Autor Wątek: Podwyżki - 2011!  (Przeczytany 73619 razy)

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 05, 2010, 13:31:45 »
dla nas podwyżek nie ma ( w projekcie nawet 5 lat ) "bo trzeba oszczędzać" mówi Donek  a tu proszę same oszczędności .
http://www.eko-samorzadowiec.pl/pl/samorzad/prawo/425.html
 
pomysł żeby na dodatkowe dyżury w psp pieniądze wykładały samorządy miast--kwestia pewnych regulacji prawnych-- nie do przeskoczenia, a sądze że ty mogły by się zająć związki i wysunąć taki pomysł. Kasa jest jak widać
http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/60_mln_zl_na_odprawy_dla_samorzadowcow/31775

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 06, 2010, 16:09:19 »
Powinni na spotkaniu 20 listopada 2010 roku.  http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1697  wytknąć im  to http://www.eko-samorzadowiec.pl/pl/samorzad/prawo/425.html 
JajA sobie naprawdę Tusk robi :
Cytuj
Ministerstwo Finansów wydało rozporządzenie o zwiększeniu subwencji dla partii politycznych w 2011 r. Mają one otrzymać z budżetu zadaniowego o ok. 9 mln zł więcej niż w tym roku
Ot BY NAM starczyło ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 19, 2010, 09:40:23 »
Ponad 0,5 mln osób zatrudnionych w państwowej sferze budżetowej w 2011 r. nie otrzyma podwyżek płac. Wśród nich są policjanci, żołnierze, pracownicy i urzędnicy służby cywilnej. Płace nie wzrosną nawet o wskaźnik inflacji. wczoraj Senat przyjął kilka poprawek Mimo to jest przesądzone, że płace w budżetówce w przyszłym roku nie wzrosną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 24, 2010, 10:53:14 »
– rozpatrzenie odpowiedzi na dezyderat nr 8 w sprawie utworzenia nowego programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu,

Cytuj
Przewodniczący poseł Marek Biernacki (PO):
Dziękuję, panie komendancie. Przystępujemy teraz do rozpatrywania kolejnych punktów porządku obrad. Punkt 2 obejmuje rozpatrzenie odpowiedzi na dezyderat nr 8 w sprawie utworzenia nowego programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. Otrzymaliście państwo odpowiedź pana premiera i pana ministra na ten dezyderat. Możemy tę odpowiedź przyjąć. Wydaje mi się, że jest to logiczne.
Panie ministrze, będę teraz mówił, że warto tę ustawę skonstruować jak najszybciej, a wejście w życie uzależnić od możliwości finansowych państwa. Komisji zależy na tym, aby te służby wiedziały, co je czeka w przyszłości wraz z poprawą koniunktury finansowej państwa. Będziemy o to prosić jeszcze wielokrotnie, panie ministrze. Będziemy pana prześladować. Zresztą, chyba w tej sprawie chciałby pan być prześladowany przez naszą Komisję. Proszę bardzo.
Podsekretarz stanu w MSWiA Zbigniew Sosnowski:
Mogę tylko podziękować państwu za dezyderat. Tak naprawdę inicjatywa przygotowania nowej ustawy o modernizacji służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji zrodziła się w samym kierownictwie ministerstwa. Jesteśmy do tego przygotowani, wspólnie z podległymi nam służbami przygotowaliśmy całą koncepcję nowej ustawy. Jest ona już dość precyzyjna, zawiera podziały kwot, wydatki. Koncepcja już jest. Projekt ustawy także powstanie. Pozostanie nam jedynie przekonanie całego rządu, że dać tym zmianom zielone światło.
Przewodniczący poseł Marek Biernacki (PO):
Proszę liczyć na wsparcie Komisji. Cieszę się bardzo, panie ministrze. Kiedy omówimy już te wszystkie palące kwestie budżetowe, to z chęcią pochylimy się nad tymi założeniami i je przedyskutujemy. Chcemy, żeby posłowie Komisji zapoznali się szczegółowo z państwa propozycjami. Dziękuję panu ministrowi.

http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/24CE39A54AF1377FC12577DF0034D64A/$file/0427606.pdf

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 24, 2010, 23:04:07 »
W ostatnim wydaniu warszawskiej gazety Metro było napisane o zarobkach inżynierów... najmniejszą wypłatę otrzymują inż. w mundurach najwieksza budowlancy etc. róznica mieści sie w około  uwaga 6000 złotych polskich....

