Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2011 roku?  (Przeczytany 505453 razy)

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 11, 2011, 16:44:53 »
No te ciężarki też na wiosnę chyba sobie wezmę do nóg. Siłę nóg sie lepiej wyćwiczy  :straz:
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 11, 2011, 18:35:45 »
ja trenowałem 7 lat LA więc osobiście nie polecam ciężarków lepiej pobiegać z 6-10 km lub jak dasz rade więcej w weekend żeby robić kilometraż, a tak to tylko sobie stawy i kolana porozwalasz :)

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 11, 2011, 18:38:41 »
ja robię pompeczki i mam drążek podciągam się tez wieczorami więc myślę, że nie będzie z tym problemu. testy jak testy korki idą pełną parą. na tyle co miałem korki i co przerobiłem zadania wydają się proste.


a co do egzaminu w czerwcu także nie mogę się doczekać! ale chciałbym już tam być z prawkiem zdanym na 'c' (mało zostało, więc myślę, że 2 tygodnie i będzie) i po przerobieniu materiałów na korkach!

no zawsze to 10pkt na wstępie za prawko :) ja zdawałem prawko na B 2.03.2010 a C już miałem zdane 3.06.2010 ;d i właśnie też robiłem to z myślą o szkole w krk ;d teraz myślałem o c+e ale nie ma za to pkt także chyba sobie odpuszcze ...

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 11, 2011, 20:37:03 »
paawel998 jak robiłem garaż tyłem to pachołka miałem już prawie dotkniętego, brakowało 1 cm
zawracanie to robiłem na półsprzęgle, takie nerwy były. Ale najważniejsze że zdałem prawko.

Offline Emillio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 11, 2011, 20:51:09 »
sorry chłopaki ale jak chcecie sobie porozmawiać na takie tematy to macie PW taka moja drobna uwaga  ^_^
no i powodzenia życzę wam i sobie żebyśmy się dostali tam gdzie chcemy pozdrawiam ;)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 11, 2011, 21:27:17 »
Ojj nie wątpie :) tak nawiasem mówiąc robiłem "c" w tamtym roku o tej porze i nie zazdroszczę. Drogi przez śnieg są o połowę węższe i nie raz musiałem składać lusterka aby się z kimś wyminąć :P
Ja wymyśliłem że pobiegam troszkę z ciężarkami na nogach. Jak zdejmę to podobno polatać można :P:P
Tak ogółem już Panowie i Panie bliżej niż dalej także powodzenia :)

Nie polecam biegania z obciążeniem na nogach. Strasznie niszczy stawy ;]

Również ODRADZAM, można sobie narobić biedy...
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 11, 2011, 21:37:20 »
koledzy jak się uczycie do testów ??? robicie zadania z poprzednich lat????

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 11, 2011, 22:30:06 »
aha :) no nerwy są, zresztą zdać prawko na C to już nie taka prosta sprawa jak się wydaje :) no ale 10 pkt na starcie już jest ;d :)


No wiesz grunt to wyjechać z placu bo to trudniejsze niz sie wydaje no i zalezy jaki zestaw sie trafi. Ja zdalem za 2 razem ale 1 raz oblalem na placu na miescie to od razu no ale w koncu jak sie codziennie jeździ autkiem (od roku codziennie) to ma sie wprawe w jaechaniu :P.

No i podstawa jechac pewnie bez stresu. Choc ja mialem dziwnie bo uczylem sie na manie z pojedyncza skorzynia jak w osobowkach a egzaminna 2 skrzyniach no ale dalem rade :P

Offline matusz151

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 12, 2011, 13:44:08 »
ja oblałem c+e tydzien temu na rzeszowie i kolejny w poniedziałek ;)
a swoja droga startuje na kraków
aktualnie przerabiam material z chemii i z sprawnosciowych drazek 26 razy a bieganie narazie stoii ;P
plany na ten rok to jeszcze KPP i nurek

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:34:50 »
żeby ździwienia nie było jak od tych ciężarków ci kolana siądą.. biegaj normalnie 3x w tygodniu robiąc interwały i starczy. Nogi i tak są wystarczającą przeciążone podczas biegu

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 12, 2011, 22:19:44 »
też miałem zamiar użyć ciężarków do bieganie lecz zrobiłem wywiad z paroma osobami i mi odradzili ,bo niestety można sobie uszkodzić stawy  :angry: ale i bez tego można wyćwiczyć biegi ,a zasada jest prosta biegać biegać i jeszcze raz biegać  :straz: :straz: :straz:
pozdro

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 12, 2011, 22:48:25 »
No mi tu odradzacie więc się posłucham :) jak to się mówi "zapier****ć trzeba" :P . Ale mi się dłuży ten czas, ostro trenuje, tylko teraz jeszcze teoria. Takie pytanko ponawiam : Przerabiać materiał z technikum czy przewałkować wszystkie pytania z poprzednich lat z 5 razy ?? Proszę o odp i z góry dziękujee :)

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 13, 2011, 00:03:07 »
No mi tu odradzacie więc się posłucham :) jak to się mówi "zapier****ć trzeba" :P . Ale mi się dłuży ten czas, ostro trenuje, tylko teraz jeszcze teoria. Takie pytanko ponawiam : Przerabiać materiał z technikum czy przewałkować wszystkie pytania z poprzednich lat z 5 razy ?? Proszę o odp i z góry dziękujee :)

ja drogi kolego przerabiam wszystkie tematy na korkach które występują i do tego wieczorem 1h przed snem sobie czytam pytania z poprzednich lat :P to moja metoda :)

Offline Calvar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:16:51 »
A ja mam pytanie, jeśli mam ukończone 23 lata a dopiero we wrześniu skonczę 24 to czy mam prawo ubiegać  się przyjęcie do szkoły?

