Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 505433 razy)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #425 dnia: Luty 15, 2011, 01:19:45 »
To malo dales ja za sam kurs dalem 1940 zl + badania i egzamin
Co do czasu zdawania to mialem zdane w niecale 5 tygodni a zaznacze ze zdalem za 2 razem. Udalo mi si etak gdyz przed praca chodzilem na kursy a na dluzsze jazdy jeździlem w dni wolne nawet w niedziele. Co do oczekiwania na kolejny egzamin to ktos sie wykruszyl i po niedlugim czasie znow zdawalem z sukcesem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 22:47:08 wysłana przez robn »

Offline arek_90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #426 dnia: Luty 15, 2011, 09:47:10 »
tak się zastanawiam- powiedzmy, że ktoś ma: prawko kat. C, uprawnienia płetwonurka, uprawnienia ratownika i uprawnienia do obsługi ciężkiego sprzętu. Jeżeli stara się do przyjęcia z ulicy to wiadomo- ma dodatkowe punkty, ale jeżeli zostanie strażakiem poprzez SA PSP to po co mu te wszystkie uprawnienia? Czy za to będzie dostawał jakieś dodatki do pensji?

edit: oczywiście wiem, że jak ma C i jest w jednostce kierowcą to dostaje dodatkową kasę.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 10:30:29 wysłana przez arek_90 »

Offline fristajlon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #427 dnia: Luty 16, 2011, 16:11:56 »
Witajcie, ja również będę startował do SA PSP mam nadzieje że damy rade, ogólnie sporo ludzi z Białegostoku spróbuje sił w tym roku - będziemy próbować również do oficerskiej,

Chciałbym się spytać co musi zrobić strażak aby być także płetwonurkiem w PSP - chodzi mi o to czy to ciebie wysyłają na jakieś kursy? - czy samemu trzeba zrobić patent a potem biorą cię na jakieś szkolenia..? Szukałem na forum ale nie odnalazłem mam nadzieje że ktoś odpowie na to z góry dzięki :)

jak zły temat to sory :P

Pozdrawiam

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #428 dnia: Luty 17, 2011, 18:55:15 »
Siemka
Wczoraj bylem u okulisty i stwierdzila u mnie wade plus 1.25 na prawe oko, i pewnie za jakis czas okulary. Wiec jak sie nie wylecze do komisji da sie to jakos obejsc? nie wiem wypis od lekarza ze mam nie wiem 0.75 wade? Bo wiem, ze max mozna miec wlasnie 0.75. Wgl jak bym nie brał okularow wogole to przejde komisje? Chyba sa badania na wzrok z odczytaniem literek z tablicy no nie? Chaotycznie napisane to sorka :D thx za odp :)

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #429 dnia: Luty 17, 2011, 20:46:21 »
Siemka
Wczoraj bylem u okulisty i stwierdzila u mnie wade plus 1.25 na prawe oko, i pewnie za jakis czas okulary. Wiec jak sie nie wylecze do komisji da sie to jakos obejsc? nie wiem wypis od lekarza ze mam nie wiem 0.75 wade? Bo wiem, ze max mozna miec wlasnie 0.75. Wgl jak bym nie brał okularow wogole to przejde komisje? Chyba sa badania na wzrok z odczytaniem literek z tablicy no nie? Chaotycznie napisane to sorka :D thx za odp :)

a od jakiego lekarza chciał byś taki wypis:> jedynie kto mógł by to zrobić to lekarz który cie bada i nie sądzę że by przyjął taki papierek od Ciebie. Może jak byś to zrobił w jakiejś przechodni MSWiA ale po pierwsze byś musiał się dowiedzieć czy można taką dokumentację dostarczać i z jakiej instytucji jest akceptowana przez komisje która będzie cie badała
Co do tablicy to więcej niż na 100% będziesz ją przechodził to jest podstawowe badanie wzroku Tablica Snellena... chyba że lekarz będzie miał to w .... to nie będziesz czytał... Ale to jest podstawowe badanie
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 20:53:05 wysłana przez Thomas_snc »