Tomasz

  • Gość
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 24, 2010, 23:48:14 »
Witam Koledzy!
Czy ktoś widzi przyszłość w jasnych barwach bo za tą kasę to wyżyć się nie da jesteśmy chyba najgorzej zarabiającymi strażakami w UE a do tego kontroli w piz... i obowiązków dokładają

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 25, 2010, 10:46:11 »
po przeczytaniu scenogamu z posiedzenia ,człowiek dostaje dreszczy, jak dalej tak będą kosić wydatki to po 15 latach służby emka strażaka będzie wynosić 600zł w podzięce rządu za wąchanie trupów. I już będzie motywacja do dłuzszej pracy.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 25, 2010, 22:30:52 »
Witam Koledzy!
Czy ktoś widzi przyszłość w jasnych barwach bo za tą kasę to wyżyć się nie da jesteśmy chyba najgorzej zarabiającymi strażakami w UE a do tego kontroli w piz... i obowiązków dokładają
A co powiesz o ludziach którzy za marne minimum (ok.900 zeta)stoją przy maszynach lub wykonują inne czynności związane z pracą??Jak oni mają wyżyć??Tylko nie poruszaj tu tematu że są to osoby niewykwalifikowane bo niejednokrotnie biją strażaków na łeb,tylko trzeba powiedzieć takie państwo taki system i wszystko do dupy...

Offline gumiś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 28, 2010, 19:58:43 »
Witam Koledzy!
Czy ktoś widzi przyszłość w jasnych barwach bo za tą kasę to wyżyć się nie da jesteśmy chyba najgorzej zarabiającymi strażakami w UE a do tego kontroli w piz... i obowiązków dokładają
A co powiesz o ludziach którzy za marne minimum (ok.900 zeta)stoją przy maszynach lub wykonują inne czynności związane z pracą??Jak oni mają wyżyć??Tylko nie poruszaj tu tematu że są to osoby niewykwalifikowane bo niejednokrotnie biją strażaków na łeb,tylko trzeba powiedzieć takie państwo taki system i wszystko do dupy...
Kolego a usiądź i na spokojnie zweryfikuj swoje umiejętności i może przestaniesz jęczeć bo w cywilu zarobić takie pieniądze nie jest łatwo a nie musisz mnie tu czarować jaka to stresująca praca i jaka wyczerpująca.A do pensji można dorobić więc jak się nie podoba uposażenie to proszę zmienić zawód ja zaczynałem od 650 zł i nie żałuje tego wyboru .
                                                               POZDRAWIAM i życzę 6 w totka

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 28, 2010, 22:42:20 »
Przykład idzie z góry Gumiś! Dobrze byłoby gdyby taki rachunek sumienia zrobili panowie u władzy, a dopiero potem my! Nie mówię, że w Straży jest tragicznie, ale trzeba umieć się sprzedać! 

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 29, 2010, 17:27:32 »
Wbrew pozorom sprawa jest banalnie prosta, może kolejny list emisyjny Ministerstwo Finansów wypuści, obligacje za 500 mln, 1 miliard lub 12 miliardów, w złotych lub w dolarach. Na 2,3, 4 lub 10 lat, później się będziemy martwić!
http://www.mf.gov.pl/wyszukiwarka/index.php?const=5&ileNaPodstronie=20&nrPodstrony=59&serwis=5&krok=normal&dokument=bnIgSVAxMC80MTM1LzZCRS8xL0dKRS8yMDEwLzM1Mzk=

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 29, 2010, 23:12:57 »
Witam Koledzy!
Czy ktoś widzi przyszłość w jasnych barwach bo za tą kasę to wyżyć się nie da jesteśmy chyba najgorzej zarabiającymi strażakami w UE a do tego kontroli w piz... i obowiązków dokładają
A co powiesz o ludziach którzy za marne minimum (ok.900 zeta)stoją przy maszynach lub wykonują inne czynności związane z pracą??Jak oni mają wyżyć??Tylko nie poruszaj tu tematu że są to osoby niewykwalifikowane bo niejednokrotnie biją strażaków na łeb,tylko trzeba powiedzieć takie państwo taki system i wszystko do dupy...
Kolego a usiądź i na spokojnie zweryfikuj swoje umiejętności i może przestaniesz jęczeć bo w cywilu zarobić takie pieniądze nie jest łatwo a nie musisz mnie tu czarować jaka to stresująca praca i jaka wyczerpująca.A do pensji można dorobić więc jak się nie podoba uposażenie to proszę zmienić zawód ja zaczynałem od 650 zł i nie żałuje tego wyboru .
                                                               POZDRAWIAM i życzę 6 w totka
Nie wiem za bardzo do kogo się odnosisz kol.gumiś ale zacytowałeś również mnie więc ci odpowiem że ja nie muszę weryfikować swoich umiejętności... ^_^

