Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 505386 razy)

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #525 dnia: Marzec 22, 2011, 22:52:39 »
@Sylwek
Człowieku, nigdy nie brałem anabolików i nigdy nie wezmę. Pytam o to tak dociekliwie, bo mój przyjaciel spiduje się na potęgę i chcę mu oszczędzić konsekwencji... Nie rzucaj też tekstami o uczciwości, chociaż rozumiem, że myślałeś że mam zamiar się naspidować i przyjść na testy.

13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2011, 16:31:34 wysłana przez Ajax »

Offline rademenes123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #526 dnia: Marzec 23, 2011, 09:06:12 »
W tym roku wyrywkowo będą sprawdzać osoby przystępujące do egzaminu wstępnego. Mam na myśli tutaj środki anaboliczne czy jakiekolwiek inne niedozwolone substancje. Pomysł miał już rok temu wejść w życie, jednakże było już za późno. Co któraś osoba zostanie przebadana, przynajmniej w Poznaniu. W pozostałych szkołach nie wiem.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #527 dnia: Marzec 23, 2011, 09:13:38 »
Obliczenia pozostawmy inżynierom.
„Nie jest bowiem rzeczą godną wykształconego człowieka, by tracić godziny pracując jak niewolnik nad obliczeniami, które wykonać mógłby każdy, gdyby użyto w tym celu maszyny” – Blaise Pascal (1623 – 1662)
Także inżynierowie też pracują na zasadzie przekształceń analitycznych wzorów a ostateczny wynik jest mało istotny bo można go wrzucić w przekształconego wzoru na kalkulator... :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #528 dnia: Marzec 23, 2011, 09:57:51 »
W tym roku wyrywkowo będą sprawdzać osoby przystępujące do egzaminu wstępnego. Mam na myśli tutaj środki anaboliczne czy jakiekolwiek inne niedozwolone substancje. Pomysł miał już rok temu wejść w życie, jednakże było już za późno. Co któraś osoba zostanie przebadana, przynajmniej w Poznaniu. W pozostałych szkołach nie wiem.
Myśle że wyrywkowo to bedą badać osoby które będą podejrzane.... Ja jestem jak najbardziej za taką inicjatywą bo jeden walnie kilka strzałów  w tyłek i w ciagu 3 miechów wyrobi sobie drążek od 0-30 a drugi musi na to pracować ponad rok....

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #529 dnia: Marzec 23, 2011, 11:02:32 »
Tak racja ale chcialbym zaznaczyc ze naturalne wzmacniacze jak kreatyna to sa odzywki wiec i tak mozna to zarzywac gdyz to ma dzialanie taei samo jakbys sie np najadl jajek w duzych ilosciach

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #530 dnia: Marzec 23, 2011, 13:31:32 »
Thomas, a jak według Ciebie wygląda podejrzana osoba? Jak byś porównał mnie i mojego kolegę to pewnie byś powiedział, że wyglądam lepiej od niego. Tylko, że on na klatkę wyciska 160kg, a ja 100kg nie wezmę. Nie jestem pewien czy będą brali wyrywkowo. Jak ktoś brał metanabol to i tak na badaniach ciśnienia może odpaść, a jak ładował jakiś lepszy towar to na testach(na polskie realia) nic nie wykryją. Jak mój brat się dostawał do Dęblina do szkoły wojskowej, to podobno nawet nie wykrywali substancji na pobudzenie jaką jest efedryna... Moje szczere zdanie jest takie, że jeżeli ktoś bierze i wie co robi to go nie złapią. Chociaż myślę, że takie osoby po mimo, że mogą wypaść dobrze na testach sprawności nie przejdą psychologa.

Offline kruszewo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #531 dnia: Marzec 23, 2011, 15:54:05 »
chłopaka wy sie lepiej za anggielski wezcie. To że w tym jest brany pod uwage język obcy to dobrze bo podobno w Poznaniu wiele osob sie dostało , a teraz nie moga sobie dac rady z angielskim i na korki chodzą bo tu jest taki poziom i pani wymaga zbyt dużo dla osob co miały poniżej 4 na swiadectwie...