Offline Julie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #430 dnia: Luty 17, 2011, 21:17:28 »
Zawsze to jakaś myśl, zapamiętywać wszystko po kolei, ale wiem, że ze wzrokiem może być ciężko, bo tu przepisy są dosyć restrykcyjne. Co do zaświadczeń z innych ośrodków (od innych lekarzy, niż tych, którzy będą Ci robić badania) to nie mają szans przejść, bo lekarze bywają bardzo dokładni. ;p

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #431 dnia: Luty 18, 2011, 01:52:31 »
Ja jeszcze tak do prawka kat C wrócę, tam ktoś wcześniej pisał że zrobił prawko za 1400 k ? To bardzo tanio, może robiłeś kurs przyśpieszony ? słyszałem o takim, skąd ta cena ? a tak w ogóle to na czym jezdziłeś ? Na Renaulcie Premium ? bo ja tak i płaciłem 1900, zdawałem w WORD Tarnobrzeg, ja kurs zrobiłem szybko, poszedłem do "MOTOSU" złożyłem dokumenty, gość powiedział że puści mi na godzine film i wykłady mam z głowy i jeszcze tego samego dnia godzinkę zaliczyłem jazdy, a póżniej dwa razy w tygodniu po 6 godzin dziennie jezdziłem, powiem szczerze że miałem dość no bo w trasie no to wiadomo wrzucisz ósemkę i jedziesz a po mieście no to ruszanie i stawanie ze skręcaniem na przemian, bark od przebijania z małej na dużą skrzynie to mnie bolał normalnie w rezultacie zdałem za 3 razem tylko z 1 błędem :) wcześniej z placu nie wyjezdzałem bo za daleko stawałem od końca rękawa, za pierwszym razem było to ok 10 metrów, egzaminator patrzył na mnie jak na idiote ale co zrobić jak instruktor nauczył mnie zdawać na takiej zasadzie że gdy w lusterku krawężnikowym zobaczę kępkę trawy przebijającą się przez asfalt to mam się zatrzymać i wtedy będę w bezpiecznej odległości ok 50 cm od końca łuku, szkoda że zapomniał dodać że tych kępek jest 3 :)

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #432 dnia: Luty 18, 2011, 10:51:46 »
tak tak rozumiem, ja oczywiście mówiłem o cenie kursu ty za kurs 1400 a ja za sam kurs 1900 całość wyszła u mnie ok 3 k z dojazdem bo miałem ok 100 km a moje auto to akurat smok okropny. Chłopaki polecam się zarejestrować w PUPie jak nie pracujecie i dowiedzieć się o możliwości robienia prawka sfinansowanego przez PUP

Offline kraka5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #433 dnia: Luty 18, 2011, 20:34:45 »
żaden kurs przyspieszony po prostu w "Pile" prawko na 'c' mniej wiecej tyle kosztuje. Do Piły przyjeżdżają zdawać ludzie z Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Kalisza etc. (nie wszyscy oczywiście) i kolego 1720 a nie 1400zl. 1400 to sam kurs + dodatki mam na myśli egzamin wydanie prawka

OJ tK POLECAM Piłę  ja w 2009 roku  zrobilem C+e za smieszne pieniądze i w ok 2 miesiące  miałem papier w kieszeni, a co najlepsze zdążyłem przed 10 wrzesnia 2009 i kurs na przewóz towarów  kosztował mnie 600 a nie tak jak dziś 9000 zł

marcin89

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #434 dnia: Luty 19, 2011, 17:36:41 »

