Autor Wątek: Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu  (Przeczytany 6990 razy)

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« dnia: Lipiec 31, 2005, 13:09:00 »
Jak w temacie . Jakie mamy możliwości protestu lub strajku  - propozycje ?
Czy sposób angielski , strajk włoski czy może coś w rodzaju polskich górników . ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2005, 20:14:47 wysłana przez Piter R. »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2005, 10:52:48 »
nie jestem zawodowcem ale was popieram i sądze że wszyscy ochotnicy ale napewno nie angielski mamy ratować włoski na czym polega nie wiem ale gorniczy?? hmm sądze że cos w tym stylu tylko nie robić remontu generalnego stolicy ale wiejską możecie roznieść szczegółnie tych pożal sie Boże posłów. może powinniśmy razem jeszcze raz zaprotestować przeciw podatkowi vat to nas wykańcza <_<  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2005, 14:40:27 »
najlepiej zaprotestowac tak ,zeby popsuc jak najwięcej krwi politykom, to wtedy się ruszą!

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2005, 15:34:46 »
fajna wypowiedź "najmłodszy_PREZES_osp" - Twój pomysł spodobał mi sie najbardziej bo i porzadnym mieszkańcom nie zaszkodzimy a naszym wspaniałomyslnym politykom popsulibyśmy trochu krwi - ale tak szczerze to obwiam sie co bedzie jak do władzy po wyborach przejda jakies typy: co zrobia jeszcze większy przesiew w straży bo powiedza ze pięniedzy nie ma i zaczną zamykac kolejne remizy
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2005, 17:11:24 »
Raczej nie polecam strażakom "strajku górniczego"  :D  a to dlatego, że po drugiej stronie barykady stanęliby niczemu niewinni, wystraszeni policjanci   :D  W końcu ludzie podlegający pod jeden resort (mundurowcy) powinni trzymać się razem i żyć w zgodzie. Szkoda byłoby burzyć tak dobrych stosunków pomiędzy strażakami a policjantami. Tą solidarność widać na każdym kroku, chociażby na ulicy. Wczoraj zatrzymała mojego starszego do rutynowej kontroli drogówka, gliniarze zobaczyli bluzę koszarową ze straży ojca, która leżała na tylnym siedzeniu i legitykę służbową i od razu kazali jechać dalej  :D Wracając do sprawy, to nawet nie wypada, żeby strażacy trzepali pałkami policjantów i rzucali w nich cegłówkami za jakieś tam niewypłacone 13-nastki czy zabrane przywileje typu: bezzwrotny kredyt mieszkaniowy w wysokości 15 tyś. złotych. Fakt to byłaby duża strata dla strażaków, ale atakować to trzeba byłoby panów "płaskodupców" (przepraszam za określenie) z resortu MSWiA, którzy co miesiąc zmieniają fotele w swoich gabinetach bo wysiedzieli już w nich dziury  :D  Ale jak tu ich bić skoro chroni ich "banda" BOR-owców  ;)  
Jeśli chodzi o strajk to polecałbym atak na rządowe serwery! Oczywiście żartuję! Strajk włoski zdecydowanie!  

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2005, 17:28:30 »
Nie daj Bóg na prezydenta RP Pana Posła Antoniego Maciarewicza!  :angry:  Dowiedziałem się z dobrze poinformowanych źródeł, że to on kierując resortem MSW omal nie doprowadził go do kompletnej ruiny. Nie dość, że domagał się całkowitego zniesienia przywilejów, to jeszcze "poleciał" po pensjach. Najmocniej odczuli to w swoich portfelach ówcześni milicjanci, ponieważ pan Maciarewicz panicznie nie znosił (i pewnie nie znosi panów i pań w mundurach, w prasie krążą pogłoski, że jest zakochany w SB-eckich teczkach bezpieczeństwa  :D ).  Ale za to poczynił wiele inwestycji, jak sam mówił "niezbędnych", czyli: zakup kilku luksusowych BMW serii 7 bodajże na potrzeby "wożenia dup" ministerków z MSW.
Dobrze byłoby, żeby do władzy dostali się ludzie, którzy zechcą zrobić coś dobrego dla mundurowców np. wprowadzić wcześniejszą emeryturę po 10 latach służby (łącznie z latami pobierania nauki w szkołach pożarniczy i pracy w "cywilu") :rolleyes: Moim zdaniem najlepszym kandydatem na prezydenta RP jest Pan Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej  :D  Pozdrawiam