Offline gumiś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 30, 2010, 07:34:43 »
Witam Koledzy!
Czy ktoś widzi przyszłość w jasnych barwach bo za tą kasę to wyżyć się nie da jesteśmy chyba najgorzej zarabiającymi strażakami w UE a do tego kontroli w piz... i obowiązków dokładają
A co powiesz o ludziach którzy za marne minimum (ok.900 zeta)stoją przy maszynach lub wykonują inne czynności związane z pracą??Jak oni mają wyżyć??Tylko nie poruszaj tu tematu że są to osoby niewykwalifikowane bo niejednokrotnie biją strażaków na łeb,tylko trzeba powiedzieć takie państwo taki system i wszystko do dupy...
Kolego a usiądź i na spokojnie zweryfikuj swoje umiejętności i może przestaniesz jęczeć bo w cywilu zarobić takie pieniądze nie jest łatwo a nie musisz mnie tu czarować jaka to stresująca praca i jaka wyczerpująca.A do pensji można dorobić więc jak się nie podoba uposażenie to proszę zmienić zawód ja zaczynałem od 650 zł i nie żałuje tego wyboru .
                                                               POZDRAWIAM i życzę 6 w totka
Nie wiem za bardzo do kogo się odnosisz kol.gumiś ale zacytowałeś również mnie więc ci odpowiem że ja nie muszę weryfikować swoich umiejętności... ^_^

Fanatyk post który tu umieściłem dotyczył Tomasza a co do twojego postu to zgadzam się w 100%.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 30, 2010, 08:55:25 »
To, że jest źle w sektorze prywatnym (pewnie nie wszędzie) to nie znaczy, że my musimy siedzieć cicho i udawać, że jesteśmy szczęśliwi!!! Zwłaszcza w sytuacji gdzie budżetówkę dzieli się na zawody, które otrzymają podwyżki (nauczyciele, prokuratorzy) i na zawody, którym nic się nie oferuje! Czy to przypadek, czy celowe działania Rządu???

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 30, 2010, 11:46:58 »
Nie wiem czy się mylę ,ale dyskusja jest o podwyżkach w naszych szeregach  ,a nie ile zarabiają  Polacy w innych zawodach  i dlatego koledzy ja uważam iż zarabiamy MAŁO , możecie się z tym nie zgodzić wasza sprawa , ale tak w sercu to na pewno każdy by chciał więcej i nie podzieliłby się z tym co zarabiają  do 1000zł...Jestem nurkiem od (chyba początku powstania grup nurkowych PSP) NIE JEDNEGO TOPIELCA WYCIĄGNĄŁEM Z WODY(BRUDNEJ ,SYFU ,KANALIZY ,RZEK .ITP.) i co !  powiem ,że nie dostałem za ten przywilej  zwiększonego ( DS ) a wiekiem  przyszły choroby z tym związane ,jakie to tu nie będę opisywał ,ale jedno na koniec wam powiem nie dajcie sobie powiedzieć  ,że nie należy się wam podwyżka .Pozdrawiam z wyrazem szacunku dla was którzy na co dzień narażają swoje życie i zdrowie..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 30, 2010, 13:24:55 »
Strażak to nie murarz, pracownik na "kasie", fryzjer, kierowca "TIR'a". Nie jest również sekretarką, agentem ochrony, żołnierzem na misji  i wieloma zawodami wymienianymi na łamach tego forum .
Strażak jest strażakiem. Porównywanie Naszego zawodu z zawodami innymi jest delikatnie mówiąc- nie na miejscu.
Na marginesie. Uważam, że nie zarabiamy jak powinniśmy, ale ten kraj również  nie jest taki, jaki powinien!   