Offline dobrzyniak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #532 dnia: Marzec 23, 2011, 17:18:08 »
kruszewo tak jak mówisz ;/ słyszałem, że z angielskim tam jest niezła rzeźnia więc trzeba troche na korki pochodzić bo później się jedzie na samych dwójach...

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #533 dnia: Marzec 23, 2011, 17:33:15 »
Dzwonilem i nic sie nie zmienilo

Dokumenty musza byc orginalne lub potwierdzone notarialnie. Mam wiec takei pytanko prawko ze zgodnoscia robi sie w wydziale komunikacji zgadza sie no i za ile???? na pewno ktos to robil. A 2 swiadectwo szkolne rowniez musi byc potwierdzone notarialnie z tym ze szkoly juz nie wystawiaja potwierdzenia (choc zapytam sie jeszcze raz ale watpie ze to cos zmieni) no i trza do notariusza isc. Powiedzice mi jakei sa tego koszta i czy oni sami zrobia kopie czy sam zrobic musze a oni podbija?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #534 dnia: Marzec 23, 2011, 17:48:04 »
W szkole powinni zrobić odpis świadectwa, także to tak jak ksero z potwierdzeniem.

Wracając do kalkulatorów, to jak sobie po przekształcasz analitycznie wzór "po wstawiasz" wzór do wzoru i po skracasz no to jakoś idzie bez kalkulatora. A jak masz wzór z 5ciom kreskami ułamkowymi no to kicha jest:)

Panie i Panowie widzimy się 28 czerwca na Olimpi !!!
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Kostek03

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #535 dnia: Marzec 23, 2011, 19:50:50 »
Dzwonilem i nic sie nie zmienilo

Dokumenty musza byc orginalne lub potwierdzone notarialnie. Mam wiec takei pytanko prawko ze zgodnoscia robi sie w wydziale komunikacji zgadza sie no i za ile???? na pewno ktos to robil. A 2 swiadectwo szkolne rowniez musi byc potwierdzone notarialnie z tym ze szkoly juz nie wystawiaja potwierdzenia (choc zapytam sie jeszcze raz ale watpie ze to cos zmieni) no i trza do notariusza isc. Powiedzice mi jakei sa tego koszta i czy oni sami zrobia kopie czy sam zrobic musze a oni podbija?
Mi rok temu nie chcieli zrobić tego w komunikacji kazali iść z tym do notariusza koszt ok chyba 13zł jak dobrze pamiętam i sami Ci odbiją na ksero więc nie ma problemu. Co do świadectwa to pewnie koszt był by podobny chociaż jak znają Cię w sekretariacie w szkole do której uczęszczałeś to zrobią Ci to bez problemu i nic nie zapłacisz. -_-
Pozdrawiam

dbs

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #536 dnia: Marzec 24, 2011, 08:47:38 »
Takie pytanie może ktoś zorientowany, czy można osobiście zanieść papiery do szkoły poza dniem otwartym np w poniedziałek ? nie chcę się przejechać i pocałować klamki a poczcie nie ufam :P dzięki za odpowiedź

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #537 dnia: Marzec 24, 2011, 10:55:48 »
Takie pytanie może ktoś zorientowany, czy można osobiście zanieść papiery do szkoły poza dniem otwartym np w poniedziałek ? nie chcę się przejechać i pocałować klamki a poczcie nie ufam :P dzięki za odpowiedź
Najlepiej zadzwon do danej szkoły i zapytaj ale z tego co wiem to można spokojnie od pon-pt :-)
Co do zaufania poczty to ja również nie ufam ale w tamtym roku wysyłałem poleconym i tydz. pozniej dzownilem do skzoły i pytałem sie milej pani czy wszystkie informacje dostarczylem czy czegos brakuje :-)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #538 dnia: Marzec 24, 2011, 12:19:19 »
Po za tym, że poczta funkcjonuje tak jak funkcjonuje to zawsze może się okazać że czegoś brakuje przy papierach, albo coś masz źle wypełnione, koszty notarialnych potwierdzeń ksera trochę wyniosą więc pewniej kupić bilet w obie strony i przejechać się do poznania z oryginałami i kserami, potwierdzą za free i w razie czego powiedzą czy coś jest nie tak wypełnione.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

dbs

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #539 dnia: Marzec 24, 2011, 12:25:13 »
Udało mi się dodzwonić... oczywiście nie na infolinie rekrutacji a ten główny numer. Dobra aby rozwiać wątpliwości 8-15.30 pon-pią
można składać spokojnie. I jeszcze jedno wie ktoś ile miejsc wkońcu będzie bo zawsze we wszystkich szkołach jest tyle samo, a tu jak czytałem to w cs ma być 120 a w pozostałych jak w zeszłym roku 90 czy obniżą do 70?