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2005, 19:46:14 »
najlepszy jest sposób angielski. tylko nam CHOLERA NIE WOLNO. ale by były jaja jakby nas wojsko musiało podminić. (nie obrażam wojskowych) Może politycy by zrozumieli że służby mundurowe i nie tylko za mało zarabiają. ale z taką dietą kto by się przejmował.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2005, 08:18:17 »
BART73 właśnie nie wolno!!! i dobrze że nie wolno i sądze że jkby było wolno to koledzy zawodowcy mają dużo oleju w głowie i by tak nie zrobili (prawda???) a policjańci też czegoś chcą od wiejskiej pewno więc może by sie przyłączyli do nas a jakby sie to stało to hanysy (PROSZE SIE NIE OBRAZIĆ= jak kogoś uraziłem przepraszam) też by przyjechali i chłopaki z wiejskiej NARESZCIE POSZLI BY PO ROZUM DO GŁOWY A JAK NIE CHCIELI BY TO BY IM SIE EWENTUALNIE POMOGŁO :D    
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2005, 08:22:42 »
Panowie ministrowie i posłowie mają daleko mundurowych! Oni inwestują tylko w swoje bezpieczeństwo, czyli w Biuro Ochrony Rządu  :D  

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2005, 08:35:57 »
Waldemar Pawlak na prezydenta powiem jak Wałęsa (złote myśli Wałęsy=swoje zrobił ale prezydent był marny ale DZIĘKI ZA ROK '80 I WOGÓLE) gdy Pawlak został premierem gdy dzienniarze spytali Wałęsy ile mu zyczy lat na tym stanowisku ten ironicznie powiedział "100 lat 100lat" nie tak poważnie on sie nie nadaje za bardzo aczkolwiek dla straży by super było(chyba??) i prezydent ma za małe prawa PAMIĘTAJCIE lepiej jakby rząd i premier stanoł za nami macie kogoś takiego???
 
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2005, 09:08:21 »
Uuu z tym jest gorzej ;)  nie ma aż tak zaufanych ludzi, którzy by zrobili coś dobrego konkretnie dla straży! Poza tym masz rację, że prezydent ma za mało praw. Napewno nie dobrze by się stało, żeby Antoni Maciarewicz miał znowu jakikolwiek wpływ na MSWiA  :o  Pozdrawiam

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2005, 21:51:20 »
Do najmłodszego PREZESA OSP, ja już pamiętam jak p. Pawlak był Premierem. Nawet za jego kadencji dostałem dosyć wysokie odznaczenie pożarnicze, ale podsumowując jak sięgam pamięciom to za jego rządów jakoś się w straży nie polepszyło!!!!!!!!!!!!. Powiem szczerze grono strażaków jest liczne w naszym kraju i zawsze nam dużo obiecują, kiedy trwa kampania wyborcza. Każdy lubi się pokazywać na tle mundurów formacji, która ma największe poparcie ludności w kraju. Niestety po wyborach jak już zasiądą przy „korytach” zapominają o nas, wówczas już nie jesteśmy im potrzebni

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2005, 14:35:43 »
Pan Pawlak nie zrobił nic wielkiego dla strażaków, mimo że jest prezesem i nic nie zrobi. Ten człowiek potrzebuje tylko poparcia strażaków i nic więcej.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2005, 14:40:22 »
No to jak panowie postrajkujemy razem przeciw ZŁODZIEJSKIEMU I RUJNUJĄCEMU PODATKOWI VAT na nasz sprzęt (NIECH SAMI SIEBIE OPODATKUJĄ ĆWIEKI) za ich wynagrodzenie kwartalne nie wspomne o rocznym mogli byśmy mieć bardzo dobry sprzęta tak... 7% VAT
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2005, 13:40:13 »
Prezes Pawlak napewno w jakiś sposób przyczynił się do rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej , ale PSP raczej nie .

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2005, 14:38:03 »
szczeże mówiąc mam pewne wątpliwości ale może sie myle w koncu mam dopiero 19 lat i moge nie wiedzieć jak sprawa sie miala kiedyś ale co do tego Pana jestem sceptykiem :D  <_<  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2005, 22:47:14 »
Cytuj
fajna wypowiedź "najmłodszy_PREZES_osp" - Twój pomysł spodobał mi sie najbardziej bo i porzadnym mieszkańcom nie zaszkodzimy a naszym wspaniałomyslnym politykom popsulibyśmy trochu krwi - ale tak szczerze to obwiam sie co bedzie jak do władzy po wyborach przejda jakies typy: co zrobia jeszcze większy przesiew w straży bo powiedza ze pięniedzy nie ma i zaczną zamykac kolejne remizy
Jak tak będziemy podchodzić do sprawy to wielkie dzięki . Czego się boimy , chodzi o propozycje form protestu lub strajku  w słusznej sprawie o zabezpieczenie bytu naszych rodzin . :huh:  

Offline michal1980@op.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2005, 00:30:13 »
Proponuję protest typu:  nie wyjeżdżamy do,os,pszczół,szerszeni itp. a także nurkowie  odmawiają poszukiwania topielców.Niestety na więcej nas nie stać bo mamy za miękkie serca...
FIREMICHAŁ