Jaki kraj, takie zarobki strażaków  :szalony:


Nie rzucajcie w głowę tymi kamieniami  :klol: :klol: :klol:

Offline opau

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 01, 2010, 23:20:20 »
Wszystkim panom którzy uważają ze zarabiamy za dużo(bo inni mają gorzej)proponuję przesyłać np.połowę swoich zarobków na moje konto.Z góry dziękuję. ^_^

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 04, 2010, 09:47:26 »
Podaj numer konta :)
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 09, 2010, 10:17:56 »
Odpowiedź Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na petycję złożoną 22 września 2010’
Poniżej to czego się domagaliśmy:
-waloryzacji wynagrodzeń z tytułu utraty ich realnej wartości spowodowanej kosztami inflacji w roku 2009 i 2010,
-odstąpienia od planów zamrożenia wzrostu wynagrodzeń dla pracowników sfery budżetowej na lata 2011 i dalsze,
-planów redukcji zatrudnienia, przewidzianej w projekcie ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych,
-zaprzestania praktyk finansowania potrzeb jednostek organizacyjnych służb mundurowych, ze środków finansowych należnych funkcjonariuszom, jako świadczenia odszkodowawcze lub o charakterze socjalnym.
-podjęcia niezwłocznego rzeczywistego dialogu społecznego ze związkami zawodowymi w celu wypracowania najlepszych rozwiązań, tak dla pracowników, jak i dla kraju.
ODPOWIEDŹ

http://www.fzz-sm.pl/images/storiesfile/Odpowiedz_na_petycje_22_09.pdf
Miłego czytania chociaż mnie rozwaliło po przeczytaniu pierwszej strony.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 14, 2010, 19:43:27 »
A to co u was nie było podwyżek? W mojej komendanta podniósł.... obowiązki od nowego roku? A przecież wszystkim nam się funduje większą ilość dyżuru domowego  :rofl:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 17, 2010, 20:00:35 »
Cytuj
Sejm uchwalił budżet na 2011 r. z maksymalnym deficytem w wysokości 40,2 mld zł. Przyszłoroczne wydatki państwa mają wynieść 313,5 mld zł, a dochody 273,3 mld zł.Zamrożone mają być płace w budżetówce. Na marzec 2011 r. zaplanowano wzrost emerytur i rent o 2,7 proc. We wrześniu 2011 r. nauczyciele otrzymają 7 proc. podwyżkę wynagrodzeń. W głosowaniu wzięło udział 425 posłów, za ustawą głosowało 235, przeciw było 187, a 3 wstrzymało się od głosu.

Sejm zgodził się na wprowadzenie do budżetu 14 poprawek (z 84 zgłoszonych), w tym dwóch wniosków mniejszości (z 42 zgłoszonych) - czyli poprawek, które nie uzyskały pozytywnej opinii sejmowej komisji finansów publicznych.

Sejm wprowadził też do ustawy poprawkę PO, zgodnie z którą rezerwa celowa dla państwowych jednostek budżetowych, przeznaczona na zwiększenia wynagrodzeń wynikających ze zmian organizacyjnych i nowych zadań, wyniesie 5,2 mln zł, a nie 1 mln zł, jak planowano wcześniej w projekcie.
Zmniejszono też o prawie 11,8 mln zł kwotę przeznaczoną w przyszłym roku na dotacje dla partii politycznych. Pieniądze zasilą m.in. rezerwę związaną z wydatkami płacowymi jednostek budżetowych.........

Zamrożone mają być płace w budżetówce. Na marzec 2011 r. zaplanowano wzrost emerytur i rent o 2,7 proc. We wrześniu 2011 r. nauczyciele otrzymają 7 proc. podwyżkę wynagrodzeń.

http://www.nszz-p.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=63:sejm-uchwali-budet-na-2011&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 02, 2011, 13:15:05 »
Prezydent podpisał ustawę budżetową

Cytuj
Prezydent podpisał ustawę budżetową. Na stronach internetowych prezydenta poinformowano, że wczoraj Bronisław Komorowski podpisał ustawę budżetową na rok 2011.

Sejm przyjął ustawę 20 stycznia. Ustawa budżetowa na 2011 rok zakłada maksymalny deficyt w wysokości 40 miliardów 200 milionów złotych, dochody państwa mają wynieść 273,3 miliardów złotych, a wydatki 313,5 miliardów. Zamrożone są płace w sferze budżetowej poza podwyżkami płac dla nauczycieli, a PKB ma wzrosnąć o 3,5 procent.

http://biznes.onet.pl/prezydent-podpisal-ustawe-budzetowa,18543,4162163,1,news-detal

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 02, 2011, 15:31:00 »

 Zamrożone są płace w sferze budżetowej poza podwyżkami płac dla nauczycieli
 :tuba: :tuba: :tuba:

A im to po raz kolejny w górę  :gwiazdki:
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 02, 2011, 16:53:06 »
Zamrażają teraz żeby przed EURO2012 dać podwójnie  :wacko: ^_^

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Podwyżki - 2011!
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 02, 2011, 17:12:37 »
Zamrażają teraz żeby przed EURO2012 dać podwójnie  :wacko: ^_^

 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson