Autor Wątek: standard kodowania selecta?  (Przeczytany 4680 razy)

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
standard kodowania selecta?
« dnia: Lipiec 08, 2010, 23:12:42 »
hej,

mam to szczescie (i nieszczescie, o tym zaraz) ze slysze u siebie w domu selecty - a pager niestety juz nie siega ;(

szczescie - bo slysze
nieszczescie - bo wszystkie

i teraz pytanie - moze wie ktorys z Was, jaki tam jest standard kodowania? ZVEI? CCIR? to sobie odfiltruje tylko swoje... :)
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: standard kodowania selecta?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2010, 22:19:47 »
mam to szczescie (i nieszczescie, o tym zaraz) ze slysze u siebie w domu selecty - a pager niestety juz nie siega ;(
A mógłbyś uściślić jakie selekty słyszysz, tj. w jaki sposób, skąd (kanał np.)? Bo generalnie selekty to ja rozumiem jako Select-V - najczęściej CCIR 70ms lub 100ms... ale do nasłuchu syren to raczej nie podejdzie - następnym razem określaj się precyzyjniej może ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: standard kodowania selecta?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2010, 23:04:55 »
Ja słyszę selekty prawie z całego województwa i naprawdę bardzo trudno jest coś odseparować :) Jedynie porządnie skręcając squel i ograniczyć  się do swojego powiatu i wyczulić się na selekcie swoje jednostki :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: standard kodowania selecta?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2010, 23:25:42 »
Większość z nas zna dźwięk, którym załączane są DSP. W moim powiecie jest ich ~6. Inny dźwięk ma "uruchomienie" zdarzenia, inny test, a każde DSP ma możliwość odpalenia kilku zdarzeń. Powiedzmy, że kombinacji dźwięków jest 50. Skrzynka wódki, jeśli rozpoznasz "swój" dźwięk, Gatou.

ps. zakładam, że nasłuchujesz kanałów:
B 006   Syreny OSP (Tx)   148,725
B 014   Syreny OSP (Rx)   148,825

czyli w skrócie - tych  "załączających" DSP.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: standard kodowania selecta?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2010, 00:41:44 »
generalnie jest tak:

1. DSP gadaja w standardzie STQC - byl uzywany chyba w starych radmorach. w tej chwili w necie ani slowa o czestotliwosciach kodowania :(

2. tak jest, slucham dokladnie B014 - i mam na tyle szczescie, ze slysze tylko odpowiedzi mojej remizy.

3. potrafie juz rozroznic programowo test od alarmu (mala podpowiedz dla nasladowcow - nie ma sensu sie bawic w dekodowanie stqc - wystarczy wyliczyc srednia czestotliwosc CALEJ probki - przynajmniej u mnie test jest duzo dluzszy, podbijajac srednia calosci :) - jak narazie 100% skutecznosc

4. wlasnie skonczylem lutowac przekaznik do komputera - zalacza mi kupionego z allegro koguta niebieskiego (moja dziewczyna planuje mnie wyrzucic z domu :)

5. moj watek z dzisiaj (wczoraj) o zapowiedzi wyjazdu tez byl mi wlasnie po to :)

generalnie jak ktos chetny to moge dokladniej opisac moj system :)

Gatou - czy to sie liczy pod skrzynke? :>
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: standard kodowania selecta?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:04:02 »
Ja skrzynki nie funduje :D
Ja zrobiłem troszkę inaczej .
Mam po prostu swojego selekta nagranego na telefon jako dźwięk sms :) Po prostu znam go idealnie na pamięć .
A ograniczam inne powiaty do tego stopnia ze w moim powiedzieć na kanale syren OSP jest zapięta blokada DCS wiec słyszę tylko 16 selektów i bez problemu potrafię odseparować :D nawet w nocy się budzę tylko na nasz selekt :D badz jak jest duże zamieszanie na radiu . Nasłuch 24/7

Pozdrawiam i Gdzie moja skrzynka |:D

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: standard kodowania selecta?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:36:33 »
no tak. ale ja mam na komputerze do tego jeszcze bramke sms i wrzucenie na stronke naszej osp info o alarmie :D
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: standard kodowania selecta?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2010, 23:36:35 »
No dobra bighard, żeś mnie zadziwił że tyle wiesz... Ale z drugiej strony skoro pytasz o standard kodowania selektów DSP, a potem piszesz już konkretnie o STQC, to chyba kogoś tu robisz w konia :P

O STQC nic nie ma, i nikt o tym nie zamierza gadać, tak samo jak o innych informacjach, które mogłyby narobić sporo zamętu gdyby dostały je nieodpowiednie osoby (przykładem może być odpalanie syren OSP przez takich głąbów, albo dane do nasłuchu łączności cyfrowej np. policji). Jakbyś dobrze poszukał, to znalazłbyś informację o tym, że istnieje dekoder którym możesz sobie odkodować wywołanie syreny - produkt Digitex'a, już nieprodukowany SW-5.

Ale sam projekt ciekawy - umieścisz jakiś opis? :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: standard kodowania selecta?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2010, 23:38:55 »
Heh właśnie głąby odpalające syreny :) U mnie to standard wiec założyli DCS na każda syrenkę :D

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: standard kodowania selecta?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2010, 02:23:23 »
bo miedzy moimi wypowiedziami minal miesiac  :mellow:

opis, a prosze:
linux, z programem listener, ktory po pojawieniu sie sygnalu na wejsciu audio nagrywa to co dostal, przepuszcza przez soxa i wylicza srednia czestotliwosc nagrania - jesli trafia w widelki, to odpala skrypt ktory wysyla mi sms przez bramke, ustawia na porcie rownoleglym stan wysoki i puszcza mp3 przez glosniki. do portu podlaczony jest przekaznik ktory podaje 12v na koguta

ot cala zabawa :)

o dekoderze wiem - ale co to za zabawa kupic, jak mozna samemu zrobic?
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'