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2005, 08:40:15 »
Jedną z bardziej skutecznych aczkolwiek mało uciążliwych form ewentualnego protestu byłoby zaprzestanie przekazywania danych o przeprowadzonych akcjach, czyli poprostu sporządzanie a nie przesyłanie dalej informacji ze zdarzenia. W krótkim czasie spowodowałoby to wystarczający paraliż informacyjny blokujący pracę na wszystkich szczeblach, a jednoczesnie nie byłoby to grożne dla społeczeństwa.
Wyobrażacie sobie jak minister nie wie co się dzieje w straży i jak wyglada zabezpieczenie operacyjne kraju???
Poza tym meldunki z ewida zawsze mozna póżniej przesłac...to nie problem.
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 16, 2005, 09:24:31 »
uwazam, że te dwa wyżej zaproponowane formy protestu sa bardzo dobre "góra" by dostała od nas (strażaków) za brak głowy ludzie byli by bezpieczni a ciekawe czy to by pomogło???? i związki zawodowe wasze niech działaja a my ochotnicy myśle że sie przyłączymydo strajku POZDRAWIAM
 :D  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2005, 15:08:28 »
Słyszałem że po górnikach , rybacy też myślą o wcześniejszych emeryturach ? .

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2005, 17:44:11 »
Anglicy podczas swojego strajku też wiele  "ryzykowali ", ale wytrwali i osiągneli swój cel .

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2005, 19:23:10 »
Kolego jest TYLKO jeden ZASADNICZY PROBLEM. Polska to nie jest Anglia, choć też wojnę wygraliśmy ;)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline ktos998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 12, 2005, 11:22:25 »
witam mysle że jak wcześniej koledzy pisali  stać nas tylko na nie wyjeżdzanie do pszczół szerszeni i drobnych miejscowych zdarzeń .Nic pozatym bo nikt ie weżmie odpowiedzialności za to że nie wyjechałem do wypadku gdzie człowiek potrzebuje pomocy.Oni mają nas w garści i wiedzą że strażacy pokszyczą dadzą nam po  20 zł podwyżki i się uspokoją  .
Stać nas tylko na oflagowanie ,może nie wysyłanie meldunków itp.I mały pookojowy protest żeby sie pokazać .A walczyć z policją w jednym reorcie nie wypada zresztą kogoś złapia postawią zarzut i jestes pozamiatany.

                     Pozdrawiam

Offline rtoip

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Dyskusja Na Temat Formy Strajku - Protestu
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 12, 2005, 12:58:39 »
Cytuj
Jedną z bardziej skutecznych aczkolwiek mało uciążliwych form ewentualnego protestu byłoby zaprzestanie przekazywania danych o przeprowadzonych akcjach, czyli poprostu sporządzanie a nie przesyłanie dalej informacji ze zdarzenia.
Moim zdaniem by taka forma była skuteczna musiała by objąc wszystkie struktury PSP. Meldunek by musiał już nie wyjść z JRG do KM z KM do KW a z KW do KG . A ja to sobie nie przypominam kiedy ostatnio jakikolwiek protest w straży rozlał się na cały kraj. Nawet w województwie to nie wszystkie jednostki się nie przyłączały. Jak nawet JRG się oflagowało to  KM już niebyła zainteresowana.
Takie protesty i w takiej skali to nasze kierownictwo, minister, rząd i społeczeństwo mają w głębokim poważaniu

Popatrzmy na Policję tam jak jest protest to w całym kraju i ramię w ramię posterunkowy z nadkomisarzem i efekty są; 2 tysiace nowych etatów przyznano im w sierpniu a teraz coraz głośniej o dodatku antykorupcyjnym.  
Policjant "oficjalnie" nie może nic dorobić więc walczy o swoje.

A u nas na szatni i po piętnastej to wszyscy mają najwięcej do powiedzenia, ale na zebraniu z Komendanten to już cicho siedzimy. Lepiej jest napisac raport o zgodę na dodatkowe zatrudnienie zamiast zawalczyć by móc godnie żyć za bądź co bądź odpowiedzialną pracę. Związki zawodowe w wiekszości komend nie istnieją a tam gdzie istnieją to należy do nich 15% załogi.

Rozpisałem się i trochę gorzkich słów się posypało, ale takie jest moje zdanie. A co więcej uważam, że jak tak dalej pójdzie to tylko będziemy biernie obserwować jak płace innych mundurowych razem z przywilejami będą nam odjeżdżały.Oby nie skończyło się to tak, że  straż przejdzie pod samorządy i wtedy ci szanowni koledzy co pracują w dużych miastach to jescze jakoś na tym wyjdą, a reszta to różnie może wyglądać