Agrest

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #435 dnia: Luty 20, 2011, 12:49:29 »
Witam,orientuje się ktoś z Was czy w Poznaniu jest jakis klub lekkoatletyczny,do którego można się zapisać by trenować biegi?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #436 dnia: Luty 20, 2011, 13:26:05 »
Mi przychodzi do głowy AZS na polibudzie UAMie i tym podobnych ale musisz być studentem no i towarzystwo sportowe Olimpia (na jego stadionie są egzaminy) ma sekcję lekkoatletyczną. Na pewno jest więcej mi tylko to przychodzi do głowy.
Tak czy siak bieganie jest o tyle bezproblemowe, że wystarczą buty do biegania i można trenować samemu :) W mieście jest trochę ciężej znaleźć miękką nawierzchnię ale da się.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #437 dnia: Luty 21, 2011, 19:05:11 »
Byłem ostatnio u laryngologa i pani doktor stwierdziła, że mam poważnie krzywą przegrodę nosową. Termin na dokładniejsze badanie i ew. zabieg mam pod koniec marca. Przez całe życie uważałem, że nie mam kłopotu z oddychaniem przez nos a tu się okazuje coś innego.

Tak od siebie radzę, żebyście sobie przebadali nos zawczasu bo lepiej wiedzieć na czym się stoi niż, potem na badaniach odpaść, albo na szybko prywatnie ją prostować.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #438 dnia: Luty 21, 2011, 21:38:20 »
Mam drobne pytanko. Dzisiaj nie miałem siły się podciągać. Wynik najgorszy od 17 stycznia. Nawet problemy z chwyceniem drążka były i utrzymania się. Przemęczenie? Kilka dni wolnego?  :)
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #439 dnia: Luty 21, 2011, 21:44:30 »
Dokładnie, kilka dni wolnego i przy tym dobrze odrzywialnego :D Bez fastfufów czy innych chipsow. Mniemam(xD), ze na drazku dzien w dzien sie podciagasz?

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #440 dnia: Luty 21, 2011, 23:59:26 »
Moim zdaniem jak masz taką zapaść mięśniową to nawet więcej powinieneś odpocząć niż dwa dni, nawet tydzień nie był by zły, mięśnie potrzebują regeneracji i jak nie dasz sobie luzu na trochę to stracisz siłę zamiast zyskać, też ćwiczę planem Armstronga i na początku efekty przyszły szybko, teraz stoję w miejscu i rozważam tydzień przerwy, bo mimo tych dwóch dni wolnych na odpoczynek od treningu w niedziele na siłowni sztangą machałem... to już est uzależnienie...;)

lupasss, 90 % ? zazdroszczę samozaparcia, bierzesz korki czy samemu dobrze dajesz radę ? 

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #441 dnia: Luty 22, 2011, 17:08:27 »
mógł by ktos powiedziec cos na temat dofinansowania przez gmine ze srodkow unijnych prawa jazdy kat c dla czlonkow osp? jakas nazwa projektu badz jakies przydatne informacje na ten temat?

Offline Cygan12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #442 dnia: Luty 22, 2011, 18:04:33 »
Siema, mam pytanko takie do was a pytam z ciekawości aby sobie coś uświadomic , zostało mi 1,5 roku do końca liceum jestem w 2LO na humanistycznym  -_- i w sumie z tą fizyką i chemią kiepsko jest, teraz mam te przedmioty ostatni semestr a szczerze przyznam , że przez te 2 lata to trochę lipa z tymi przedmiotami była i mój poziom wiedzy jest mierny  :'( . Myślicie , że dało by się jeszcze ogarnąc przez 1,5 roku tak aby dostac się do SA PSP ?? pomijam już fakt , że matury bedą.... najwyżej je oleję mniej się będę przykładał do nich, ale chciałbym znac wasze zdanie i jak to wygląda w realu. Pozdro i z góry dzięki za odpowiedzi. ^_^
PS. Ze sprawnosciowymi raczej nie bedzie problemu, bo trenuje lekkoatletyke i pilke nozna , reszte docwicze.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 18:08:39 wysłana przez Cygan12 »

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #443 dnia: Luty 22, 2011, 18:09:35 »
Ja nie miałem styczności z fizyką i chemią ponad 4 lata bo jestem po technikum już 2 lata, ale teraz gdzie od 2-3 miesięcy biorę korki i sam się uczę i powiem Ci szczerze, że (moim) zdaniem chodzi tylko o samozaparcie, żeby się przyłożyć do tego a rezultat mam nadzieje wyjdzie :) masz jeszcze półtora roku, więc śmiało pół roku ostrego uczenia powinno wystarczyć tym bardziej, że masz jeszcze styczność z tymi przedmiotami w szkole.

