Autor Wątek: Podwyżki - 2011!  (Przeczytany 73609 razy)

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 03, 2011, 15:22:43 »
Zeby nam czasem bokiem to nie wyszlo :D  :rofl: albo dotaniemy nagrody w obowiazkach kolejnych :D  :szalony:
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 03, 2011, 17:25:44 »
Wiadomo po podpisaniu przez prezydenta ustawy budżetowej że ten rok już po podwyżkach to może lepiej pisać w nowym wątku - Podwyżki - 2012!Mamy moim zdaniem coś do ugrania.Po kilku latach zaciągania pasa należy się nam jakaś rekompensata z tego tytułu.Wzrost PKB, inflacja ... itp.

Offline jaszyn112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 04, 2011, 10:44:40 »

 Zamrożone są płace w sferze budżetowej poza podwyżkami płac dla nauczycieli
 :tuba: :tuba: :tuba:

A im to po raz kolejny w górę  :gwiazdki:
Kolego czemu nasza mentalnosc jest taka że im podnoszą a nam nie to już skandal jak ty dostawałeś to oni nie dostali więc niepłacz  :'( Proponuje zawsze patrzec to co nas dotyczy a nie ze nauczyciele dostali lekarze dostali ekspedientka w tesco dostala walczyli to maja.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 04, 2011, 15:24:56 »

 Zamrożone są płace w sferze budżetowej poza podwyżkami płac dla nauczycieli
 :tuba: :tuba: :tuba:

A im to po raz kolejny w górę  :gwiazdki:
Kolego, tak się składa, że moja matka jest nauczycielką z naprawdę wieloletnim stażem. Fakt, podwyżek jest masa, ciągle się o nich mówi, tyle, że są to momentami tak śmieszne kwoty, że na przestrzeni kilku lat, zbierając do kupy te podwyżki, ciężko odczuć jest ich obecność w składzie pensji.
Poza tym, średnio 1 na 10 " :tuba:" o podwyżkach faktycznie coś wpadło.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline michu7373

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 05, 2011, 15:43:37 »
chciałbym wiedzieć ile zarabia aspoirant w straży  ?

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 05, 2011, 15:55:26 »
jaki?
 młodszy, starszy, sztabowy, dowódca zastępu czy z-ca dow jrg, taki z 2 letnim czy 20sto letnim stażem.....
Jeśli konkretnie chcesz coś wiedzieć to zadawaj konkretne pytania.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 05, 2011, 16:02:30 »
chciałbym wiedzieć ile zarabia aspoirant w straży  ?

To zależy jak bardzo jest wygarbiony  :szalony:

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 05, 2011, 18:54:24 »
chciałbym wiedzieć ile zarabia aspoirant w straży  ?

To zależy jak bardzo jest wygarbiony  :szalony:
EEEEEEEEEE tam zaraz wygarbiony  :wacko: po ^_^ :rofl: :rofl:prostu urodzony w odpowiedniej rodzinie

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 06, 2011, 10:31:52 »
Program modernizacji policji, straży pożarnej, straży granicznej i BOR w latach 2012-2015, przedstawiony w piątek w Sejmie przez PiS, przewiduje nakłady na ten cel w wysokości ok. 4 mld zł.
Program wpisany jest do projektu ustawy Sejmu jako kontynuacja programu modernizacji służb mundurowych w latach 2007-2011.

"Sprawne służby mundurowe to bezpieczeństwo nas wszystkich" - przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie poseł PiS, b. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS Jarosław Zieliński. Apelował do marszałka Grzegorza Schetyny, by "wprowadzić projekt ustawy pod obrady Sejmu w takim terminie, by zanim skończy się obecny program, nowy był już gotowy".
Według informacji przedstawionych w środę w Sejmie przez wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Adama Rapackiego, w 2009 roku na modernizację służb podległych MSWiA zaplanowano wydatki w wysokości 1,9 mld zł, z czego na policję 1,3 mld zł. Jest to największa formacja mundurowa w kraju, w której służy i pracuje ponad 100 tys. osób.

Zgodnie z propozycją PiS, w latach 2012-2015 na modernizację służb mundurowych przeznaczono by ponad 3,8 mld zł, w tym w 2012 r. - 392 mln, w 2013 r. - 776 mln, w 2014 r. - 776 mln, a w 2015 r. - 1,9 mld.

