Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 504097 razy)

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 17, 2011, 23:05:20 »
W Poznaniu organizowane są kursy przygotowawcze z chemii i fizyki, jak myślicie opłaca się tam jechać ?

kolego wszystko jest napisane na forum tylko wystarczy szukać albo przeczytać wszystkie strony od początku tego temat ;p każdy wyrażał opinie na ten temat. Ktoś tam napisał, że sprawdza się to w 30-40%  i że to bardziej jest powtórka materiału i opłaca się bardziej w korepetycje zainwestować.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 17, 2011, 23:19:49 »
W Poznaniu organizowane są kursy przygotowawcze z chemii i fizyki, jak myślicie opłaca się tam jechać ?


Powiem tyle Ci co chodzili na te kursy to byli obcykani choc i tak polowa ten kurs na pol powaznie traktowala.

Wiesz i zaznacze ze kilku co ich spotkalem to oballi sprawnposcowke wiec na nico im si eto zdalo :P

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 18, 2011, 14:29:18 »
W Poznaniu organizowane są kursy przygotowawcze z chemii i fizyki, jak myślicie opłaca się tam jechać ?

Szkoda kasy na takie coś takie moje zdanie jeśli masz się nauczyć to wyłącznie tylko sam nikt ci tego do głowy nie wbije

Offline grzesiu20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 18, 2011, 17:44:54 »
ja słyszałem też odwrotne opinie o tych kursach, że dużo dają i warto na nie pojechać. A wybiera się ktoś na te kursy w tym roku ?

Offline michu7373

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 18, 2011, 20:05:00 »
Ja też w tym roku startuje do Poznania . Ma może ktoś z was tą tablice co jest na badaniach okulistycznych jej zdjęcie .

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 18, 2011, 20:30:13 »
Ja też w tym roku startuje do Poznania . Ma może ktoś z was tą tablice co jest na badaniach okulistycznych jej zdjęcie .

kolego w kazdym gabinecie jest inna ;p

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 18, 2011, 21:01:32 »
Ma może ktoś z was tą tablice co jest na badaniach okulistycznych jej zdjęcie .
Tablica Snellena

Offline michu7373

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 18, 2011, 21:34:59 »
nie jest w każdym gabinecie inna . Tu jest snella a ww medycynie pracy jest cyfrowa jak byłem kiedyś . Macie link do tej tablicy .

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 18, 2011, 21:35:30 »
no tak ale w każdym gabinecie jest inna. Wpisz sobie w Google 'Tablica Snellena' -> przełącz na grafikę i będziesz miał ile rodzai jest.
A jeżeli tak jest to zwracam honor.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 18, 2011, 22:06:36 »
ja sie zastanawiam jak przejść przez audiogram, lekko mi szumi w lewym uchu

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 18, 2011, 22:08:50 »
ja sie zastanawiam jak przejść przez audiogram, lekko mi szumi w lewym uchu

od kiedy Ci szumi? to może jest chwilowe czasem tak jest, że coś boli szczyka bez jakiegokolwiek powodu. Więc na moje przygotowuj się ostro i nie patrz na to:) przejdzie samo. Po prostu dbaj o uszy nie sluchaj muzyki głośno nie używaj słuchawek etc. a dasz rade :P

Offline grzesiu20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:48:12 »
Ćwiczył ktoś drążek według tego programu
http://www.podciaganie.pl/
i powiedzcie mi czy są jakieś programy które dają lepsze efekty

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:51:10 »
Ja ćwiczę, ale za krótko żeby jeszcze coś powiedzieć. Ja zaczynam można powiedzieć prawie od kliku prawidłowych podciągnięć siłowych. I podobno w takich wypadkach jest ten program dobry, żeby dojść do kilkunastu podciągnięć. Jak już ktoś robi kilkanaście podciągnięć to lepiej wybrać inny program (piramidki, plan amstronga).
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 19, 2011, 00:08:18 »
według mnie dla każdego będzie każdy trening inny. Mi osobiście pomagają pompki, robię ich sporo w seriach po 15-20 zależy od dnia, a także robię pompki na krzesłach z plecakiem który mam obciążony.

Offline dadel2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 19, 2011, 00:47:43 »
ja sie zastanawiam jak przejść przez audiogram, lekko mi szumi w lewym uchu

Witam
Polecam wizytę u dobrego laryngologa. Ja miałem problemy z uszami i też miałem szum i delikatnie zatkane woskowina. I co się okazało ze gość musiał wypukać mi ucho z tej woskowiny i a powodem tego szumu było zapalenie ucha środkowego. Dostałem antybiotyk i po tygodniu wizyta. I wszystko ok dostałem jakieś tabsy na 2 miechy żeby do końca wyleczyć.
Więc polecam lekarza.

