towarzystwo "ale jeszcze sprawdzę co na strazaku, co na demotywatorach, posprzatam lazienke " :D
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline pacyfik8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #980 dnia: Kwiecień 30, 2011, 23:30:06 »
Zgadzam się z Sheldonem, że zginiecie jeśli wypełnienie głupiej ankiety dostarcza wam takich problemów...
Przedpoborowy to osoba, która nie stawiła się jeszcze na komisję lekarską, nie zbadali mu jajek i nie dostała książeczki wojskowej.
Poborowa moim zdaniem ten punkt powinien zostać usunięty, gdyż wprowadza zamieszanie. Jednak wg mnie dotyczy ona osób starszych, które były w wojsku i odbywały służbę. W każdym bądź razie tego w ogóle nie zaznaczacie.
Przeniesiona do rezerwy to KAŻDA osoba, która była na komisji lekarskiej i dostała książeczkę wojskową. Dotyczy to też osób rocznikowo starszych kiedy był jeszcze powszechny obowiązek odbywania służby wojskowej, które studiowały (np. Ja), czy też uciekały przed wojskiem. Przeniesienie do rezerwy odbywa się Z URZĘDU, AUTOMATYCZNIE i nie wymaga stawiania się w jednostce WKU w celu otrzymania statusu rezerwisty. Jeśli ktoś chce MOŻE udać się do WKU i uzyskać wpis do książeczki/zaświadczenie o przeniesieniu do rezerwy, ale nie jest to konieczne.

Podsumowując zaznaczacie jedną z DWÓCH opcji: Nie macie książeczki PRZEDPOBOROWY, macie książeczkę PRZENIESIONY DO REZERWY. Poborowego olewacie bo z tego co tu widzę większość osób to tegoroczni maturzyści, więc was obowiązek służby nie dotyczył.

Offline husarz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #981 dnia: Maj 01, 2011, 10:13:20 »
Witam,
czy ktoś wybiera się do Częstochowy z podanych miast lub okolic?:
Warszawa, Skierniewice, Koluszki, Piotrków, Radomsko?

To są stacje pociągu, którym mam zamiar jechać i jestem ciekaw, czy jest szansa, że kogoś spotkam :)

Offline Paweł_92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #982 dnia: Maj 01, 2011, 17:56:39 »
Kopię prawa jazdy mogę potwierdzić tylko u notariusza?
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek..."

Offline Paweł_92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #983 dnia: Maj 01, 2011, 20:05:20 »
Wybieram się do Poznania. Czytałem, że w Poznaniu potrzebne są kopie potwierdzone notarialnie dlatego pytam czy tylko u notariusz można taką kopię potwierdzić.
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek..."

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #984 dnia: Maj 01, 2011, 20:09:51 »
Stosunek do powszechnego obowiązku służby wojskowej:
   przedpoborowy kategoria:      
   poborowy kategoria:      
   przeniesiony do rezerwy
   zwolniony od powszechnego obowiązku wojskowego
   Stopień wojskowy:      
   Nr specjalności wojskowej:      
   Przynależność do Wojskowej 

Pawnowie zaznaczam przedpoborowy w ankiecie do Krakowa i nie pójdzie dalej bo trzeba wpisać kategorie , skoro nie miałem jeszcze komisji to co mam zaznaczyć bo już każdy mówi inaczej , w sekretariacie Pani sama nie wiedziała do końca co trzeba zaznaczyć, i mówiła coś o zwolnionym  od powszechnego obowiązku wojskowego

Offline agrest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #985 dnia: Maj 01, 2011, 20:14:39 »
nie potrzeba potwierdzenia notarialnego,idziesz z oryginalem ktory na miejscu kseruja,to samo prawko

Offline MateuszOsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #986 dnia: Maj 01, 2011, 20:20:15 »
Posiada ktoś informację dotyczące tego czy będą w tym roku dni otwarte w Poznaniu bądź Krakowie? -_-
" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia " [Albert Einstein]
"To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę." - Muhammad Ali. http://www.youtube.com/watch?v=JDq4rHzPYv4
Dostrzeganie najmniejszych.... Cecha odróżniająca zawód od powołania

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #987 dnia: Maj 01, 2011, 20:24:01 »
Przeczytaj zasady rekrutacji to bedziesz wiedział
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

Offline Paweł_92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #988 dnia: Maj 01, 2011, 20:24:58 »
Dzięki agrest. Drzwi otwarte w Poznaniu są 14 maja w sobotę.
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek..."

Offline kylo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #989 dnia: Maj 01, 2011, 20:37:58 »
A czy ktoś się orientuje kiedy dni otwarte w Krakowie w tym roku? jeśli takowe są.

Offline sgspSA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #990 dnia: Maj 01, 2011, 21:50:06 »
Paweł_92 ty jesteś z mazowieckiego?

Offline kamil122

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #991 dnia: Maj 01, 2011, 23:02:43 »
przedpoborowy to ten przed KOMISJA
poborowy to ten który był na KOMISJI WKU
a przeniesiony do rezerwy to ten u którego minoł obowiązek pełnienia służby, np gość juz po 50

Offline grzesiu20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #992 dnia: Maj 01, 2011, 23:56:24 »
Pytanie do osób które jadą na kurs przygotowawczy
W jakich hotelach się zatrzymujecie ?

Offline Paweł_92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #993 dnia: Maj 02, 2011, 00:33:52 »
Paweł_92 ty jesteś z mazowieckiego?

Nie, jestem z Wielkopolski. Mieszkam 15km od Poznania.

Na jakiej wysokości jest drążek na egzaminie i czy w razie czego można skorzystać z jakiegoś krzesła ?
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2011, 17:20:46 wysłana przez Paweł_92 »
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek..."

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #994 dnia: Maj 02, 2011, 21:30:48 »
wygenerowalem sobie podanie i jest to 1 127..  :o czy to wiarygodna liczba?:) czy moze juz byc tyle podan.?:)
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #995 dnia: Maj 02, 2011, 21:39:31 »
Coraz mniejsza ilość miejsc pracy, szczególnie tych z możliwością rozwoju i dalszej perspektywy kształcenia, kolejny rok wstrzymanie naborów do szkól podoficerskich wojskowych, jeden z ciekawszych, o ile nie najciekawszy zawód świata, można wymieniać bardzo długo, tak więc wcale nie dziwi mnie ta liczba.  -_-
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #996 dnia: Maj 02, 2011, 22:13:24 »
Z tego co wiem, to w Czestochowie jest ok 1000 podan, zreszta co roku tak bylo ze na egzm stawialo sie 800 - 900 chetnych.

Offline sgspSA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #997 dnia: Maj 02, 2011, 22:33:58 »
Kolejne bajki? Wiadomo, że większość osób złoży dokumenty na ostatnią chwile a wątpie, że będzie aż o tyle wiecej podań niz w tamtym roku. :mellow:

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #998 dnia: Maj 02, 2011, 22:44:51 »
też mi się nie chce wierzyc;p ja składam 15 maja w niedzielę;DD
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #999 dnia: Maj 02, 2011, 23:06:34 »
Z tym generatorem to nie ma co ptrzec ze jest tyle, bo tak jak piszecie niektorzy po 3 razy je wypelniaja i taka lipa wychodzi, ale okolo 1000 na pewno bedzie na egzaminach.