Środki dla służb mundurowych mogą być przeznaczone m.in. na zakup, wymianę i modernizację sprzętu; budowę i poprawę stanu technicznego budynków; szkolenia i system motywacyjny.

"Sensem tego programu jest wzmocnienie tego, co zostało rozpoczęte w 2007 roku, kontynuacja i naprawienie mankamentów poprzedniego programu i w konsekwencji doprowadzenie do tego, że służby mundurowe będą jeszcze sprawniejsze" - mówił Zieliński.

W jego ocenie, na bazie obecnego programu nie zbudowano motywacyjnego systemu wynagrodzeń w formacjach mundurowych ani "nie dokonano zakupu takiego sprzętu, jaki był potrzebny". Jak tłumaczył, nowością w porównaniu z programem na lata 2007-2011 jest to, że program objąłby także ochotniczą straż pożarną, a nie tylko państwową. (PAP)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 06, 2011, 17:54:25 »
Taaaaaaaaa......  W końcu idą wybory ;)

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 07, 2011, 10:14:45 »
najbardziej podoba mi się "system motywacyjny", tylko nie pozostaje PiS-owi nic innego jak wygrać wybory i wprowadzić program modernizacji, osobiście nie mam nic przeciwko!

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 08, 2011, 09:46:50 »
Może by zacząć nowy wątek - wybory 20011 - w którym omówione by były możliwości kierunku zapaści PSP po wyborach wygranych przez partie.
 
PO - co zrobi jak wygra
inni - co nam obiecują i oczywiście nie spełnią
my - co możemy zrobić żeby nie dopuścić do wygrania oszołomów i "ojców reformatorów" którym straż do niczego nie jest potrzebna, oraz jak pozbyć się (przy okazji zmian stołków po wyborach) sterowanych przez polityków komendantów z KG
Nasze głosy oraz głosy naszych rodzin to nie żadna bagatelna sprawa.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 08, 2011, 13:48:03 »
Pomysł bardzo dobry z nowym wątkiem wybory,
ja nie mam wątpliwości, że PO "pojedzie czołgiem" jak wygrają kolejne wybory,
ale pamiętam jeszcze podwyżki, które były za PiS!
a wcześniejsze podwyżki (znaczące) za AWS!

laki998

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 08, 2011, 15:44:04 »
Kiełbasę wyborcza czas zacząć.......
A podwyżki za pis musiały być bo we wszystkich dziedzinach gospodarki nastąpił wzrost płac ale również podwyżka wszystkiego innego, więc wyszliśmy na zero.
Wiadomo że trzeba myśleć o wzroście uposażenia, bo po prostu nikt do nas nie przyjdzie do służby.
A ja tam jakoś nie wierze obiecankom,  tylko sam zakasam rękawy po służbie i zapi..am żeby utrzymać rodzinę .Na PiS nigdy w życiu nie zagłosuje, bo po prostu nie chcę powrotu kaczyzmu i pośmiewiska na cały świat. Pełowcy jacy są tacy są ale ogólnie jest spokój
i nie wierzcie że jak by byli tamci to byłby worek pieniędzy dla nas, bo z pustego to nawet Salomon nie naleje......

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 08, 2011, 18:54:53 »
"Pełowcy jacy są tacy są ale ogólnie jest spokój" ty chyba gościu nie masz dostępu do gazet no i oczywiście do internetu a piszesz od czasu do czasu z kafejki internetowej jak nie masz co z kasą zrobić chyba...

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 08, 2011, 19:27:35 »
Wydaje mi sie, że w widmie wcześniejszych wyborów majowych (bo dzisiaj takie wypowiedzi w tv były) podstawą do rozmów powinny być pieniążki za nadgodziny co najmiej za 100% uposażenia.
 A z innej strony, czy te kolejne porównywania, co kto ma itd to nie jest  przeciąganie sprawy do wyborów, a potem zobaczy się kto dalej rządzi?

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 09, 2011, 07:52:30 »
Ja tam w świecie nie bywam, więc nie wiem o jakie pośmiewisko chodzi chyba, co to kaczyzm też nie wiem, dla mnie i tak bardziej przemawiają "podwyżki i nagrody" niż "zaciskanie pasa i czarowanie i odbieranie uprawnień", więc każdy kto umie rządzić tak byśmy to odczuli, ale już na pewno nie PO, raczej się nie sprawdzili, ale to tylko moja opinia!
PS.
laki998
A co do wstydu:
http://www.fakt.pl/Gafa-Komorowskiego-W-Islandii-padaja-ze-smiechu,artykuly,90049,1.html
http://www.fakt.pl/Koszmarna-gafa-Komorowskiego-w-USA-,artykuly,94763,1.html
http://www.plotek.pl/plotek/1,111487,9072838,Dwie_gafy_Komorowskiego.html

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 09, 2011, 09:15:21 »
Ja tam w świecie nie bywam, więc nie wiem o jakie pośmiewisko chodzi chyba, co to kaczyzm też nie wiem, dla mnie i tak bardziej przemawiają "podwyżki i nagrody" niż "zaciskanie pasa i czarowanie i odbieranie uprawnień", więc każdy kto umie rządzić tak byśmy to odczuli, ale już na pewno nie PO, raczej się nie sprawdzili, ale to tylko moja opinia!
PS.
laki998
A co do wstydu:
http://www.fakt.pl/Gafa-Komorowskiego-W-Islandii-padaja-ze-smiechu,artykuly,90049,1.html
http://www.fakt.pl/Koszmarna-gafa-Komorowskiego-w-USA-,artykuly,94763,1.html
http://www.plotek.pl/plotek/1,111487,9072838,Dwie_gafy_Komorowskiego.html

Powiem tak - krótkowzroczność aż bije po oczach.
Oczywiście, że każdy woli ""podwyżki i nagrody" niż "zaciskanie pasa i czarowanie i odbieranie uprawnień", a ja chcę być zawsze piękny, młody i bogaty.
Powiedz kolego jakie uprawnienia Ci, biedaku, odebrano??? I nie mów tu o kilku dniach urlopu, bo w zamian dostaniesz kasę za nadgodziny.
Nie jestem jakimś zagorzały zwolennikiem PO, ale też nie polegam na brukowcach typu Fakt czy plotek.
A co do gaf Komorowskiego to podczas "trójkąta Weimarskiego" było tego więcej (znajomość protokołu dyplomatycznego, savoir vivre i precedencji się kłania) tylko ja się pytam - i co z tego?
Poza tym w wyborach prezydenckich zbyt dużego wyboru nie było prawda?
Rządzący są tacy, jakich demokratyczne państwo wybierze i trzeba to uszanować i tyle w temacie.
A tak wogóle tym PSP powinna być apolityczna.
pozdro

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 09, 2011, 10:08:52 »
Jeżeli uważasz, że sprawa nadgodzin załatwia wszystko to nawet nie mamy o czym dyskutować, nie podoba mi się, że dla jednych są pieniądze (nauczyciele, prokuratorzy) , a dla innych nie (służby mundurowe), jeżeli jest źle to niech wszyscy "zaciskają pasa",

a co do "krótkowzroczności"  to może nie widzę zbyt daleko, ale niepokoi mnie to co przed nami czyli racjonalizacja uposażeń, czy reforma systemu emerytalnego służb mundurowych i wolałbym, by wszystko zostało "po staremu".

Wybory Prezydenckie - było chyba z 10 kandydatów, więc uważam, że wybór był!

A tak w ogóle to PSP chyba nie będzie apolityczne - powołanie komendanta powiatowego/miejskiego - opinia starosty, wojewódzkiego - wojewody!

Więc nie ma się co czarować!
Pozdro!

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 09, 2011, 10:54:52 »
Kolego apap000 jak Ty dostawałeś 3 lata z rzędu podwyżki to oni nie dostawali-
KRÓTKOWROCZNOŚĆ!!!
Jaras jak dostaniesz pieniądze na konto to mów, że masz nie dziel skóry na niedźwiedziu!
No i co z tymi co nie będą mieli nadgodzin(a będą tacy) za 5 dni urlopu rocznie 0zł?!

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 09, 2011, 11:09:41 »
Kolego apap000 jak Ty dostawałeś 3 lata z rzędu podwyżki to oni nie dostawali-
KRÓTKOWROCZNOŚĆ!!!

Przepraszam, ale szczerze mówiąc nie interesowałem się tym co dzieje się z nauczycielami, aczkolwiek "obiło mi się o ucho", że wprowadzono im jakieś niekorzystne warunki przechodzenia na wcześniejszą emeryturę!
Jeżeli o to chodzi to może i jestem "krótkowzroczny", ale uważam, że jeżeli sami nie będziemy dbać o swoje interesy to kto o nas zadba? Nauczyciele???
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2011, 11:17:17 wysłana przez apap000 »

laki998

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 09, 2011, 19:07:44 »
kolego Apap100 to źródło co zacytowałeś to pokazuje jaki jest twój poziom inteligencji i tylko zaniżasz poziom tego forum umieszczając odnośnik do takiego brukowca, bo przecież  nie można tego nazwać gazetą. Zdziwiłbyś się, mam internet i dosyć często czytam to forum, bo jest wiele ciekawych tematów i mądrych wypowiedzi ludzi, ale ciebie do nich bym nie zaliczył.  -_-  Nie zabieram głosu bo po prostu nie mam czasu, w porównaniu do ciebie, bo chyba masz go za dużo i nie umiesz go umiejętnie wykorzystać, a najlepiej do narzekać na cały świat :wall: i czekać na mannę z nieba.

Offline mistic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 09, 2011, 19:28:54 »
Cytuj
Powiedz kolego jakie uprawnienia Ci, biedaku, odebrano??? I nie mów tu o kilku dniach urlopu, bo w zamian dostaniesz kasę za nadgodziny.
Powiem KOLEGO tylko, że każdy normalny pracownik w normalnym przedsiębiorstwie pokazał by pracodawcy środkowy palec i kazał się cmoknąć tam gdzie słońce nie dochodzi, gdyby dali mu taką stawkę za przepracowane godziny ponad normatyw.
Jak dla mnie to ten pomysł powinien zostać okrzyknięty bublem dekady !! A my niestety musimy się ukorzyć i pokiwać główką, bo związków to u "NAS" dawno nie ma!

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 09, 2011, 20:11:21 »
Cytuj
Powiedz kolego jakie uprawnienia Ci, biedaku, odebrano??? I nie mów tu o kilku dniach urlopu, bo w zamian dostaniesz kasę za nadgodziny.
Powiem KOLEGO tylko, że każdy normalny pracownik w normalnym przedsiębiorstwie pokazał by pracodawcy środkowy palec i kazał się cmoknąć tam gdzie słońce nie dochodzi, gdyby dali mu taką stawkę za przepracowane godziny ponad normatyw.
Jak dla mnie to ten pomysł powinien zostać okrzyknięty bublem dekady !! A my niestety musimy się ukorzyć i pokiwać główką, bo związków to u "NAS" dawno nie ma!

   A ja powiem kolego, że w normalnym przedsiębiorstwie po twoim środkowym palcu, pracodawca pokazał by ci drzwi i powiedział :tuba: spier.... .

Co do nadgodzin w normalnych przedsiębiorstwach, to albo ich nie ma, albo są wypłacane poza normalnym obiegiem i to w wysokości umownej ustalonej pomiędzy pracodawcą i pracownikiem. Firm które płacą tak jak w kodeksie pracy jest parę procent.
Proponuje też zajrzeć do wątku o projekcie nadgodzin, tam już się biją o te twoim zdaniem marne pieniądze.
Moim zdaniem, nadgodziny powinny być dobrowolne, wtedy okazało by się czy ma je kto wypracowywać :fiuu:.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 10, 2011, 10:10:37 »
Na PiS nigdy w życiu nie zagłosuje, bo po prostu nie chcę powrotu kaczyzmu i pośmiewiska na cały świat. Pełowcy jacy są tacy są ale ogólnie jest spokój
i nie wierzcie że jak by byli tamci to byłby worek pieniędzy dla nas, bo z pustego to nawet Salomon nie naleje......

Wybacz mi Laki998,
ale Ty rozpocząłeś ten wątek z politycznym zacięciem, a dokładniej ze "wstydem", może źródła nie były najlepsze, ale w końcu chodzi o fakty (gafy Komorowskiego i wstyd na cały świat)!
Jeżeli zaniżyłem poziom tego forum to przepraszam, nie miałem takiego zamiaru, mam nadzieję, że Ty je zawyżasz, więc poziom będzie mimo wszystko stabilny!
Dobrze, że masz internet i umiesz z niego korzystać, ja też mam internet i może też mi się uda efektywnie i mądrze z niego korzystać, a obcowanie z takimi ludźmi jak Ty również wpłynie pozytywnie na moją osobę, choć nie wiem czy na inteligencję.
Nad organizacją czasu też popracuję!
Dziękuję za uwagi, pozdrawiam!!!
i wracajmy do wątku!