Autor Wątek: Sgsp, Różnica Między Wibc A Wibp!?  (Przeczytany 2688 razy)

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Sgsp, Różnica Między Wibc A Wibp!?
« dnia: Lipiec 30, 2005, 12:08:43 »
Witam
Poproszę żeby ktoś mi napisał, kim mogę być po skończeniu Wydziału inżynierii bezpieczeństwa cywilnego?

Czy bo Wydziale inżynierii bezpieczeństwa porarowego lub cywilnego będę mógł rozpocząć służbę w PSP? Chociaż czy będzie łatwiej?

Jeśli ktoś może to niech napisze coś od siebie.  

Offline kadetCSPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Sgsp, Różnica Między Wibc A Wibp!?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2005, 21:47:51 »
Witaj waski336 po ukonczeniu studiow cywilnych na SGSP nie bedziesz mogl pracowac w PSP ale bedzie mogl podjac prace np. w Siedzibie Zarzadzania Kryzysowego dzialajacych przy Urzedach Miast albo cos w tym stylu. Pozdrawiam

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Sgsp, Różnica Między Wibc A Wibp!?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2005, 16:17:00 »
Oczywiście, że będzie mógł pracować w PSP ale przy przyjmowaniu się do służby będzie traktowany jako osoba cywilna. Pozatym trzeba wcześniej załatwić sobie etat (to już nie jest takie proste) i swoją przygodę ze strażą zaczynać jako szeregowy strażak (odnośnie kandydatów do służby z wyższym wykształceniem jest chyba trochę inaczej bo z tego co wiem są przeszkalani tylko odpowiednio w Szkołach Podoficerskich, Aspiranckich lub SGSP). Najbardziej przydatni do służby są ludzie z wyższym wykształceniem chemicznym, fizycznym i inżynieryjnym. Tylko nie wiem jak wygląda sprawa odnośnie stopni służbowych. Pozdrawiam :)

Offline kadetCSPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Sgsp, Różnica Między Wibc A Wibp!?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2005, 11:19:36 »
Pioter oczywiscie masz racje ja piszac ze nie bedzie mogl pracowac w PSP mialem na mysli to ze odrazu po ukonczeniu studiow nie bedzie mogl wskoczyc na etat do PSP (faktycznie niezbyt jasno ujalem ta kwestie) ale go jakas jedostka przyjmie cywila bedzie ze tak powiem zaczynal od zera ale bedzie musial pol roku pracowac i dopiero wtedy zostanie wyslany na 3 miesięczne przeszkolenie ... i jeszcze kwestia jest taka ze podobno bedzie taka zarzadzenie ze nie bedzie przyznawany wyzszy stopien jak ktos ma uklonczone studia cywilne....ale slyszalem to z 3 reki i nie jestem pewien pozdrawiam

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Sgsp, Różnica Między Wibc A Wibp!?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2005, 17:24:00 »
Jeśli jest tak jak mówisz to nie opłaca się kończyć jakichkolwiek studiów cywilnych w SGSP (czy to na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego czy Cywilnego). Poprostu albo iść na "mundury" a jak się nie dostaniesz to nie poddawaj się (jeśli ci naprawdę zależy na służbie w PSP), intensywnie ćwicz i zakuwaj matmę, fizę i język obcy i próbuj za rok. A jak się drugim razem nie uda to cuż albo jeszcze raz próbuj albo daj sobie spokój z PSP i idź gdzieś do cywila pracować.  

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Sgsp, Różnica Między Wibc A Wibp!?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2005, 18:58:16 »
NO jasne że się nie poddam, nie wyobrażam sobie innego życia. Zresztą tym razem mam nadzieję przygotuję się lepiej z tej teorii.