Autor Wątek: Nabór ratownik-kierowca  (Przeczytany 1218 razy)

Offline Gajtas1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Nabór ratownik-kierowca
« dnia: Czerwiec 22, 2010, 22:02:05 »
Witam, mam pytanie czy jak ktoś jest przyjmowany do PSP na stanowisko ratownik-kierowca to jezdzi cały czas jako kierowca?? Byłem na jednej jednostce i mi koleś powiedział ,że wówczas sie jezdzi najczęsciej tylko jako kierowca. Prosił bym o odpowiedź jak to jest. Za odpowiedźi dziękuje. :straz:

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Nabór ratownik-kierowca
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2010, 13:44:01 »
Witam, mam pytanie czy jak ktoś jest przyjmowany do PSP na stanowisko ratownik-kierowca to jezdzi cały czas jako kierowca?? Byłem na jednej jednostce i mi koleś powiedział ,że wówczas sie jezdzi najczęsciej tylko jako kierowca. Prosił bym o odpowiedź jak to jest. Za odpowiedźi dziękuje. :straz:
Nie wiem za bardzo czy chciałbyś tylko jeździć jako kierowca, czy też bardziej masz ciągoty do "targania węży", ale prawdy są dwie:
1. kierowca może jechać w charakterze ratownika
2. ratownik (w sensie bez papierów) nie może jechać jako kierowca
Z tego co zauważyłem to w razie alarmu kierowcy albo prowadzą wozy, albo pozostaja na JRG w "odwodzie", jakby tak trzeba było wyjechać do innego zdarzenia lub specjalistycznym pojazdem wspierającym np. SD. Ale dużo zależy od konkretnej JRG - stanów osobowych, stosunku liczby kierowców do nie-kierowców... Tak naprawdę nikt Ci nie zagwarantuje nawet tego że zostaniesz na PB
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE