Autor Wątek: kto do SGSP w 2011  (Przeczytany 241117 razy)

Offline SmackDown

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #750 dnia: Czerwiec 17, 2011, 22:15:01 »
Ja dziś startowałem w grupie, która zaczynała o 9:50. pierwsze wrażenie? Masakra. Przeciętne  czasy, dużo błędów. Wiele osób zjadł chyba  stres, ale też przekonanie, że tor nie jest trudny. Brak odpowiedniego przygotowania przed egzaminem dał o sobie znać. Ja mialem szczęście, że już pierwsza próba (46 sek) którą starałem się zrobić może nie najszybciej jak potrafię, ale bez żadnych błędów i poprawek dawała mi bardzo duże szanse na przejście dalej. 2 próba na pełnym gazie, bez spiny i bez nerwów. Efekt?  Czas zgodnie z moimi oczekiwaniami 39 sekund;)
przeciętne czasy tzn jakie uzyskiwali?? 51s to w porównaniu do tamtych dobry??

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #751 dnia: Czerwiec 18, 2011, 00:52:20 »
Średni nieoficjalny czas po pierwszym dniu testów sprawnościowych dla panów wynosi 46,04s. Czas dla pań podany zostanie dopiero po zakończeniu testów. Życzymy powodzenia w kolejnych dniach sprawdzianów :)


                                                                                                                                                        pchor. SGSP
tak zapewne był taki czas moi znajomi startowali w ten dzień to mówili jakie czasy były rzadko się zdarzało poniżej 50 s a sporo osob ponad minute to zapewne sredni czas to 46 aj siejesz typie strach a ludzie potem powtarzaja takie głupoty

Offline biolykilian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #752 dnia: Czerwiec 18, 2011, 03:12:19 »
z tego co zaobserwowałem przez cały piątek, średni czas może ukształtować się na poziomie 50-55 sek.

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #753 dnia: Czerwiec 18, 2011, 09:38:29 »
Prawda to ze w najblizyszm czasie chca wprowadzic obowiazek posiadania matury z fizyki (chemi) i matematyki na studnia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej? Z tego co sie orientuje teraz wystarczy zgoda przelozonego, i tytul technik pozarnictwa.. no i oczywiscie papier maturalny:) :mellow: bez obowiazku posiadania fizyki czy chemi.. ma ktos jakies info na ten temat?
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline Inf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #754 dnia: Czerwiec 18, 2011, 11:26:24 »
Ja jestem w sumie z siebie zadowolony :) 45s powinno mi wystarczyć, teraz tylko trzeba liczyć na dobry wynik z maturki, ale już niecałe dwa tygodnie i będzie wszystko wiadomo :) Ogólnie poziom nie był jakiś przerażający, ale mówicie, że wiele osób w ogóle nie ukończyło testu, jeżeli było ich sporo, to źle, bo wtedy nie ma dużo tych słabszych czasów i średnia leci w dół, także lepiej jak jest grupa osób, która nie odpuszcza, ale bez względu na wynik robi tor do końca :)

Ja manekina złapałem okrakiem pod ramionami i zrobiłem trzy kroki, takie hmmm, "kaczki" :D a z powrotem to za łeb dołem po ziemi pod materac i go pchnąłem, technikę każdy sobie musu wypracować indywidualnie :) Ale nie wiem w sumie po co to piszę, bo już chyba i tak każdy albo poszedł, albo zbiera się na testy :)

Pozdro! :)

PS. Startowałem wczoraj o 14, białe spodenki i fioletowy t-shirt, jest może na forum może ktoś z mojej grupy? :P

Offline SmackDown

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #755 dnia: Czerwiec 18, 2011, 14:40:06 »
może mi ktoś napisać już po wszystkich próbach czy mam szanse z 51s?? jaki może byc średni czas?? jak poszło ludziom w piątek i sobote??

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #756 dnia: Czerwiec 18, 2011, 14:46:22 »
kolego nikt nie jest jasnowidzem i Ci nie powie. Spokojnie, wyniki będą w następnym tygodniu to się dowiesz. Masz duże szanse bo 2008 i 2009 roku by wystarczyło, rok temu by zabrakło.

Offline SmackDown

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #757 dnia: Czerwiec 18, 2011, 14:50:21 »
a dzisiaj jak się kształtowały wyniki?

O L I

  • Gość
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #758 dnia: Czerwiec 18, 2011, 15:01:58 »
Ja w pierwszej próbie 45sec.
Materac przy murku(najwyższa skrzynia) był nie przyklejony do parkietu i się uśliznął gdy na niego upadłem w skutek czego niestety skręciłem kostkę ;/
Drugą próbę miałem odpuścić ale nie po to tyle km jechałem.
I ku zaskoczeniu w drugiej próbie udało mi się 41 sec zdobyć, chyba najlepszy czas z mojej 20-tki. Mimo wszystko planowałem poniżej 40 sekund zejść dlatego troszkę nie spełniony jestem.

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #759 dnia: Czerwiec 18, 2011, 15:27:54 »
Startowałem dziś rano i mogę powiedzieć, że wyniki kształtowały się w granicach 43-48 sekund. Oczywiście zdarzały się też powyżej minuty :) Poniżej 40 sekund w pierwszej grupie bodajże nikt nie zszedł :)

Pozdrawiam
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #760 dnia: Czerwiec 18, 2011, 15:41:16 »
To jakaś mocna grupa, jak ja starowałem i moi znajomi to mało kto miał poniżej 50s, 
BTW. Spider jaki ty czas miałeś?

Offline SmackDown

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #761 dnia: Czerwiec 18, 2011, 16:30:54 »
to z 51s mam teoretycznie szanse

Jak jeszcze raz zapytasz czwarty raz o to samo, to przyblokuję Cię na pisanie postów. Poczekaj, wszystkiego się dowiesz. I tak już z tym nic nie zrobisz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2011, 23:26:21 wysłana przez robn »

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #762 dnia: Czerwiec 18, 2011, 17:15:11 »
No ja powiem ,że też przejechałem się na swojej pewności siebie . Ale w sumie to była masówka , to że ktoś nie miał za bardzo się jak rozgrzać nikogo nie interesowało . Podszedłem sobie spokojnie , myśląc że 5 lat trenowania siatki i przeżycia 4 zabójczych obozów , to dla mnie pikuś . Start zacząłem rewelka ,na maksa ,ale po dwóch przewrotach nagle mroczki przed oczami , cieżkie nogi . Wbiegam na bieżnie a tu noga się ślizga tuż przy końcu , nadepnięcie na końcową taśmę i tylko hasło "wróć" ,które było co chwile słyszane . Jeden element przypadkiem nie wyjdzie i można sobie odpuścić próbę . Niektórzy mieli pecha z manekinem , bo nagle zjechał sobie na podłogę albo się stoczył , a ten ktoś już był na dalszych przeszkodach.Sędzia był bezwzględny . Jednym słowem , bez przygotowania fizycznego ciężko jest . Ja miałem 49 sekund i się martwię ...

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #763 dnia: Czerwiec 18, 2011, 17:57:46 »
byłem w przed ostatniej 20 dzisiaj na egzaminach i powiem wam panowie że liche czasy nawet bardzo liche czasy. Sporo chłopaków wcale nie przebiegło toru za pierwszym i za drugim podejściem. Kadeci mówią że czasy w porównaniu z tamtym rokiem są słabe

q-bash

  • Gość
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #764 dnia: Czerwiec 18, 2011, 18:09:56 »
byłem w przed ostatniej 20 dzisiaj na egzaminach i powiem wam panowie że liche czasy nawet bardzo liche czasy. Sporo chłopaków wcale nie przebiegło toru za pierwszym i za drugim podejściem. Kadeci mówią że czasy w porównaniu z tamtym rokiem są słabe

kadeci to w aspirantkach. W SGSP są podchorążowie. rzeczywiście czasy marne. Jakoś bez życia niektórzy podchodzili do sprawnościówki. Pułap nigdy nie spadł poniżej 50 sekund i w tym roku cudów nie będzie. Obstawiałbym na 55 bardziej...

Offline przem1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #765 dnia: Czerwiec 18, 2011, 18:21:15 »
pogoda też zrobiła swoje, duszno na sali, w zeszłym roku było dużo chłodniej - lepiej się biegało

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #766 dnia: Czerwiec 18, 2011, 19:04:11 »
Ja się z torem męczyłem w czwartek.
W pierwszej próbie 45 sek - nie chciałem spalić.
Pechowo skręciłem kostkę bo materac przy murku(najwyższej skrzyni)
nie był do parkietu przyklejony i mi się noga powinęła.
Drugą próbę miałem sobie odpuścić, ale nie po to taki kawał jechałem do W-wy
żeby wyjść jak baba.
Drugą próbę 41 sek.
Czy jestem z siebie zadowolony? Myślę że nie do końca.
Chciałem poniżej 40sec, ale cóż kontuzja mi nie pozwoliła.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2011, 19:08:20 wysłana przez OLI »

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #767 dnia: Czerwiec 18, 2011, 19:19:05 »
Powiem tak. Podchorążowie bardzo w porządku, przyszli, powiedzieli jak najlepiej wykonać daną czynność itp. Czuję jednak lekki niedosyt organizacyjny, gdyż nie było się gdzie rozgrzać. Nikt nie mówił o której będziemy wchodzić, więc nie wiedzieliśmy czy możemy iść się rozgrzać na plac, czy zaraz będą wołać.
Manekin po 20 osobach(podczas drugiej próby) był już strasznie śliski od potu, także było ciężko. Ale chłopaki z SGSP pokazali, jak najlepiej go przenieść, także podziękowania w ich stronę kieruję :)
Ja miałem czas 46 sekund bodajże, także chyba jest ok, co?
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #768 dnia: Czerwiec 18, 2011, 20:21:46 »
46 sekund spokojnie wystarczy.
Martw się o maturę bo ja niestety już teraz mogę powiedzieć, że ze swoją
się nie dostanę.
Chemia rozszerzona w tym roku nie dopisała ;/

pchor. SGSP

  • Gość
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #769 dnia: Czerwiec 18, 2011, 21:47:50 »
Ostateczny czas na pewno będzie większy, obliczany jest na podstawie wyników osób, które spełnią wymagania maturalne itp. A zdarzały sie dzis osoby, które pisały  np. Tylko samą matematykę. Czas ten jest zawsze kompromisem pomiędzy wszystkimi czasami a czasami osób z najlepszymi maturami. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku :) także w tym roku też wyniesie coś pewnie około 50sek, do 46 raczej nie spadnie, ale i tak trzeba starać sie wykręcić jak najlepszy, także powodzenia jutro i w sobotę :)
Jak według ciebie czas średni może by obliczany tylko z osób które spełniły wymagania maturalne skoro wyniki będą pod koniec czerwca a średnia będzie za parę dni podana? :huh:

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #770 dnia: Czerwiec 18, 2011, 22:02:03 »
Z tego co zauważyłem , że większość osób prognozuje ,że będą niższe progi punktowe i niższą średnia z toru . Czy to się sprawdzi ? Oby tak , ale żeby przy okazji nie były bardziej zaostrzone badania psychologiczno-fizyczne, w celu wyeliminowania tych co pragną się załapać przynajmniej na sam koniec listy .

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #771 dnia: Czerwiec 18, 2011, 22:43:21 »
Powiem tak. Podchorążowie bardzo w porządku, przyszli, powiedzieli jak najlepiej wykonać daną czynność itp. Czuję jednak lekki niedosyt organizacyjny, gdyż nie było się gdzie rozgrzać. Nikt nie mówił o której będziemy wchodzić, więc nie wiedzieliśmy czy możemy iść się rozgrzać na plac, czy zaraz będą wołać.
Manekin po 20 osobach(podczas drugiej próby) był już strasznie śliski od potu, także było ciężko. Ale chłopaki z SGSP pokazali, jak najlepiej go przenieść, także podziękowania w ich stronę kieruję :)
Ja miałem czas 46 sekund bodajże, także chyba jest ok, co?
Baa, nawet manekin się rozwalił...co do rozgrzewki popieram.