Edit
tak, jestem z Piły.

startowałem już, ale nie zajrzałem nawet do testów, teraz czuje się z każdym dniem coraz pewniej i mam nadzieję, że uda się:)
'wiara czyni cuda'
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 18:36:32 wysłana przez wudzekFire »

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #444 dnia: Luty 22, 2011, 18:41:42 »
mógł by ktos powiedziec cos na temat dofinansowania przez gmine ze srodkow unijnych prawa jazdy kat c dla czlonkow osp? jakas nazwa projektu badz jakies przydatne informacje na ten temat?
kolego juz bylo na ten temat kilka stron wczesniej.
Najlepiej idz do UG i zapytaj. Ale dopiero od 21 lat mozna jezdzic "na gwizdkach" w OSP. Wczesniej sie nie dostanie upowaznienia do jazdy autem uprzywilejowanym. A co do dotacji to zalezy od gminy, jak zagadasz, czy masz jakies plecy. powodzenia;)

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #445 dnia: Luty 24, 2011, 08:39:23 »
Jak to jest? Lata pracy licza sie od momentu rozpoczenia nauki w szkole czy od skonczenia szkoly i rozoczecia służby?
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #446 dnia: Luty 24, 2011, 09:26:21 »
2 lata szkoły liczą się też jako lata pracy.

Edit
nie rozumiem? jeżeli dostaniesz sie w tym roku to od tego czasu zaczynają Ci się liczyć Twoje lata pracy czyli możesz iść na emeryturę po 15latach i będziesz miał 30% Twojego wynagrodzenia lub po 30 latach i 75% Twojego wynagrodzenia.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 10:27:44 wysłana przez wudzekFire »

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #447 dnia: Luty 24, 2011, 10:26:03 »
Czyli jesli w tym roku dostalbym sie do szkoly to obowiazywac mnie bedzie 15 lat? Jesli od stycznia wejdzie 25.. czy tam 20

Teoretycznie ustawa ma wejść 01.01.2012 i ma obowiązywać nowo przyjętych do służby. Ty dostając się do szkoły w 2011r, zostaniesz funkcjonariuszem po okresie unitarnym (listopad, grudzień 2011), więc będziesz jeszcze na starych zasadach :). Chyba, że ustawa będzie obowiązywać wszystkich strażaków nawet tych co są aktualnie w służbie.

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #448 dnia: Luty 24, 2011, 13:23:53 »
Mały offtop sie zrobił ale dodam i ja cos od siebie. Chyba szkolac  sie jako strazak nikt (bynajmniej ja) nie kieruje sie tym, ze za 15 lat odejdę na emeryturą(która bedzie wynosci zaledwie 1200 PLN). Przywileje przywilejami ale chyba bardziej powołanie i to, ze zmieniaja na te 20 czy 25 lat to duzo nie zmienia. A jesli ktos idzie tylko dla tych 15 lat i nara to dobrze ze go to zniecheci bo jednak strazak to nie jest zwykly zawod ktory wymaga miniumum checi, odbebnic swoje 8 godzin i do domu na obiadek. Pozdro ;)

Offline Julie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #449 dnia: Luty 24, 2011, 14:43:09 »
Według mnie to jest właśnie najlepsze uzasadnienie emerytury po 15 latach służby. W końcu z tego przywileju nie korzystali wszyscy, a jedynie ta mniejsza, a nawet stosunkowo niewielka cześć.