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:18:13 »
w tym roku jest nabór ostatniego rocznika 1988r. jeżeli urodziłeś się 1987r. to przykro mi niestety już jest za późno
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 11:25:54 wysłana przez Thomas_snc »

Offline BułaCSPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:19:31 »
A ja mam pytanie, jeśli mam ukończone 23 lata a dopiero we wrześniu skonczę 24 to czy mam prawo ubiegać  się przyjęcie do szkoły?

teraz ostatnią szansę ma rocznik 1988 ....

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:33:13 »
czyli do 23 lat można się starać. włącznie z tym wiekiem np.. ukończyłem 23 lata w styczniu a w czerwcu mogę jeszcze przystąpić do egzaminu? 

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:39:01 »
tak dokładnie wudzek

Offline Calvar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:44:09 »
jeśli włącznie z tym wiekiem to np czemu miałbym być nie dopuszoczony co nie? w końcu jak kończyłem 18 to mi nikt dowodu w styczniu nie wydawał tylko we wrześniu. napisałem do wszystkich 3 szkół zobacyzmy co odpowiedzą.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 13, 2011, 12:11:47 »
no jasne próbować możesz ale ja mówię ostatni pobór to 1988r. (niestety mój rocznik)
Pozdrawiam  :straz:

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:27:06 »
ja 89 rocznik więc ja mam ostatnią próbę za rok :)! ale mam nadzieję, że teraz się dostane robię wszystko co w mojej mocy!!!!!!!

Offline DAREQ193

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 15, 2011, 12:48:22 »
Siema, a wie ktoś jaka liczba uczestników startuje średnio a ile się dostaje? Czy aby się dostać trzeba mieć znajomości bo tak słyszałem. Mam 17 lat i 170 cm wzrostu czy dam rade zaliczyć test sprawnościowy i tor przeszkód?

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 15, 2011, 12:53:23 »
Siema, a wie ktoś jaka liczba uczestników startuje średnio a ile się dostaje? Czy aby się dostać trzeba mieć znajomości bo tak słyszałem. Mam 17 lat i 170 cm wzrostu czy dam rade zaliczyć test sprawnościowy i tor przeszkód?

Startuje co roku ok. 700-900 osób a dostaje się tyle ile jest miejsc w danym roku (w 2010 było 90 w tym roku ma być PODOBNO powyżej 100). Nie, nie trzeba mieć znajomości ;] (nie te czasy). Jak będziesz trenował to oczywiście, że dasz rade.

Offline drynd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 16, 2011, 01:17:38 »
Witam Wszystkich Forumowiczów! Katowice pozdrawiają:)
Jestem tutaj nowy ale przynajmniej cały ten temat przeczytałem więc aż takich głupich pytań na pewno zadawać nie bede:D
Jestem aktualnie uczniem 4 klasy technikum no i zamierzam sie dostać do Częstochowy, no chciałbym :) Odrazu mówię, nigdy ze strażą wspólnego nic nie miałem ale uważam że nadawał bym sie do tego zawodu i dał bym sobie rade. W rodzinie nie mam żadnego strażaka, w końcu ktoś musi zacząć. Podoba mi sie ten zawód, jest ciekawy i robi sie dużo dobrego.  Odrazu pewnie mnie ktoś zje**** na wstępie że jak nie mam powołania do tego to mam se dać siana, trudno.
Przygotowania niestety dosyć późno zaczełem bo tak na poważniej to 2 tygodnie temu dopiero, generalnie prowadze sportowy tryb życia. Kiedyś prawie 2 lata boksu amatorskiego a kto jakiś sport walki trenował to wie że bez kondycji ani rusz:) Teraz klasa maturalna no to boks odpuściłem i czasem sobie coś pakne:)
Jak narazie drążek 15 bez żadnego bujania czyli chyba siłowo.
Biegać biegam, staram sie teraz codziennie chociaż w mieście lipa bo dużo lodu i różnie z tym bywa, akurat biegania na czas nie lubie wole długi bieg a swoim tempem, no ale jak mus to mus 84-5 kg waże to cza bedzie to jakoś napędzić hehe.
Odnośnie testów fiza chemia: nigdy orłem nie byłem w tych przedmiotach. Chemia lepiej, ale fiza to leżyyyyyy. No ale co zauważyłem że pewne rzeczy sie powtarzają (typy zadań) np żeby coś obliczyć, a niektóre zadania są identyko. Myślę że przysiąde nad tym i to jakoś ogarne oczywiście nie tylko same testy, bo chce sie dowiedzieć jak coś obliczyć a nie że odpowiedź "A". Odnośnie testów powiem szczerze... Myślałem że jest o wiele wyższy poziom jeżeli chodzi o liczbe pkt tych co sie dostali z fizy i chemii ale to wcale nie znaczy że ja jestem z tego dobry, nie jestem. Tak tylko mówie, myślałem że wyniki mega wyśrubowane będą a tu jednak różnice są duże a nawet bardzo. Szacunek dla tych co sie dostali:)

Wszystkim życzę powodzenia i wytrwałości:)

Jest ktoś z Katowic?



Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Kto do SA PSP w 2011 roku?
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 16, 2011, 13:08:43 »
drynd - ja jestem z okolic Warszawy ale w czasie egzaminów i mam nadzieje później badań będę "zimował" w Zabrzu u rodzinki.

Podejście dobre, przygotowywać się wcale nie zacząłeś tak późno bo były "asy" które przygotowywały się dwa tygodnie przed egzaminami (piszę o teorii) i się dostali (!). Jeśli jest tak jak piszesz to duże szanse masz. I wzajemnie wytrwałości :).

Powodzenia !