Niestety, ale jednak jak dobrze pójdzie za rok będe sobie pływał na egzaminach...dzisiejszy czas 1:02...bardzo się zawiodłem, liczyłem na czas w okolicy 50 sek. Dlaczego się tak stało, a nie inaczej? Trudno się jest tłumaczyć...może długa męcząca podróż oraz nieprzespana noc, do tego jednak stres robił swoje, chciało się za bardzo, za szybko pokonać przeszkodę. Postawiłem wszystko na pierwszą próbę, w drugiej już brakło sił. No i jak się to mówi "po ptokach". Ale się tym nie przejmuje chociaż jest pewien niedosyt. Za to jest to dla mnie motywacją w przygotowaniach do następnego roku, nie tylko do sgsp, ale i SA.

Co do dzisiejszego dnia...z całego cyklu 3 dni dzisiejszy był najlepszy pod względem czasów, najlepszy czas do 12:00 to coś 36 sek. A średni czas na 100% będzie gorszy od zeszłorocznego.

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #772 dnia: Czerwiec 18, 2011, 22:50:50 »
Powiem tak. Podchorążowie bardzo w porządku, przyszli, powiedzieli jak najlepiej wykonać daną czynność itp. Czuję jednak lekki niedosyt organizacyjny, gdyż nie było się gdzie rozgrzać. Nikt nie mówił o której będziemy wchodzić, więc nie wiedzieliśmy czy możemy iść się rozgrzać na plac, czy zaraz będą wołać.
Manekin po 20 osobach(podczas drugiej próby) był już strasznie śliski od potu, także było ciężko. Ale chłopaki z SGSP pokazali, jak najlepiej go przenieść, także podziękowania w ich stronę kieruję :)
Ja miałem czas 46 sekund bodajże, także chyba jest ok, co?
Baa, nawet manekin się rozwalił...co do rozgrzewki popieram.

Niestety, ale jednak jak dobrze pójdzie za rok będe sobie pływał na egzaminach...dzisiejszy czas 1:02...bardzo się zawiodłem, liczyłem na czas w okolicy 50 sek. Dlaczego się tak stało, a nie inaczej? Trudno się jest tłumaczyć...może długa męcząca podróż oraz nieprzespana noc, do tego jednak stres robił swoje, chciało się za bardzo, za szybko pokonać przeszkodę. Postawiłem wszystko na pierwszą próbę, w drugiej już brakło sił. No i jak się to mówi "po ptokach". Ale się tym nie przejmuje chociaż jest pewien niedosyt. Za to jest to dla mnie motywacją w przygotowaniach do następnego roku, nie tylko do sgsp, ale i SA.

Co do dzisiejszego dnia...z całego cyklu 3 dni dzisiejszy był najlepszy pod względem czasów, najlepszy czas do 12:00 to coś 36 sek. A średni czas na 100% będzie gorszy od zeszłorocznego.
Kurcze przykro mi... Wiem coś o tym, ja byłem taki zestresowany, że miałem sucho w gardle jak bym miał kaca, choć piłem wodę co chwilę... Druga sprawa stres u mnie tez zrobił swoje 55s w pierwszej próbie, na drugą dobrze, że się trochę ogarnołem i te 46s zrobiłem. Choć mam pewien niedosyt byłem w stanie to lepiej zrobić o wiele...

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #773 dnia: Czerwiec 18, 2011, 22:56:01 »

Kurcze przykro mi... Wiem coś o tym, ja byłem taki zestresowany, że miałem sucho w gardle jak bym miał kaca, choć piłem wodę co chwilę... Druga sprawa stres u mnie tez zrobił swoje 55s w pierwszej próbie, na drugą dobrze, że się trochę ogarnołem i te 46s zrobiłem. Choć mam pewien niedosyt byłem w stanie to lepiej zrobić o wiele...
Właśnie miałem też sahare na sali, ale co miałem to już wygulałem :mellow:...a tak jeszcze dodając poległem na manekinie(ręce mi się spociły i dziada nie mogłem chwycić) i równoważnia do powtórki...

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: kto do SGSP w 2011
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwiec 18, 2011, 23:11:05 »
No faktycznie było troszkę duszno na sali, ale dobrze że chociaż nie wpuszczali
mamusi,tatusia itd. bo niektórzy to z całą rodzinką przyjechali <współczuje>