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 24, 2011, 13:14:34 »
Zrobcie tak. Wypelnijcie uwaznie dokumenty sprawdzcie po 10 razy czy wszystko dolaczyliscie. po tygodniu zapytajcie czy dotarl list i jest wszystko wporzadku... Ja mam okolo 12h wiec tez nie bede jakos specjalnie nigdzie jezdzil....
Co do ilosci miejsc poraz kolejny powtorze ze poszla tylko i wylacznie plotka ze maja przyjmowac po 120os. do kazdej ze szkol.... Nie ma czegos takiego ze przyjma w jednej wiecej w drugiej mniej....
Oficjalnej liczby jeszcze nie ma i bedzie dopiero przed egzaminem 

Offline Gutekk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 25, 2011, 12:09:17 »
http://www.cspsp.pl/nabor/
"Limit miejsc na koształcenie dzienne w zawodzie technik pożarnictwa w roku szkolnym 2011/2012 wynosi 90 osób."  Macie te swoje 120 miejsc  :rofl:


Offline zawisza154

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
    • czarny chleb
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 25, 2011, 13:56:46 »
http://www.cspsp.pl/nabor/ tutaj nic nie pisze żeby składać do 15 maja kserokopie świadectwa ukończenia szkoły średniej. Tylko przed przystopieniem do egzaminu sprawnościowego podczas weryfikacji pokazac świadectwo ukończenia szkoły średniej. Plus do tego nic nie pisze że kserokopia prawa jazdy ma być potwierdzona notarialnie.

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 25, 2011, 16:25:05 »
Witam, mam pytanie. Jak to jest ze skrzywiona przegrodą nosową? Dziś sie dowiedziałem że mam własnie taka wade. Nie mam żadnych problemem z oddychaniem, ale zastanawiam się jak to jest z komisją lekarska?

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 25, 2011, 16:45:58 »
Witam, mam pytanie. Jak to jest ze skrzywiona przegrodą nosową? Dziś sie dowiedziałem że mam własnie taka wade. Nie mam żadnych problemem z oddychaniem, ale zastanawiam się jak to jest z komisją lekarska?

"Skrzywienie przegrody nosa nie upośledzające lub nieznacznie upośledzające drożność nosa N/Z

W razie przerostu muszli nosowej, polipów, a zwłaszcza skrzywienia przegrody nosowej, decydujące znaczenie przy ocenie zdolności do służby ma zachowany stopień zdolności oddychania przez nos"

Tak jest to opisane w ustawie
Ja przez całe życie nie miałem problemów z oddychaniem. Poszedłem do laryngologa a tu poważnie krzywa przegroda, lepiej dmuchać na zimne i ją wyprostować za w czasu, niż potem odpaść na badaniach albo szybko prywatnie naprawiać :)

Ja mam zabieg w tą niedzielę

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 25, 2011, 17:23:19 »
no wlasnie Seo, chyba bede musial sie tym zajac. W poniedzialek telefon do szpitala, a jak nie to prywatnie chyba trzeba bedzie. wie ktoś moze ile kosztuje prywatnie taki zabieg?

dominikmak

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 25, 2011, 18:50:14 »
kraków 75 a reszta 90 osób nieoficjalnie jeszcze dla was oficjalnie juz dla nas :straz:

Offline agrest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 27, 2011, 09:27:51 »
Wie ktoś może co zrobić w przypadku,gdy moje świadectwo jest w sekretariacie szkoły do której teraz jestem zapisany?

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 27, 2011, 14:43:01 »
Jest i Kraków http://sapsp.pl/www/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/174
Startuje ktoś z okolic Mielca??;)
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline skip

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 27, 2011, 16:23:38 »
jak to jest z powszechnym stosunkiem do służby wojskowej? trzeba zaznaczyc przedpoborowy czy przeniesinoy do rezerwy??