Autor Wątek: odma płuc (ponownie) oraz chirurg  (Przeczytany 1508 razy)

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
odma płuc (ponownie) oraz chirurg
« dnia: Lipiec 13, 2010, 10:44:15 »
Pomoże mi ktoś i powie czy ma się szanse dostania do sapsp jeśli miałem odmę opłucną? Była to samoistna odma ale wszystko jest już w porządku. Lekarz nie mówił że nie mogę czegoś robić czy się przemęczać.. Druga sprawa o którą chciałem spytać tyczy się lekarza chirurga.. miałem robiony zabieg endoskopowo na tą odmę czyli nie byłem cięty jak przy wyrostku np. Blizn nie będę raczej miał i jeśli bym startował do tej szkoły i doszedł do badań z chirurgiem to co mam mu mówić?? że miałem kiedyś zabieg? czy nic nie mówić o tym jeśli się niczego nie dopatrzy sam a jeśli by się dopatrzył to wszystko mu opowiedzieć tak jak było naprawdę?? Z tego co wiem to pytają czy miało się kiedyś operację na coś i co wtedy mu powiedzieć jeżeli nie będę miał blizn żadnych?? Proszę was o pomoc. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 12:23:35 wysłana przez strażak22 »

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: odma płuc (ponownie) oraz chirurg
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2010, 15:21:29 »
Chłopie masz jeszcze rok do egzaminu (albo i lepiej), najpierw zakwalifikuj się i przejdz egzaminy a poźniej będziesz się martwił a nie już teraz.... Zasada ogólna to do niczego się nei przyznawać i wszystko jest ok.

Pozdr

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: odma płuc (ponownie) oraz chirurg
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2010, 17:01:28 »
.... Zasada ogólna to do niczego się nei przyznawać i wszystko jest ok.
I tu się nie zgodzę, bo później facet padnie na unitarce czy już na szkole i wszyscy będą się zastanawiali jak to możliwe, że zdrowy człowiek - a przeszedł prze sito komisji lekarskiej MSWiA - nie żyje np. albo miał wylew. Wtedy już nie jest ok i wiele osób ma problemy.
Si vis pacem, para bellum

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: odma płuc (ponownie) oraz chirurg
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2010, 17:17:19 »
Z tego co gadam z chłopakami to każdy mówi że lepiej się nie przyznawać.. no wiesz martwię bo dla mnie jest to ważne gdyż zależy mi na tej szkole i jeśli będę wiedział od początku że nie mam szans to zacząłbym myśleć nad innymi studiami.. ale jednak się będę przygotowywał i podejdę a będę się martwił jak zdam egzaminy tak jak mówisz.. a lekarz mi nie powiedział wprost że to koniec z wysiłkiem i ciężką pracą tylko mam żyć normalnie dalej bo na tej chorobie o ile to można tak nazwać świat się nie kończy.. ale dzięki chłopaki..

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: odma płuc (ponownie) oraz chirurg
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2010, 18:40:58 »
Nie przyznawać się do niczego! Albo chcesz być strażakiem, albo NIE. Nie sądzę, że komisja lekarska uchroni przed nagłymi wypadkami, ewentualną śmiercią. Najlepsi lekarze nie potrafią stwierdzić czy komuś serce wysiądzie czy nie, czego najlepszym przykładem są śmierci piłkarzy na boisku np. Antonio Puerta, czy z polskiego podwórka Kamili Skolimowskiej,a profesjonalni sportowcy to przecież ponadprzeciętnie zdrowi ludzie.

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: odma płuc (ponownie) oraz chirurg
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2010, 18:45:22 »
masz rację wowoo.. ja chodziłem normalnie wszystko robiłem a ta odma mi się nagle pojawiła.. ale gdyby mi lekarz powiedział wprost że mam skończyć z tym i z tym to nawet bym się nie dowiadywał o nic.. ale tydzień po zabiegu jak byłem na kontroli to już mi pozwolił grać na perkusji bo gram w zespole a on jest specjalistą od chorób płuc więc wie co mówi a jak będzie mnie miał szlag trafić to trafi i nikt na to nic nie poradzi -_- takie jest życie.. a ja z nim jeszcze pogadam..

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: odma płuc (ponownie) oraz chirurg
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2010, 19:23:12 »
Najważneijsze abyś dobrze dmuchnął w spirometr  ^_^ bo ja miałem z tym nielada problem jak sie dobrze dmuchać nie umie  :fiuu:  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2010, 09:41:44 wysłana przez Gustav »

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: odma płuc (ponownie) oraz chirurg
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2010, 08:18:02 »
a co do płuc to badania jakie tam robią to zdjęcie klatki piersiowej i ten spirometr? czy jest coś więcej??