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 20, 2011, 14:27:35 »
według mnie dla każdego będzie każdy trening inny. Mi osobiście pomagają pompki, robię ich sporo w seriach po 15-20 zależy od dnia, a także robię pompki na krzesłach z plecakiem który mam obciążony.

dobry trening przed unitarką ( tylko nieco większe te serie hehe ) , ale osobiście odradzam- szkoda kręgosłupa

masz na myśli z obciążeniem? bo same pompki są podobno najlepszym ćwiczeniem na wyrównywanie kręgosłupa.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 20, 2011, 15:50:29 »
na podciąganie to wyciąg górny. ściąganie drążka do klatki piersiowej oraz za głowę. Trening ogólnie robić siłowy / wytrzymałościowy. waga i mój leniwy tryb życia spowodowały, że teraz nie ma opier******* się na siłowni.
Pozdrawiam i życzę efektów tym co nie idą tam gdzie ja  ;)

i jedzcie stejki a nie kanapeczki.

Offline bzykol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 20, 2011, 17:01:34 »
mam pytanie do osob ktore cwicza wg planu amstronga, minowicie chcialem zapytac, gdyz mam drobne pytania, a kazde spostrzezenie jest cenne. jak cos pisac na wiad prywat
Pozdawiam wszystkich

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:05:21 »
Nie rozumiem troszkę co tu się dzieje. Chyba to normalne, że jeśli ktoś jest świadomy jakiejś swojej drobnej dolegliwości to się dopytuje jak to wygląda na badaniach, żeby ewentualnie JUŻ teraz zacząć coś z tym robić...
Koledzy kadeci, a czy Wy w zeszłym roku o tej porze nie byliście równie nakręceni?
Jak się ktoś będzie psychicznie nastawiał "jest 800 chętnych na bank się nie dostane" no to się nie dostanie...

Co do przygotowań, ciężko. Jedni mają maturę, mi się zachciało studiów i mam też pełno nauki, zaliczeń, sesja i tak dalej... Niestety trzeba sobie wiele odmówić, żeby mieć czas na przygotowania, ale chyba warto nie?  :straz:

szkoda mi szkołę rzucić bo Ratownictwo do również to co kocham! I czuję, że mogę być w tym najprawdę dobry... Żałuję, że rok temu nie startowałem, ale jeszcze mało słyszałem o tej szkole i dlatego na ratownictwo się zdecydowałem. Może stanę do naboru jak ukończę Ratownictwo  -_-

Paramedic a nie myślałeś, wystartować do aspirantki i dokończyć studia po aspirantce? Cywilne studia zawsze można dokończyć a aspirantka do 23 latek i do widzenia...
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Paramedic

  • Rat-Med
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:37:49 »
Paramedic a nie myślałeś, wystartować do aspirantki i dokończyć studia po aspirantce? Cywilne studia zawsze można dokończyć a aspirantka do 23 latek i do widzenia...

Myślałem, ale nie kalkuluje mi się to :) Aspirantka trwa 2 lata, urlop dziekański można wziąść jedynie na rok. Ale spokojnie, jak uda mi się Ratownictwo w terminie skończyć to będę miał 2 szanse jeszcze na Aspiranke  :rolleyes:
Ratownik Medyczny-Kierowca - ZRM - "P"1

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #270 dnia: Styczeń 21, 2011, 15:18:25 »
Myślałem, ale nie kalkuluje mi się to :) Aspirantka trwa 2 lata, urlop dziekański można wziąść jedynie na rok. Ale spokojnie, jak uda mi się Ratownictwo w terminie skończyć to będę miał 2 szanse jeszcze na Aspiranke  :rolleyes:

A nie można kontynuować studiów po przerwie tych 2 lat? Tak jest w przypadku ratownictwa, czy żadnych studiów nie można kontynuować po 2 latach przerwy?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline BułaCSPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #271 dnia: Styczeń 21, 2011, 17:55:07 »
Nie trzeba brać dziekanki...

można skreślić się z listy studentów i reaktywować studia po dowolnym okresie czasu...


w sumie to i tak nie konieczne, ja kontynuuję studia z ratownictwa medycznego ( 2 rok) równo z aspirantką :)

troszkę ciężko to pogodzić (ze względu na to ze cięzko się wyrwać z CSPSP - kto był , jest to wie :P) ale jakoś sobie radzę :D

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #272 dnia: Styczeń 22, 2011, 12:47:47 »
BułaCSPSP mowisz o szkole centralnej czy o aspirantce, to dwie przeciez rozne instytucje.  aspirantka to studium a CSPSP to studia. przybliz troche bo wprowadzic mozesz kogos w bład:)

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 22, 2011, 12:56:29 »
BułaCSPSP mowisz o szkole centralnej czy o aspirantce, to dwie przeciez rozne instytucje.  aspirantka to studium a CSPSP to studia. przybliz troche bo wprowadzic mozesz kogos w bład:)

to tak , CS PSP to jest jedna z 3 aspirantek w Polsce , jest jeszcze SA PSP Poznan i SA PSP Kraków , te 3 szkoły są aspirantkami i to jest studium aspiranckie zaś uczelnia SGSP w Warszawie kształci inżynierów poprzez 4 letnie czy tam 5 letnie studia magisterskie. Reasumując CS PSP to jest Centralna Szkoła Panstwowej Strazy Pozarnej zwana aspirantką :))

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 22, 2011, 14:18:12 »
Odnośnie szkół pożarniczych w Polsce tutaj:

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=1507
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...